Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Zbieżność


bolo-70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zauważyłem u siebie,że po zmianie opon na letnie przekręciła mi się kierownica lekko w lewo

no i czasami ściąga w lewo ,a czasami nie.Pytanie moje jest takie czy po zmianie na nowe opony jest

konieczność ustawiania zbieżności? Dodam ,że koła wyważone.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. spróbuj zamienić opony na miejsca lewą na prawą, a jeśli są kierunkowe to przód na tył i zobacz czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nowych oponach nie powinno nic takiego występować,na początek sprawdź ciśnienie w nich

spróbuj zamienić miejscami a jeśli założyć że masz wszystkie felgi proste to po prostu źle Ci je wyważyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki spróbuję je zamienić przód na tył bo przednie są kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jeśli nie ciśnienie, to raczej zbieżność. Bo jak są koła niewyważone dobrze, to byłoby bicie albo drganie na kierownicy czuć. Sprawdź jeszcze po dłuższej jeździe, czy któreś koło nie będzie ciepłe, może hamulec nie puszcza do końca. Chociaż przekręcona kierownica świadczy raczej o złej zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha.Nic już z tego nie rozumiem,zamieniłem przód na tył i kierownica ustawiła się oczywiście przy jeżdzie na wprost

lekko w prawo.Ale jest tej zamiany jeden plus nie ściąga wolę przekręcona lekko kierownicę niż ściąganie w którąś ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak masz kierownicę lekko skręconą w którąś stronę to kierunkowskaz może Ci się nie wyłączać sam po wyprostowaniu kierownicy z zakrętu. sam tak mam po zmianie na zimówki, a jak miałem letnie to było ok :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...