Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Buczenie przy skręcie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu przy skręcie w lewą stronę jak i wolnej jeździe na luzie słychać buczenie które dochodzi z prawego koła (przynajmniej tak się wydaje) sprawdziłem czy są luzy na kole i wydaje się wszystko ok zero luz zarówno przy ruszaniu kołem góra-dół jak i prawo-lewo jak moge sprawdzić jeszcze inaczej łożysko bądź co może odpowiadać za buczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko

sprawdzić można w prosty sposób, skręcasz w lewo buczy prawe, skręcasz w prawo buczy lewe, albo prawe nie buczy biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też słychać takie łuuuuuuuu przy skręcaniu, także lekki luz już musi być, ale dopóki nie zacznie mocniej charczeć to odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko huczy zwłaszcza na zakrętach. Nie zawsze musi to huczenie pochodzić od łożyska.

Na początek to sprawdź sobie klocki i zobacz czy tłok się cofa. Także osłony na tarczach posprawdzaj czy nie ma pomiędzy nią a tarczą jakiejś np oberwanej rdzy

Łożysko to sprawdzisz najprościej poprzez podlewarowanie i zakręcenie kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak, że przy jeździe po łuku w prawo buczało a w lewo odpuszczało, winne było prawe łożysko. Wymieniłem (110 zł + 75 zł wymiana - Białystok) i mam spokój.

 

tak jak mówi and_pec podnieś samochód i sprawdź czy koło się swobodnie obraca bo u mnie przy okazji wyszedł problem, że tłok się nie cofał i koło było lekko zblokowane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...