Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

regulacja xenonów


Gość zilion89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zilion89

witam!

mam taki problem, wydaje mi się, że moje xenony świecą za bardzo na prawo, tzn linia załamania jest w porządku (góra, dół) ale z tego co widzę, i nie tylko ja, dość dobrze oświetlam pobocze (lasy, łąki, pola) a zbyt mało powierzchnię drogi, czy da się to wyregulować ręcznie? góra dół regulował mi wcześniej diagnosta, ale lewa prawa nie jest za ciekawie, jeśli macie pojęcie o temacie proszę się wypowiadać, wiem że biały bolec jest od regulacji góra-dół kluczem 6 bodajże, ale czy lewa prawa da radę regulować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę to ten taki wystający długi czarny sześciokąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zilion89

ok dzieki wielkie, czyli kręcąc w jedną lub drugą stronę powinienem zauważyć różnicę, tzn światło będzie się przesuwać w lewo i prawo? zazwyczaj reguluję światła w garazu na ścianie, bo bardzo dobrze widać, oczywiście zapłon włączony. jeszcze jedno, czy dużo razy trzeba "kręcić" kluczem, żeby zauważyć różnicę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon włączony bo to xenon, a ile razy to ciężko powiedzieć jak masz ustawione, a może był jakiś dzwonek z przodu ;) i coś z mocowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zilion89

tak tak był lekki dzwonek w lewą stronę, w sumie w zderzak, ale wtedy nawet lewa lapma nie została naruszona , był pęknięty lekko zderzak na długości 5cm i ułamany spryskiwacz. mimo wszystko to dziwne bo właśnie prawa lampa świeci moim zdaniem zbytnio w prawo, ten punkt który powinien oświetlać pobocze i kawałek drogi, oświetla delikatnie mówiąc początek lasu:) ustawienie wysokości jest w sam raz, ponieważ linia załamania jest w porządku ma taki kształt

_____/-----

ale jest jakby przesunięta zbytnio w prawo, i chciałem troszkę podregulować, wiele nie jest do zmiany, bo może jakies 5m bardziej w lewo załatwiło by sprawe, ale jak wiemy xenony świecą wyraźnie ale dość punktowo, i ten punkt który powinien być doświetlony jest na krawędzi lasu, a ja wole omijać pieszych na krawędzi jezdni niż drzewa:( ciekaw jestem własnie ile trzeba kręcić tym czarnym bolcem żeby ruszyć jakies 5m na lewo, oczywiscie w odległości jakies dziesiąt metrów do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...