Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera GTi by Patrolinex


patrolinex

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że mam dzisiaj trochę więcej czasu niż zwykle,postanowiłem opisać Wam moją wymarzoną i tak długo poszukiwaną Almerkę GTi.

 

1. NICK: Patrolinex

 

2. IMIĘ: Piotek

 

3. MODEL: Nissan Almera

 

4. WERSJA: GTi

 

5. ROK PRODUKCJI: 1999r.

 

6. SILNIK: SR20DEH 2,0 16V 143KM 178Nm

 

7. OPIS AUTA:

 

Almerka w posiadaniu niespełna od roku czasu, odkupiona od klubowicza z NKP. Jestem z niej w 100% zadowolony, umożliwia sprawne i zwinne poruszanie się zarówno w mieście jak i w trasie icon_wink.gif

 

8. DOKONANE NAPRAWY / ZMIANY

 

- wymiana świec na: NGK BKR6EY ,

 

- wymiana przewodów zapłonowych na 8,5mm Magnecor ,

 

- wymiana wszystkich pasków klinowych,

 

- wymiana przednich amortyzatorów na Kayaba Exel-G,

 

- wymiana łożysk i poduszek amortyzatorów przednich,

 

- wymiana kompletnych przednich wahaczy,

 

- zmienione manszety przegubów zewnętrznych, jak również smar we wszystkich 4 przegubach,

 

- zmienione końcówki drążków,

 

- wymienione kompletne 2 tylne piasty ,

 

- wizualnie jak na razie położona tylna wycieraczka , usunięte wszelkie emblematy, tylne lampy w kolorze nadwozia.

 

9. PLANY:

 

Tu są bardzo szerokie, powoli ale systematycznie realizowane.

 

W kwestii regeneracji / konserwacji:

 

a) KAROSERIA

Na pierwszy ogień po zimie idzie blacharka samochodu, gdyż nie zbyt ładnie zaczyna to wszystko wyglądać ( rdza pojawiła się na progach, masce, tylnej klapie oraz nadkolu ).

b] SILNIK

Do wymiany są 2 poduszki silnika.

c) UKŁAD HAMULCOWY

Każdy zacisk w niedługim czasie zostanie rozebrany, wyczyszczony a prowadniczki spolerowane.

 

W kwestii przeróbek:

 

a) SILNIK

Tutaj będę musiał w tej sprawie odwiedzić Coobcia :shifty:.Standartowo: mod rozrządu + jak starczy funduszy strojenie.

b] UKŁAD WYDECHOWY

Poprowadzenie do końca 2,25".

d) UKŁAD ZAPŁONOWY

Jako że konkretne przewody już jeżdżą w aucie pozostaje tylko przyspieszyć zapłon.

e) UKŁAD HAMULCOWY

4x tarcze Mikoda z serii GT + dobry klocek ( nie wiem jeszcze jaki, doradźcie coś dobrego…) + przewody w oplocie firmy HEL i oczywiście płyn hamulcowy z wyższej półki, ale nie jakiś super sportowy, bo i tak nie wykorzystam jego właściwości, ponieważ po torach nie latam :rolleyes:

 

 

I to na razie tyle :rolleyes:. Fotki zapodam jak autko wróci od mechanika – na pewno jeszcze w tym tygodniu. Pozdrawiam biggrin.gif

A teraz obiecane foto:)

 

 

Dawnie mnie tu nie było, a w Almerce troszkę się pozmieniało :)

Na pokład wleciał SSAC owinięty bandażem termo, stożek Fujita 3" w kompletnej zabudowie z CAI z halogenu, springi Eibach Pro-Kit - 30mm + amorki Kayaba Exel G przód, Bilstein B4 tył, grill z Almery VZ-R. Została również ogarnięta estetyka pod maską. No i tak się teraz prezentuje (2 ostatnie foty):

post-31373-0-68729500-1299857325_thumb.jpg

post-31373-0-03759100-1299857402_thumb.jpg

post-31373-0-11862700-1299857408_thumb.jpg

post-31373-0-87049200-1299857414_thumb.jpg

post-31373-0-08470200-1299857429_thumb.jpg

post-31373-0-44363700-1320266804_thumb.jpg

post-31373-0-37547400-1320266873_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka, chyba ostatnio Cię widziałem na Al. Krakowskiej w okolicy Hynka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał możliwość to wrzuć zdjęcie jak tłumik prezentuje się na aucie, jak z montażem nie było problemów jakie ma wymiary?

 

Głowy nie urywa :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zdjęcie wrzucę jutro, postaram się nagrać filmik. Parametry: http://moto.allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm5-i1901362962.html

Z montażem nie było najmniejszego problemu. Idealnie mieści się bez żadnej kombinatoryki, aby nie niszczyć tłumika zamontowałem go przy pomocy opasek. Głośność? Jest głośno gdy schodzi z obrotów, ale da się wytrzymać. Dźwięk super rasowy, nie sam bass, ale to też za sprawą kolektora. W planach jest środkowy tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...