Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa zawieszenia, hamulców - pomóżcie


filipos84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z autkiem jest w fatalnym stanie, byłem na bezpłatnym przeglądzie gdzie dowiedziałem się że

do wymiany mam amortyzatory tył i przód, naprawa łączników stabilizatora i tulejek z tyłu, hamulce z przodu tarcze i klocki i luz na tulejach wachacza...jak spytałem o koszt naprawy tego wszystkiego koleś powiedział że napewno ze

2000 pln....

 

wiem że to sporo do roboty ale poradzcie czy można to jakoś taniej zrobić, bo 2000 wkładać w sunny z 94 roku

to się raczej nie opłaca, co o tym sądzicie co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Musisz zadać sobie jedno za***iście ważne pytanie - czy długo będę tą furą jeździł. Jeśli chcesz nim jeszcze pojeździć i nie jest to totalny trup to remontuj. Ja mam n14 od 2,5 roku i na remonty/zakupy wydałem już coś koło 3 tys (całe hamulce, amortyzatory, przeguby, opony zimowe, opony letnie i kilka innych pierdółek). Ogólnie nawet jak sprzedasz swojego za 1,5 tys i dołożysz z tysiaka to ciężko będzie znaleźć coś w dobrym stanie (chociaż nie mówię że nie - może to też jakieś wyjście). Jak zrobisz swojego to będziesz wiedział czym jeździsz - ja nie boję się że mi w dłuższej trasie koło odleci albo coś z silnika wycieknie.

I najważniejsze - nie kupuj najtańszych części - lepiej zrób tylko połowę tego co zamierzasz ale na porządnych częściach. Poprzedni właściciel mojej fury (mój znajomy) remontował wszystko na chińskich zamiennikach i ja po 2 latach musiałem to wszystko wymieniać 2 raz.

Nie przejmuj się że władowałeś w furę kupę kasy a warta jest niewiele - to norma. W moją poprzednią władowałem 6,5 tys a sprzedałem za 1800 :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to autko mi się podoba i dobrze się nim jeździ, no właśnie za ta kase nie wiem czy znajde cos lepszego

więc pewnie bym się podjął zrobienia tego ale potrzebuje pomocy w ogarnięciu tego...jedno jest pewne 2000 pln nie mam

żeby wyłożyć...nie wiem może polećcie jakieś części, na allegro znalazłem komplet amortyzatorów za 450 zł

http://allegro.pl/zawieszenie-przod-i-tyl-nissan-sunny-n14-90-95-i1483839187.html

 

nie mam pojęcia czy byłyby dobre, z kolei tarcze + klocki na allegro komplet to 150 zł więc nie jest źle, nie wiem co tam jeszcze potrzeba te tuleje różne i łączniki stabilizatora ale to pewnie nie duży koszt, i ten luz na tulejach wachacza oznacza wymiane wachacza czy tych tuleji?

 

Ogólnie proszę o pomoc forumowiczów doświadczonych jak to ogarnąć wszystko

 

P.s. przebieg ma 295 000 z tego co wiem to nie jest dużo jak na sunny bo ponoć są trwałe no i ogólnie się fajnie tym jeździ, fakt że rdza jeszcze atakuje ale tym będe sie martwił później najpierw chce ogarnąć stan techniczny, bo boje się jeździć z takim zawieszeniem żebym się gdzieś nie zabił :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Proponuję żebyś najpierw zrobił tylko przód - hamulce, amory, sworznie. Zobaczysz ile za to zażyczy mechanior. Co do tych amortyzatorów to nie wiem - poszukaj jakichś opinii na ich temat. Ja dałem 400 za same przednie (kayaba). Myślę że jak znajdziesz przyzwoitego mechanika to z robocizną i częściami nie powinno wyjść wiele ponad tysiąc (za przód, za tył dasz pewnie mniej). Powtarzam - nie oszczędzaj na częściach. W poprzedniej furze po wymianie przegubu na jakiś chiński ujechałem z warsztatu 200 metrów i na pierwszym skrzyżowaniu przegub się połamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na allegro znalazłem komplet amortyzatorów za 450 zł http://allegro.pl/zawieszenie-przod-i-tyl-nissan-sunny-n14-90-95-i1483839187.html

Kupiłem takie albo podobne w tej samej cenie. Rewelacji nie ma :whistle: Po trzech miesiącach jeżdżenia czuć już oznaki zużycia no i komfort jazdy też nie ten... Gdybym nie planował jeździć moim Sunnym jeszcze najwyżej rok, to bym zainwestował w coś droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el ronin00

Witam!Jeśli chodzi o tarcze hamulcowe to moge polecić firme MIKODA ,mam takie tarcze w swoim n14 ponad dwa lata i spisuą sie całkiem dobrze,dodam ze podobno robia tarcze dla Brembo,sa tanie(za dwie zapłaciłem ok 130 zł :P) no i są MADE IN POLAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...