Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Almera 1.8 gaśnie po odpaleniu.


gitarzysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Posiadam Almerę N16 1.8 z 2001. Jestem pierwszym właścicielem. Na blacie ma 127000 km. Problem jest dość dziwny bo nie potrafię go w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Gdy auto jest zimne zapala bez problemu. Gdy osiągnie pełną temperaturę pracy to zaraz po odpaleniu 1-2 sekundy i obroty silnika spadają do 0. Jedyna możliwość by go odpalić to trzeba przycisnąć pedał gazu i podtrzymać mu obroty przez ok 3 sekundy w okolicach 1-1,5 tys i po puszczeniu pedała gazu spadają do wartości ok 750 (bez żadnego obciążenia). Paliwo na pewno jest w porządku. Auto zbiera się normalnie i nie ma żadnych pozatym problemów. ELM 327 nie zgłasza żadnego błędu. Pomocy!!! Z góry dziękuje wszystkim za naprowadzenie na usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czujnik temperatury szwankuje i zalewa silnik na ciepłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam objaw w n16FL 1,5 benzyna ale zdazylo mi sie to dopiero 3 razy w "zyciu" dodam że raz probowalem go odpalic bez dodawania gazu i pomimo ~10 prób nic musialem dodac gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy mogę jakoś ten czujnik sprawdzić? np multimetrem i na opór go wziąść? Czy może ktoś z was zna prawidłowe wartości dla zimnego i ciepłego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

i nie odpalasz w ogóle? auto stoi na podwórku? napisz coś więcej...

 

ja miałem problem z uruchamianiem zimnego silnika... okazało się, że opaski na przewodach paliwowych były mocno poluzowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

 

mam dokładnie ten sam problem. Jak auto zimne, odpala bez problemu, jak ciepłe, muszę dodać gazu przy odpalaniu. Udało się rozwiązać ten problem? Moja Almerka ma 51kkm,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...