Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Regulacja hamulca ręcznego


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy w Primerach P11.144 regulacja hamulca ręcznego jest tak jak w P10, czyli poprzez śruby regulacyjne w konsoli środkowej ?

Ewentualnie jak to zrobić, bo zabrałem się za czyszczenie tylnego zacisku i teraz nie łapie ręczny hamulec na tym kole.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Hamulec ręczny nie trzyma dalej na lewym tylnym kole.

Czy ktoś wie jaka powinna być grubość okładziny ciernej na nowym klocku hamulcowym i przy jakiej nadaje się do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Tak, wziąłem sie za reanimacje tylnego zacisku bo podejrzewam, że ocierał, zauważyłem też że klocek jest nierówno starty i chyba go wymienie od razu, hamulec ręczny chodzi teraz lużno, tylko nie łapie na tylnym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mówię, że trzeba nim trochę poćwiczyć, aż do uzyskania oporu, zauważ, że jak chcesz wymienić klocki z tyłu to musisz wkręcić tłoczek i aby ten luz zniwelować musisz go wykręcić a inaczej tego nie zrobisz niż ręcznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek85fcb

Czy z klockami hamulcowymi firmy Ashika(75zł./kpl.) lub blueprint (85zł.kpl.) miał ktoś do czynienia ? Warto dołożyć do Kashiyamy(105zł./kpl.) ?

Edytowane przez tomek85fcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz kolego zapiekly ten reczny na lewym kole.Ja mam tez tak ze prawy ok a lewy ciezko tzn slabo zaciska na recznym.

Sciagnalem te linke co jest na zacisku i trzeba czyms polac wd40 na zacisk gdzie sprezynka jest i rozruszac ten zacisk zeby lekko pracowal.Pozniej w dwie osoby sprubowac .Jeden linke na recznym ciagnie a ty srubokretem napinac na zacisku.I aby rozluznic go. To moze pomoże .

A jak zakladasz tylnie klocki to najlepiej wlac pod gumke to Wd i z tylu wciskajac trzeba wkrecac ,a z przodu tylko wciskac.No i zasada zeby klocki luzno pracowaly na prowadzeniu zanim zalozysz zacisk.

A zeby naciagnac linke to trzeba pod recznym w srodku w kabinie jest nakretka .Trzeba odslonic taki pasek plastikowy i bedzie 6 sruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wkręceniu tłoczka w tylnym zacisku (np. podczas wymiany klocków) trzeba po naciskać na hamulec nożny aby tłoczek docisnął klocki do tarczy hamulcowej. Zaciąganie hamulca ręcznego nie zniweluje luzu tłoczek/klocki/tarcza hamulcowa. Samoregulator luzu uruchamia się tylko od hamulca nożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i ja się przyłączę do tej dyskusji...

hamulec ręczny prawie wcale nie trzyma, po zaciągnięciu, bez większych oporów mogę przepchnąć auto... z nożnym nie ma problemu, ostatnio sprawdzane w stacji diagnostycznej.

Zatem problem dotyczy tylko ręcznego. nie mam pojęcia czy sila hamowania jest identyczna na obu kołach.

 

Czy mozna dokonać regulacji w pojedynkę na parkingu pod blokiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się przyłączę do tej dyskusji...

hamulec ręczny prawie wcale nie trzyma, po zaciągnięciu, bez większych oporów mogę przepchnąć auto... z nożnym nie ma problemu, ostatnio sprawdzane w stacji diagnostycznej.

Zatem problem dotyczy tylko ręcznego. nie mam pojęcia czy sila hamowania jest identyczna na obu kołach.

 

Czy mozna dokonać regulacji w pojedynkę na parkingu pod blokiem??

tak jak kolega ulisses napisał czeka cie regeneracja zacisku tylnego ,2tygodnie temu robiłem oba plus wymiana klockow ,wyszlo 150zl +,paczka fajek i kilka kaw i dużo cierpliwości,kup sobie zestaw do regeneracji,auto fren, i jazda,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniałem w swojej primerce bębny i szczęki teraz hamuje idealnie i co najważniejsze nie mam "bicia pedału hamulca w trakcie mocniejszego hamowania" (na jednym bębnie owalizacja wynosiła ponad 11 jednostek, a dopuszczalne są 2-3).

U mnie jak nie miałem ręcznego na jedno koło okazało sie że nie mam okładzin na szczękach i niestety dzięki temu załatwiłem bęben i mimo wymiany w zeszłym roku zacisków na nowe (ręczny był na obu osiach, ale miałem dość odczuwalne bicie na pedale hamulca i siła hamowania hamulcem roboczym sięgała niespełna 1kN) musiałem w tym roku kupić nowe bebny i szczęki i teraz jest ogromna poprawa.

Na układ hamulcowy nie ma co żałować pieniędzy, to poprostu musi byc zrobione.

Edytowane przez DAX85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki mialem stosunkowo niedawno wymieniane, wiec ich bym nie winil, tarcze tez maja niewielkie zyzycie, zatem wychodzi na to ze tłoczki są do D*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem wychodzi na to ze tłoczki są do D*

Nie tłoczki a układ ręcznego, skoro mówisz, że zasadniczy z tyłu jest ok to znaczy, że tłoczek chodzi "w miarę". Jeśli ręczny działa słabo, sama wymiana czy regeneracja tłoczka nic nie da. Na górze zacisku jest mechanizm ręcznego i jego także trzeba zregenerować (w zestawie są odpowiednie gumki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poprostu czy dźwigieńki chodzą lekko, czy to czasem nie stoją linki, u mnie po regeneracji dalej nie działało lewe kolo i okazało się że linka stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłoczki a układ ręcznego, skoro mówisz, że zasadniczy z tyłu jest ok to znaczy, że tłoczek chodzi "w miarę". Jeśli ręczny działa słabo, sama wymiana czy regeneracja tłoczka nic nie da. Na górze zacisku jest mechanizm ręcznego i jego także trzeba zregenerować (w zestawie są odpowiednie gumki).

kolego mowisz o tarczowych hamulcach z tyłu,fakt została mi jakaś gumka z zestawu i niewiedzialem gdzie ja wsadzić,i tak sobie myslę i nie mogę zlokalizować aby cos bylo nad zaciskiem ,mozesz jaśniej to opisać,bo chce wiedzieć gdzie popelnilem blad przy naprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mowisz o tarczowych hamulcach z tyłu,fakt została mi jakaś gumka z zestawu i niewiedzialem gdzie ja wsadzić,i tak sobie myslę i nie mogę zlokalizować aby cos bylo nad zaciskiem ,mozesz jaśniej to opisać,bo chce wiedzieć gdzie popelnilem blad przy naprawie

Tak o tarczowych. Tutaj masz pełnego manuala jak poprawnie zregenerować tylnie zaciski: http://nissanklub.pl/index.php/zrob-to-sam/36-nissan-primera-p11/131-reanimacja-zacisku-tylnego-primera-p11144-i-inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tarczowych. Tutaj masz pełnego manuala jak poprawnie zregenerować tylnie zaciski: http://nissanklub.pl...a-p11144-i-inne

dokladnie według tego robilem, i sąsiedniego forum tam jest jeszcze dokladniej ,a do segera użylem szpikulca ,jest latwiej,jest tam tylko ta dzwigienka na sprężynie ,mocowanie linki ,taki zatrzask aby sie linka nie cofala no i to wszystko,u mnie dziala wszystko git ,chcialem jeszcze wymienić tarcz ale nie moge ich zdiac ,prubowalem wszystkich sposobow,zostalo tylko kupno ściagacza,ale kombinuje aby sobie zrobic ściągacz pod te tarcze,chyba ze masz jakiś sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ręczny brał od początku trzeba :

1. cofnąć cięgiełka przy zacisku od ręcznego do samego końca (mają być na ful do tyłu, nawet linkę popuścić i cofnąć a full aż oprze się na blokadzie)

2. powciskać kilkukrotnie nożny pedał hamulca

3. zaciągnąć ręczny i sprawdzić czy już dobrze

 

Gdy ręczny jest wysoko powtórzyć, lub podciągnąć linkę, koła nie mogą blokować przed strzałem trzeciego zęba na ręcznym.

 

W razie gdy leje się z zacisku czy zapiekł się i cięgna czy tłoczki stoją dopiero go regenerujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy tarczach:

- należy upewnić cię czy w zaciskach dźwigienki ręcznego są całkowicie w tylnej pozycji.

- w konsoli środkowej podciągnąć linki tak żeby zaczęły łapać w ok 1-2cm dźwigni nad pozycją spoczynkową

 

i tyle. Resztę powinien zrobić samoregulator w zacisku. Jak ręcznego nie ma, to reanimacja/wymiana zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...