Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podłączyć lampkę by ...


Fer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam założone "obrysówki". Ze zwykłym podłączeniem nie ma problemu, ale chciałbym podłączyć tak: zaświecam sobie na przycisku (niezależnie od innego oświetlenia) - to bez problemu, tylko jak podłączyć, by w momencie włączenia kierunkowskazu obrysówki także migały ?

 

PC030044.jpg

Edytowane przez Fer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosował zwykły przekaźnik samochodowy, na stale zwartym było by tak jak masz, a podczas włączania kierunku przeskakuje pod zasilanie z kierunku i miga, 5 minut roboty ;)

 

a jak ma migać na zmianę z kierunkiem to tylko puszczasz, przez przekaźnik i podłączasz kierunek na cewkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie trudne, tylko nie wiem co mam zakupić ...

 

Narazie jeszcze nic nie podłączone jest, ale na przykład mam podłączone to pod aku i podprowadzony włącznik do kabiny. W tym momencie co jeszcze trzeba dodać i gdzie się wpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie trudne, tylko nie wiem co mam zakupić ...

 

Narazie jeszcze nic nie podłączone jest, ale na przykład mam podłączone to pod aku i podprowadzony włącznik do kabiny. W tym momencie co jeszcze trzeba dodać i gdzie się wpiąć ?

 

zakupić masz przekaźnik samochodowy koszt 4zł

a tu masz schemat jak podłączyć ale Picasso to ze mnie nie jest ;)

miganie na zmianę z kierunkiem.jpg

przekaznik_1_400.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz tłumaczę, czy dobrze zrozumiałem ;)

 

85 - ciągnę plus z kierunku

86 - masa ogólna czy też z kierunku ?

 

87a - Lampka podłączona pod plus

30 - przełącznik podłączony pod masę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

86 masa ogólna

a + z - możesz zamiennie stosować nie ma tu reguły, czyli dobrze zrozumiałeś ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem co namieszałem.

85 - podpiąłem pod plus w kierunkowskazie w zderzaku

86 - podpiąłem pod karoserię

 

87a - "połączyłem" oba plusy z lampek i podpiąłem pod plus z pozycji

30 - od przekaźnika leci przez przełącznik masa

 

A minusy z lampek pod budę też podpiąłem

 

I niestety to świeci, ale paląc bezpiecznik od pozycji, a dodatkowo nic nie miga :unsure:

 

Dodatkowo zastanowiłem że jest to mało (lecz możliwe) by lampki migały tak jak kierunkowskazy, ale to jest bardzo złożone i raczej nie takie proste :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrysówki mają migać wszystkie tylko przy awaryjkach, czy przy każdym kierunku tylko dana strona? Według mnie trzeba dać 2 przekaźniki: 1-szy przełącza między świeceniem stałym, a gotowością do migania, 2-gi powodujący miganie razem z kierunkiem (jeśli mają migać stronami, to jeszcze jeden na drugą stronę)

Jeszcze pozostaje sprawa, czy takie miganie obrysówkami przejdzie na przeglądzie.

 

Edit: ja zaproponuję taki schemat, trzeba jeszcze dołożyć bezpiecznik na samym początku i diody przy łączeniu plusów na obrysówkach. Zasada działania: właczamy przełącznikiem - świecą się obrysówki, włączamy kierunek lewy/prawy/awaryjki - obrysówki lewe/prawe/wszystkie migają w rytm kierunkowskazów. Przełącznik wyłączony - nic się nie świeci w żadnym przypadku.

post-35350-0-06014700-1300217208_thumb.jpg

Edytowane przez dexiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda strona niezależnie na oddzielnych przekaźnikach

 

Obrysówki mają migać wszystkie tylko przy awaryjkach, czy przy każdym kierunku tylko dana strona? Według mnie trzeba dać 2 przekaźniki: 1-szy przełącza między świeceniem stałym, a gotowością do migania, 2-gi powodujący miganie razem z kierunkiem (jeśli mają migać stronami, to jeszcze jeden na drugą stronę)

Jeszcze pozostaje sprawa, czy takie miganie obrysówkami przejdzie na przeglądzie.

 

Edit: ja zaproponuję taki schemat, trzeba jeszcze dołożyć bezpiecznik na samym początku i diody przy łączeniu plusów na obrysówkach. Zasada działania: właczamy przełącznikiem - świecą się obrysówki, włączamy kierunek lewy/prawy/awaryjki - obrysówki lewe/prawe/wszystkie migają w rytm kierunkowskazów. Przełącznik wyłączony - nic się nie świeci w żadnym przypadku.

 

chyba trochę komplikujesz prostą sprawę, kolega coś źle podłączył i wywala bezpieczniki,

jak masz normalnie zwarte i włączysz obrysówki to świecą, jak załączysz kierunek to podają napięcie na cewkę i obrysówka miga na zmianę z kierunkiem i wszystko

 

n takiej samej zasadzie działają światła do jazdy dziennej, gasną przy włączeniu pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak załączysz kierunek to podają napięcie na cewkę i obrysówka miga na zmianę z kierunkiem i wszystko

W mojej wersji miga równocześnie z kierunkiem, a nie na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoziłem kiedyś dość dużym dyliżansem, tzw TIR-em i u mnie migała na zmianę i jakoś mi to nie przeszkadzało, ale jak się chce tak samo to tak jak mówisz trzeba dołożyć przekaźnik biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przejdzie przegląd ? Przejdzie jak sobie je wyłączymy, a dodatkowo one świecą tylko w stronę kabiny.

 

Chciałem by migały lewy i prawy - tak jak kierunkowskazy (może być bez awaryjnych jak to ułatwia sprawę).

 

Czyli musiałbym rozdzielić to stronami. Zasilania można pociągnąć właśnie z lamp pozycyjnych czy raczej najlepiej prosto od aku podciągnąć ?

 

Musiałbym zrobić "rozwidlenie" nr 30 tzn masy z przyciskiem na 2 przekaźniki ? A potem reszta osobna tzn: + z kierunku lewego, masa do budy, + do obrysówki lewej od aku ?, + z prawego kierunku, masa do budy, + do obrysówki prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miganie tak, jak kierunkowskazy - mój schemat. Awaryjne nie robią różnicy. Zasilanie lepiej z aku, oczywiście z dodatkowym bezpiecznikiem. I na wszystkich 3 plusach do obrysówek trzeba dać diody prostownicze, bez diod będą mrugać obie strony niezależnie który kierunek włączymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak awaryjne nie potrzebne, to 2 przekaźniki na stronę i nie trzeba żadnych diod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co będzie z prawym światłem w wersji bez diod, jeśli włączymy tylko lewe (albo na odwrót)? :rolleyes2: Mimo że elektrykiem nie jestem zostaję przy swoim.

post-35350-0-66223700-1300226954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co będzie z prawym światłem w wersji bez diod, jeśli włączymy tylko lewe (albo na odwrót)? :rolleyes2: Mimo że elektrykiem nie jestem zostaję przy swoim.

 

a co ma być,przeciaż sygnał idzie z kierunku czyli jak działa prawy to lewy nie i na odwrót smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...