Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw BT i P11.144


Gość tomkoval

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomkoval

Witam

 

Szukam info gdzie moge znalezc wiazke z +12V zeby podpiac sie z zestawem BT.

 

W tej chwili podpialem sie pod radio - jest tam +12V nawet bez kluczyka ale jak zapalam silnik to napiecie spada do zera i zestaw sie rozlacza (pozniej musze recznie polaczyc na nowo).

Siedzialem chwile z voltomoierzem ale nie udalo mi sie znalezc +12V ktore by nie zanikalo po przekreceniu kluczyka.

 

Pytanie jest - skad mozna wziac napiece na stale ? Nie ukrywam ze nie chce mi sie ciagnac nowego kabelka spod akumulatora bo nie znalazlem jeszcze przejscia miedzy komora silnika a kabina.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie znajdziesz +12V bez spadku napięcia przy odpalaniu, pobór prądu przez rozrusznik jest na tyle duży, że nie starcza go dla innych urządzeń. Według mnie wyjścia są dwa: paruj telefon po odpaleniu lub poszukaj jakiegoś układu elektronicznego podtrzymującego napięcie przez te kilka sekund podczas rozruchu (kondensatory lub dodatkowy aku/bateria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że przy kręceniu rozrusznikiem odcinane są obwody urządzeń 'mniej potrzebnych', coby aku nie męczyć i stąd ten zanik. Sprawdzałeś okolice skrzynki bezpieczników? Jak tam nie będzie, to pozostaje ciągnięcie kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...