Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyładowania elektrostatyczne - kopanie samochodu


Gość kotekx13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kotekx13

Witam.

Od 1,5 miesiąca jestem posiadaczem QQ 1,6. Tak samo jak poprzednie samochody tak i ten - kopie mnie;(.,

Czy macie tak samo. Wyładowania sa dość mocne i mało przyjemne. Jak sobie z tym radzicie.

Kiedyś (w innym samochodzie) spryskiwałem fotele płynem antystatycznym ale na niewiele to się zdawało.

Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w samochodach stosowało się pasek antystatyczny który odprowadzał ładunek elektryczny do ziemi, pewnie owe paski są jeszcze w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w samochodach stosowało się pasek antystatyczny

Kurcze taki pasek w maluchu czy innym polonezie to jeszcze jak cię mogę ale w QQ ? Pewnie nie ma takiej długości :) no i ładnie rzucał by się w oczy :). Ale tak na poważnie to i ja parę razy oberwałem iskrą i to nie małą :(

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja, myślałem że tylko ja tak mam. Też QQ sprzed 1,5 m-ca i kopie jak śliwowica. Zwłaszcza przy odpinaniu/zapinaniu pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z pogodą, bo mnie też zaczęła primka kopać.

A ciuchy odpadają bo w innych autach tego problemu nie ma.

Można przed wyjściem z auta chwycić się czegoś metalowego np.klamry od paska lub wozić ze sobą breszke aby ładunki odprowadzić :)

Albo ubierać fartuchy z ochroną ESD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z pogodą,...

Zawsze jak jest sucho i mroźnie powietrze jest bardziej naladowane ładunkami elektrostatycznymi, więc samochód "bedzie kopał". Trabant pewnie nie kopał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak jest sucho i mroźnie powietrze jest bardziej naladowane ładunkami elektrostatycznymi, więc samochód "bedzie kopał". Trabant pewnie nie kopał :)

Czy wszyscy, których samochód "kopie" mają samochody po FL? Ja mam przed FL i nigdy czegoś tekiego nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy, których samochód "kopie" mają samochody po FL? Ja mam przed FL i nigdy czegoś tekiego nie doświadczyłem.

 

Ja mam model przed FL i tez od czasu do czasu "pobudzi" mnie do życia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko QQ "kopie" w tym tygodniu drugi mój samochód też miał takie wyładowania - dzis jechałem wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kotekx13

Wiec---podsumowanie:

kopać -kopią ale jak widzę lubicie to. Żadnych działań. Mnie to jednak denerwuje.

Fartucha nie będę zakładał, paska też. Poszukam porady u znajomych elektryków. Jakby co-podzielę się.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To normalny objaw. Coraz częściej nosimy ubranie z .......... plastiku które ocierając sie o tapicerke samochodu elektryzuje się. Duży wpływ na zwiększenie ładunku maja też ostatnio sprzedawane samochodowe jonizatory powietrza. Albo zmienić ubranie na bawełnę, albo przed wsiadaniem i wysiadaniem dotykać reka karoserii az ładunki sie wyrównają. Przy silnikach benzynowych zalecne jest nawet przed rozpoczeciem tankowania dotkniecie pistoletem do karoserii. Wiem .... za chwile ktoś napisze ze nowe stacje benzynowe ............ . Tak maja zabezpieczenia ale nadal zdarzaja sie zapłony benzyny przy tankowaniu. Podobno nie zaleca sie podczas tankowania wsiadania i wysiadania z samochodu (nawet pasazera). Podobno na 100 przypadków zapłonu 95 miało miejsce z udzialem kierowcy kobiety. Nie, nie! To nie to że "Baby sa jakieś inne" :). One często wkładaja pistolet do wlewu i ida pogrzebac do samochodu w torebce. Chyba przegiąłem :( Jednak sa inne.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mój pojazd po FL również kopie. Szczególnie niesamowicie mocno i słyszalnie, gdy wysiadam z niego w kurtce ortalionowej jak nie w nogę to w rękę.

 

Czy próbował ktoś rozwiązać problem paskiem antystatycznym? - zastanawiam się na tą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze puscić z tylnej belki łańcuch jak w beczkach przewożących benzyne ;)

z naturą nikt nie wygrał pasek na ziemie lub bawelna na siebie i nie jeździj w zimie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w lato kopie troszkę mniej ale tez słychać "pstryk"

 

mam

w lato kopie troszkę mniej ale tez słychać "pstryk"

mam taka kurteczkę na deszcz prawdopodobnie z ortalionu w której przed wyjściem z samochodu biorę wdech zanim strzeli, a robi to za każdym razem i ogólnie też czekam aż pasażer wysiądzie pierwszy jak jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię jeszcze raz kopnie to mu oddaj, może przestanie. Nie może tak być że samochód do którego lejesz takie drogie paliwo bedzie Ci strzelać focha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak mam podeszwę gumową to kopie w każdym samochodzie.

Jak mam podeszwę plastikową to nie kopie nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha opanowałem system gromadzenia i przenoszenia na kogoś tej energii. Drzwi odpycham mocniej przy wysiadaniu dotykam ich kurtką lub innym elementem odzieży w celu domknięcia. Do 2 minut jak kogoś dotknę to leci piorun, a i podobno w policzek boli pod okiem ;)

 

Każdy ma swój sposób widzę ale i tak kopie

Edytowane przez luxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...