Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] okopcona końcówka + wysokie spalanie


Gość bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją Primerą 1.6 92r wersja na gaźniku. Otóż problem w tym że na benzynie powyżej 3,5tyś obr/min primerka prawie w ogóle się nie rozpędza... Zapala bdb, do 3,5tyś obr/min chodzi w miare ok, później ją "coś przydusza" Na LPG wszystko OK. Co by to mogło być, dodam że mam okopconą końcówkę wydechową i bardzo wysokie spalanie benzyny, na LPG spalanie w granicach 11/100km w mieście. Wszystkie przewody podciśnienia wymienione, jest w tym samochodzie sonda lambda? Jeśli tak to gdzie się znajduje, bo nie umie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambda jest na wydechu, pomierz przepływomierz jest pod filtrem, LPG masz takie spalanie dlatego, że pewnie I,II generacja, czyli komp od nissmo nic do tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź, ale podobno w tych silnikach nie ma przepływomierza, ja szukałem i również nie znalazłem... co do sondy lambda to gdzie dokładniej jest zlokalizowana? To jest ten czujnik który widać z przodu silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z przodu wkręcony w wydech, a przepływka jak jest to pod filtrem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro pomierzę sondę, a przepławki nie ma na 99% pod filtrem tez szukałem. Jeszcze pytanko gdzie na gaźniku jest śrube regulacji składu mieszanki? Jeśli Lambda będzie dobra to obstawiam regulacje, czyszczenie gaźnika...

A więc moje pytanie brzmi: gdzie jest śruba składu mieszanki? trzeba ściągnąć filtr?

 

EDIT: Okazało się że Lambda jest sprawna, co mu moze dolegać? Dodam ze spalanie benzyny jest na poziomie 20l/100km. Na zewnątrz paliwo nigdzie nie ucieka...

Edytowane przez bartek000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek powiedz mi jak TY chcesz regulowac sklad miesznki jak nie wiesz gdzie jest sruba do regulacji. No chyba po to zeby pokazac diagnoscie. Sklad mieszanki paliwowo powietrznej reguluje sie na analizatorze spalin. Jesli masz w tym silniku sonde lambde to rowniez masz katalizator . Moze on jest zapchany. Prosze sprawdzic rowniez czy po nagrzaniu silnika dalej nie pracuje na ssaniu. Tak wysokie spalanie wskazywaloby na to. Niech Ci to mechanik sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to śruba regulacji dysza jak się sama nie wykręca bo jest np na oringu to ona sama z siebie nie zmieni składu przyczyny sa inne czyli czyszczenie użądzeń w gaźniku np tak jak sterowanie ssaniem nie wiem jak w nismo to działa czy jakiś bi metal czy coś innego ale zabrudzenie zatarcie wystarczy by nie domykało sie jak trzeba i już .... np dla SR20 czas wtrysku dla wolnych obrotów wynosi coś w gr 2.5 ms a przy ssaniu 4 ms wyższe obroty wiec tu jest sterowanie przez Ecu ale widać ile silnik potrzebuje na zimno by ładnie ruszał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze rzeczywiście coś z ssaniem, bo na zimnym silniku jak mu przycisne to jakoś jedzie (wiem ze nie dobre dla zimnego silnika, no ale coż...). Gdy silnik się rozgrzeje to porażka, jak ściągnąłem filtr powietrza to samochód jechał normalnie, czyli wychodzi na to ze silnik ma za mało powietrza czyli za bogatą mieszanke. W takim razie jak sprawdzić czy samochód nie jest ciągle na ssaniu? Podpowiem ze obroty na jałowym są OK tzn 800obr/min

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ssanie działa, wymieniłem filtr paliwa, na benzynie sonda lambda wskazuje ok 0,8V przy 2000tyś obr/min. Możliwe że coś z zapłonem, świece itp? Przypominam że na gazie jest OK

Edytowane przez bartek000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz moze to byc mylne wrazenie ze obroty sie ustbilizowaly a przeslona rozruchowa nie stoi pionowo po nagrzaniu silnika. Sprawdz to.Poza tym prosze skontaktowac sie z kolega alfabox0266. Ztego co czytalem to sie zna bardziej na gaznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że na gazie jest OK

 

przypominam, że nie masz sekwencji i wskazania silnika jak i sondy i kompa nie mają wpływu na palenie na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...