Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sygnalizacja poziomu oleju


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie coś spitolili jak Ci montowali czujki z przodu :(

 

byłem dziś na spotkaniu u pani prawnik powiedziała, że mam się umówić na serwis a jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć co zrobić dalej, za***iste mam auto (super się jeździ) ale te drobne sprawy mnie odpychają od tej marki a mój tata mówił Nissan - Japończyk to jest coś : / może ma i racje ale nie w tym przypadku chyba. Zobaczę co powie drugi serwis jak się dowie że dalej nie działa (czytaj: nie został aktywowany) wskaźnik oleju

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć od kolegów co mają diesle w Qashqaiach po FL. Czy Wam się wyświetla poziom oleju na ekranie ?? bo niestety ale u mnie się to nie wyświetla i mnie to wkur.. jeden serwis powiedział że coś mi się zawiesza i że prosi o podjechanie do serwisu/salonu gdzie auto kupiłem - z instrukcji wychodzi że ta funkcja jest dostępna i powinna się wyświetlać :/

U mnie w serwisie powiedzieli, że w 2.0 Dci nie wyświetla się wskaźnik oleju. Twierdzą że ta opcja jest tylko w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w serwisie powiedzieli, że w 2.0 Dci nie wyświetla się wskaźnik oleju. Twierdzą że ta opcja jest tylko w benzynie.

 

mi w tym serwisie co powiedzieli, że rozłożą pół silnika - stwierdzili, że im się to w głowie nie mieści żeby nie było bo jeśli w starszych wersjach to występuje to w nowszych tym bardziej powinno być po za tym koledzy z forum przy 2.0 dci mają taka opcje zobaczymy co powie serwis w poniedziałek

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w serwisie powiedzieli, że w 2.0 Dci nie wyświetla się wskaźnik oleju. Twierdzą że ta opcja jest tylko w benzynie.

 

Gadają bzdury .Proszę popatrzeć do instrukcji obsługi /każdy powinien ją mieć /.

str.2-15 odnośnik 13 , 14 , 15

str.2-13

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadają bzdury .Proszę popatrzeć do instrukcji obsługi /każdy powinien ją mieć /.

str.2-15 odnośnik 13 , 14 , 15

str.2-13

:devil:

 

jeśli dobrze przeczytałem instrukcje to tam niema nigdzie napisane, że "jeśli model posiada" czyli to na 99% powinno się znajdować w naszych autach (po patrze dla pewności jak wrócę do domu) - jestem upierdliwym klientem aż do bólu - nawet już jestem zapisany w książce telefonicznej sprzedawców

 

U mnie w serwisie powiedzieli, że w 2.0 Dci nie wyświetla się wskaźnik oleju. Twierdzą że ta opcja jest tylko w benzynie.

 

dziś byłem w serwisie i faktycznie nie wyświetla, kierownik serwisu na wszystkie sposoby próbował to uaktywnić ale okazało się, że faktycznie tej opcji niema, teraz wyświetla się tylko informacja "Level Oil Low" i wyświetla się wykresik - sprawdzili to w serwisie spuszczając olej z silnika :) i zaprosili mnie na hale żeby to pokazać :)

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podziwiam Cię niesamowicie. Tylko żebyś tych wyjazdów na ASO zdrowiem nie przypłacił :P

 

nie wiem czy to do mnie, ale jak tak to spoko, aż tak się nie denerwuje chyba, że w innym sensie Ci chodzi o to stracenie zdrowia :| - jedynie każdy wyjazd do serwisu to jakieś 20 - 90min jazdy przez miasto :) nie licząc czasu jaki zajmuje mi dojazd do miasta

 

I-Way 2.0dci po liftingu (z Maja 2010).

Wyświetla poziom oleju.

 

P.

 

to jest chyba tak, że auta po przerwie w produkcji już tego nie wyświetlają - informują tylko jaki jest stan jak ubędzie oleju np. o jedną kreskę; przynajmniej takie mam odczucie :) Sprawdzali w serwisie też jak jest w aucie które przyszło tylko co do salonu z tym samym silnikiem i tam też po informacji ani śladu.

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to do mnie, ale jak tak to spoko, aż tak się nie denerwuje chyba, że w innym sensie Ci chodzi o to stracenie zdrowia :| - jedynie każdy wyjazd do serwisu to jakieś 20 - 90min jazdy przez miasto :) nie licząc czasu jaki zajmuje mi dojazd do miasta

 

 

 

to jest chyba tak, że auta po przerwie w produkcji już tego nie wyświetlają - informują tylko jaki jest stan jak ubędzie oleju np. o jedną kreskę; przynajmniej takie mam odczucie :) Sprawdzali w serwisie też jak jest w aucie które przyszło tylko co do salonu z tym samym silnikiem i tam też po informacji ani śladu.

A bagnetu i zdrowego rozsądku i tak nie zastąpi elektronika :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bagnetu i zdrowego rozsądku i tak nie zastąpi elektronika :rofl:

to jest fakt ze bagnet zawsze prawde powie, ja mam tekne +2 z 2.0 dci euro5 odebrany w listopadzie 2010 i na wyswietlaczu nie pojawia sie zadna informacja o oleju. Wkrótce bedę odbieral drugiego qq (juz jest u dealera) i ciekawe czy bedzie wyswietlał informacje o oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wskaźnik jest na początku przy uruchamianiu, pokazuje się info o oleju, wystarczy nacisnąć prawy przycisk na zegarach i mamy wykres;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wskaźnik jest na początku przy uruchamianiu, pokazuje się info o oleju, wystarczy nacisnąć prawy przycisk na zegarach i mamy wykres;)

 

meridion-Masz 100% racji... wczesniejsze moje auto Renault Grand Scenic 1,5 dci i właśnie tak jest:w momencie jak zostanie odpalony silnik pojawia sie komunikat ze olej jest ok /jezeli jego poziom faktycznie jest ok/ten komunikat wyswietla sie pare sek. potem znika ale...jezeli w czasie gdy ten komunikat jest widoczny wcisniemy przycisk /sory ale nie wiem jak jest w QQ jeszcze na swojego czekam /to komputer pokaże wtedy jaki jest poziom oleju w misce olejowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Don Kroko

Qashqai+2 2.0 dCi (FL + Euro 5) produkcja styczeń 2011 - brak wskazań poziomu oleju.

Po wczorajszej wizycie w serwisie KMJ Kaszubowscy m.in. w tej sprawie odp. była jednoznaczna (zweryfikowana z różnymi autami stojącymi na placu):

silniki Diesla Euro 5 - brak wskazań

silniki benzynowe - jest wskazanie poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai+2 2.0 dCi (FL + Euro 5) produkcja styczeń 2011 - brak wskazań poziomu oleju.

Po wczorajszej wizycie w serwisie KMJ Kaszubowscy m.in. w tej sprawie odp. była jednoznaczna (zweryfikowana z różnymi autami stojącymi na placu):

silniki Diesla Euro 5 - brak wskazań

silniki benzynowe - jest wskazanie poziomu oleju.

 

no u mnie sprawdzali tylko na nowiutkim dieslu który stał na hali obok tuż po ściągnięciu z lory :)

 

a tak poza tym "DonKroko" fajne felgi zimowe :) też takie chciałem ale nie było w magazynie i musiałbym czekać dłużej tez żałuje fajnie się autko prezentuje na nich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

QQ+2 w wersji I-WAY dCi 2.0 lipiec 2010 wskaźnik oleju jest na początku przy uruchamianiu silnika -pokazuje się info o oleju, a po naciśnięciu prawego przycisku na zegarach wyświetla się wykres poziomu oleju (fotki dodane), natomiast jeśli chodzi o wskaźnik przełożenia biegów niestety brak :rolleyes2:

post-34546-0-28882100-1303469368_thumb.jpg

post-34546-0-99150300-1303469376_thumb.jpg

Edytowane przez enak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja dzis zauwazyłem zupełnie nie chcacy u siebie, że mam po około 100 km przejechanych "o____" plus komunikat OIL Good ale jak było wczesniej nawet nie pamiętam :) - na bagnecie po 60 minutach postoju równo połowa [przegląd mam we wrześniu, ostatnia wymiana oleju 20 tys temu]

przebieg niecałe 27 tyś

 

 

[edit] dzwoniłem do Nissana - wskaźnik potrafi pokazać co chce [do sprawdzenia działanie na przeglądzie] liczy się to co widać na bagnecie

Edytowane przez ^^ehhh^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zauwazyłem zupełnie nie chcacy u siebie, że mam po około 100 km przejechanych "o____" plus komunikat OIL Good ale jak było wczesniej nawet nie pamiętam :) - na bagnecie po 60 minutach postoju równo połowa [przegląd mam we wrześniu, ostatnia wymiana oleju 20 tys temu]

przebieg niecałe 27 tyś

 

 

[edit] dzwoniłem do Nissana - wskaźnik potrafi pokazać co chce [do sprawdzenia działanie na przeglądzie] liczy się to co widać na bagnecie

 

Mam dokładnie tak samo i przegląd we wrześniu... ;)

http://forum.nissank...post__p__786590

 

Update:

No i nie dojechałem do następnego przeglądu z "o____" Dzisiaj ujrzałem komunikat: "OiL Low" i oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy zupełnie nie miałem na to czasu... <_ przyda si shella wo w baga by ponownie zobaczy good src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)"> i "ooo__" (Nie dolewałem za dużo aby nie przelać). Zdziwiłem się tylko, że oprócz samego komunikatu nie było żadnego sygnału dźwiękowego... Aż muszę zajrzeć do manuala co tam piszą w tym temacie.

Edytowane przez else
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji z marca 2011 (Tekna 2.0 Diesel) tez nie wyswietla sie ta informacja.

 

W momencie gdzie u Was wyswietla sie informacja ze poziom oleju OK ja mam znaczek ze pasy z tylu sa niezapiete (mimo ze nikt tam nie siedzi - nie wiem kto wpadl na tak debilny pomysl z ta kontrolka pasow zainstalowana w ten sposob)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji z marca 2011 (Tekna 2.0 Diesel) tez nie wyswietla sie ta informacja.

 

W momencie gdzie u Was wyswietla sie informacja ze poziom oleju OK ja mam znaczek ze pasy z tylu sa niezapiete (mimo ze nikt tam nie siedzi - nie wiem kto wpadl na tak debilny pomysl z ta kontrolka pasow zainstalowana w ten sposob)

 

mam to samo :) i mnie to powoli zaczyna denerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

5 małych zer i jedna kreska to znak, że olej masz na poziomie 5/6. Te zera oznaczają olej, kreski to jego brak. Może być tak, że przy przeglądzie wlali Ci minimalnie więcej niż 5/6, teraz ta minimalna nadwyżka zniknęła co auto zasygnalizowało dźwiękowo.

Sprawdź na bagnecie ile masz oleju, jeśli jest pomiędzy min a max tzn, że nic nie musisz robić.

 

 

Tak właśnie.

 

dodam jeszcze ze jezeli masz maly poziom oleju to na wyswietlaczu po przekreceniu kluczyka zamiast napisu "OIL GOOD" a potem 4, 5 kólek i/lub 1, 2 kresek np "oooo_ " pojawi ci sie napis "OIL LO" i np "o_ _ _ _" ( w zaleznosci od poziomu oleju). w takim przypadku na pewno masz mało oleju w silniku i musisz go dolać. Dodam ze zazwyczaj po dlugich trasach rzedu 2-3 tys km. Podobno to normalne i wtedy trzeba dolać ok 0,5 -1 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie w wersji z marca 2011 (Tekna 2.0 Diesel) tez nie wyswietla sie ta informacja.

 

W momencie gdzie u Was wyswietla sie informacja ze poziom oleju OK ja mam znaczek ze pasy z tylu sa niezapiete (mimo ze nikt tam nie siedzi - nie wiem kto wpadl na tak debilny pomysl z ta kontrolka pasow zainstalowana w ten sposob)

 

 

Tez tak mam, ogarnął to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 Potwierdzam to co napisał kolega scanik.

U mnie również po przekręceniu kluczyka pokazuje się informacja o niezapiętych pasach z tyłu.

Czyżby wersje I-Way nie miały domyślnie aktywowanej funkcji wskazań poziomu oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji z marca 2011 (Tekna 2.0 Diesel) tez nie wyswietla sie ta informacja.

 

W momencie gdzie u Was wyswietla sie informacja ze poziom oleju OK ja mam znaczek ze pasy z tylu sa niezapiete (mimo ze nikt tam nie siedzi - nie wiem kto wpadl na tak debilny pomysl z ta kontrolka pasow zainstalowana w ten sposob)

 

U mnie wyświetla "oil level ok" (po przekręceniu kluczyka, ale przed zapłonem), a potem przez 35s przypomnienie (bo to jest przypomnienie o zapięciu, a nie sygnalizacja niezapiętych pasów), które samo gaśnie albo kasujesz od razu klawiszem "i"

 

Podczas wyświetlania oil level ok można prawym pokrętłem na desce sprawdzić ile jest kresek oleju.

 

Tylna kanapa nie ma czujników obciążenia tylko czujnik w klipsie pasa i sygnalizuje tylko rozpięcie zapiętego pasa.

 

Jeśli Ci wywala w czasie jazdy info o niezapiętych pasach w drugim rzędzie, to masz urwane kable w klipsach i jak się zetkną to wywala błąd. Wystarczy je zaizolować, żeby się nie stykały.

 

Być może w opcjach auta masz wyłączony "oil level alarm"

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

u mnie jest następująco:

Posiadam samochód Qashqai z 02.04.2009 roku, wersja ASCENTA, kod silnika M9R, 16 zaworów, 150KM, 1995 ccm, diesel, manual, 2WD
Odpalam samochód wszystko jest ok. Auto pochodzi trochę nagrzeje się. Temperatura sięga ok. 85 stopni. I zaczyna się przy obrotach ponizej  800 zaświeca się kontrolka oleju, przygazuję i gaśnie. Znowu ostygnie trochę i włącza się od nowa. Czujnik ciśnienia oleju wymieniony, olej sam w sobie i filtr oleju również i gdzie mam szukać przyczyny?

Proszę o pomoc.

Edytowane przez elka110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...