Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podświetlenie zegarów: pali się-gaśnie-pali...


przemek-g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam almerę n16 1.5 2002 i od kilku miesięcy naprzemian zapalają się i gasną różne żaróweczki podświetlenia zegarów (nie mrugają tylko np pali się tylko pod prędkościomierzem, za parę dni pali się też pod obrotomierzem, za parę tygodni gasną wszystkie na 2 dni itp) Już się przyzwyczaiłem ale zaczyna mnie to wkurzać. Podobnie jest z podświetleniem prędkościomierza dmuchawy - na 1 i 2 się pali a po przekręceniu na 3-4 gaśnie.

Czy to jakiś większy problem czy po prostu wymienić żarówki na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to nie problem żarówek.. myślę,że małe prawdopodobieństwo żeby wszystkie się poprzepalały.. ja mam z 2001 i wszystkie palą się.. zatem pewnie coś gdzieś nie łączy. a w duże mrozy nie świeciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru miesięcy nie świeci się pod temperaturą/paliwem, a prędkościomierz i obrotomierz to tak na zmianę:) był okres, że poza przebiegiem miałem czarne zegary (myślałem, że może bezpiecznik albo, że w końcu wszystkie sie przepaliły) już miałem się brać za wymianę i znów się zapaliły - najpierw środek później lewa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy wszystkie żarówki w tylnych lampach Ci się palą i czy ogólnie zapalają się prawidłowo (czy np. wciśnięcie hamulca nie powoduje zapalenie się migacza, albo włączenie migacza nie powoduje, że miga on na zmianę ze światłem stopu ;) ).

Jakieś dwa tygodnie temu na forum inny użytkownik pytał się o problem właśnie tylnych lamp i wspominał, że czasem gaśnie mu podświetlenie zegarów (bodajże wtedy jak wciskał hamulec albo włączał światła mijania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były mrozy i mogło przestać przewodzić. teraz trochę wilgoci i świecą.. sprawdź to co Cronos pisze. jak masz podobnie to szukaj tamtego tematu,a jak tylko z dechą problem to sprawdzaj wszystkie połączenia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację w aucie mam w porządku (mam fioła na punkcie prawidłowego działania reflektorów i żarówek) Więc raczej będę musiał dobrać się do żarówek pod deską i sprawdzić ich połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam pytanie jakie ida zaroweczki do podswietlenia zegarów almera 2.2di 2000r bo jedna padła a reszta pewnie na wykonczeniu jest i chciałem je powymieniac na led cos takiego jak na rysunku

post-46256-0-31802200-1311347596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie ida zaroweczki do podswietlenia zegarów almera 2.2di 2000r bo jedna padła a reszta pewnie na wykonczeniu jest i chciałem je powymieniac na led cos takiego jak na rysunku

 

kolego to co na rysunku (w oplu spotkałem się z takimi) to trochę inna oprawka niż nissanowska(widziałem 2 rodzaje w zegarach w n16)

są takie z wymiennymi żarówkami i z żarówkami na "stałe"...

sprawdzałem led'y o walcowatym kształcie i świeciły "za punktowo", widać było dosyć spore nierównomierne podświetlenie...

post-32214-0-96716800-1311367914_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wiec lepiej kupic same ledy, ja ledy stosuje do podswietlania pokreteł i nakładam gumke taka co była na zarowce orginalnej i dobrze rozprasza swiatło tylko jest problem bo te ledy szybko sie przepalaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam

mam almerę n16 1.5 2002 i od kilku miesięcy naprzemian zapalają się i gasną różne żaróweczki podświetlenia zegarów (nie mrugają tylko np pali się tylko pod prędkościomierzem, za parę dni pali się też pod obrotomierzem, za parę tygodni gasną wszystkie na 2 dni itp) Już się przyzwyczaiłem ale zaczyna mnie to wkurzać. Podobnie jest z podświetleniem prędkościomierza dmuchawy - na 1 i 2 się pali a po przekręceniu na 3-4 gaśnie.

Czy to jakiś większy problem czy po prostu wymienić żarówki na nowe?

witam mam podobny problem, jak walne w dechę ręką to sie zapalały, teraz przestało mi sie świecić podświetlenie temp. i wskaznik paliwa obrotomierz i prędkościomierz jeszcze świeci, wie ktoś o co chodzi i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził, czy nie ma zimnych lutów na płytce i oprawki żarówek, czy dobrze stykają się ze ścieżkami. Natomiast stukanie po desce może doprowadzić do pęknięcia, albo co gorsze zwarcia jeżeli instalacja nie jest w pełni sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...