Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was jak otwieracie/zamykacie drzwi kluczem (bez pilota), też zamykają się tylko drzwi kierowcy? Centralny sterowany z pilota działa u mnie normalnie ale jak zamykam otwarty na wszystkich drzwiach samochód kluczem, zamykają się tylko drzwi kierowcy - pozostałe pozostają otwarte. Wg. mojej instrukcji otwieranie kluczem pelni tylko funkcję awaryjną - więc może tak ma być?

Dopiero dziś to zauważyłem, bo do tej pory zamykałem i otwierałem z pilota. Dziś postanowiłem coś zmienić i zobaczyłem to co zobaczyłem.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Twojej tak jest.Kluczyk jest do otwarcia awaryjnego.

A swoją drogą co z pasażerami?Mają wsiadać przez przednie drzwi kierowcy???

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was jak otwieracie/zamykacie drzwi kluczem (bez pilota), też zamykają się tylko drzwi kierowcy? Centralny sterowany z pilota działa u mnie normalnie ale jak zamykam otwarty na wszystkich drzwiach samochód kluczem, zamykają się tylko drzwi kierowcy - pozostałe pozostają otwarte. Wg. mojej instrukcji otwieranie kluczem pelni tylko funkcję awaryjną - więc może tak ma być?

Dopiero dziś to zauważyłem, bo do tej pory zamykałem i otwierałem z pilota. Dziś postanowiłem coś zmienić i zobaczyłem to co zobaczyłem.

 

Witam mam podobny klopot z zamkiem centralnym(p 12)

zamykam auto kluczykiem wszystkie drzwi sie zamykaja,lecz moge otworzyc auto pociagajac za klamke kierowcy co powoduje odblokowanie wszystkich drzwi,,

czy ktos juz demontowal zamek centralny w tym aucie?

sciagnalem tapicerke odkrecilem obudowe metalowa ale nie moge jej sciagnac,,prosze o jakies wskazowki,,

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Twojej tak jest.Kluczyk jest do otwarcia awaryjnego.

A swoją drogą co z pasażerami?Mają wsiadać przez przednie drzwi kierowcy???

 

Czyli Jacko u Ciebie jest tak samo? Widać Nissan potraktował otwieranie z klucza bardzo awaryjnie :shiftyninja:. Wtedy po otwarciu awaryjnym za pomocą klucza, dla pasażerów drzwi trzeba otworzyć od środka.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny klopot z zamkiem centralnym(p 12)

zamykam auto kluczykiem wszystkie drzwi sie zamykaja,lecz moge otworzyc auto pociagajac za klamke kierowcy co powoduje odblokowanie wszystkich drzwi,,

czy ktos juz demontowal zamek centralny w tym aucie?

sciagnalem tapicerke odkrecilem obudowe metalowa ale nie moge jej sciagnac,,prosze o jakies wskazowki,,

dziekuje

Tomek,sorry ale pomyliłeś działy.Może i ktoś z Notkowiczów miał P12,ale musiałbyś dłuuuugo czekać na odp.Zadaj to pytanie w swoim dziale,a na pewno coś znajdziesz.

Ranger,przepraszam wprowadziłem was w błąd,u mnie po otwarciu z kluczyka ,jak otworzysz drzwi kierowcy po ok4-5 sek odblokowują się drzwi pasażerów,sprawdzałem to daaawno ale nigdy tak jak teraz. tym że po otwarciu od razu atakuje alarm!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,sorry ale pomyliłeś działy.Może i ktoś z Notkowiczów miał P12,ale musiałbyś dłuuuugo czekać na odp.Zadaj to pytanie w swoim dziale,a na pewno coś znajdziesz.

Ranger,przepraszam wprowadziłem was w błąd,u mnie po otwarciu z kluczyka ,jak otworzysz drzwi kierowcy po ok4-5 sek odblokowują się drzwi pasażerów,sprawdzałem to daaawno ale nigdy tak jak teraz. tym że po otwarciu od razu atakuje alarm!

 

 

faktycznie pomylilem tematy

ale sprawa zostala dzis rozwiazana wykrecilem zamek wyczyscilem go dokladnie posmarowalem i dziala!!!

zajelo mi to wszystko okolo 3 godzin,obeszlo sie bez warsztatu i wydawania zbednych pieniedzy

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...To się dowiedziałem. :) Muszę i ja to sprawdzić, bo przyznam, że miałem pewność, że całe auto się otwiera/zamyka. :) Korzystałem z kluczyka owszem nie raz, ale jechałem zawsze sam i nigdy nie byłem zmuszony otwierać innych drzwi. :) Ciekawe...Sprawdzę to i ja przy najbliższej okazji. Napisaliście, że trzeba w tym przypadku otworzyć od środka drzwi pasażerom...a jak? Rozumiem, że ciągnąc za klamkę od wnętrza, bo przecież żadnych cięgien u nas nie ma. Hmmmm...A ak z bagażnikiem? Chyba nie ma szans by go wtedy otworzyć prawda? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem (po Twoim zapytaniu) po raz pierwszy (zawsze używałem pilota) spróbowałem otworzyć moje auto z kluczyka. Test wyglądał następująco: zamknąłem z pilota, po kilku chwilach otworzyłem kluczykiem, odblokował wszystkie drzwi, włączyło się wewnętrzne oświetlenie. Następnie zamknąłem z kluczyka, zablokował wszystkie drzwi, alarm zaczął migać. Trochę to dziwne zważywszy na fakt, że u Jacko który ma starsze auto i u Ciebie (Twój jest nowszy) jest inaczej, choć nie ukrywam, że logiczne jest że powinno to działać tak jak jest w moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u mnie to po otwarciu drzwi kierowcy po chwili puszczają wszystkie zamki,klapy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u mnie to po otwarciu drzwi kierowcy po chwili puszczają wszystkie zamki,klapy też.

W takim razie źle zrozumiałem Twoją wczorajszą odpowiedź na pytanie Rangera, choć u mnie odblokowywane są wszystkie drzwi jednocześnie.

RANGER: Nie pamiętam już dokładnie, ale w mojej przedpotopowej Astrze było coś takiego, że jak się zamykało auto to przekręcałeś kluczyk w prawo, zamykał drzwi z zewnątrz. Przekręcałeś jeszcze raz i blokował również wewnętrzne klamki (nawet w przypadku zbicia szyby nie dało się otworzyć drzwi). Może w Note podczas liftu zrobili coś takiego, że jak przekręcisz raz, otwiera drzwi kierowcy, jeszcze raz bez wyciągania kluczyka, otwiera również pozostałe drzwi. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi :)

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Arek,sprawdzałem zaraz po kupnie ....i może byłem troszkę wystraszony bo ten alarm....i drugie drzwi się nie odblokowały.Ale teraz post Rangera dał mi do myślenia ,że przecież nie może tak być że tylko jedne drzwi sie otworzą ,i sprawdziłem na spokojnie z wyjącym alarmem :D

Po chwili otwarły się wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili otwarły się wszystkie.

Ooops . Nie doczytałem do końca tego co pisałeś do Tomka. Ale coś się zmieniło, bo mój nie czeka tych kilku sekund na otwarcie pozostałych, tylko otwiera wszystkie na raz.

 

jak zamykam otwarty na wszystkich drzwiach samochód kluczem, zamykają się tylko drzwi kierowcy - pozostałe pozostają otwarte. Wg. mojej instrukcji otwieranie kluczem pelni tylko funkcję awaryjną - więc może tak ma być?

Tak sobie przez chwilę pomyślałem, że może to kolejne oszczędności producenta. Ale gdyby tak było to przecież to bez sensu. OK, niech będzie że otwierają się tylko kierowcy, ale dlaczego mając wszystkie drzwi otwarte zamykają się też tylko te jedne. To niby mając uszkodzony pilot (bo np to w moim mniemaniu jest sytuacja awaryjna) jak masz te pozostałe drzwi zamknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przez chwilę pomyślałem, że może to kolejne oszczędności producenta. Ale gdyby tak było to przecież to bez sensu. OK, niech będzie że otwierają się tylko kierowcy, ale dlaczego mając wszystkie drzwi otwarte zamykają się też tylko te jedne. To niby mając uszkodzony pilot (bo np to w moim mniemaniu jest sytuacja awaryjna) jak masz te pozostałe drzwi zamknąć?

 

Mając uszkodzony pilot samochód można zamknąć bez klucza - za pomocą przycisku na centralnej konsoli. Otwierasz drzwi kierowcy, wciskasz LOCK, wychodzisz z auta, zamykasz drzwi i auto jest zamknięte.

 

Może to kwestia wersji samochodu. Ale ten przycisk jest chyba u wszystkich?

 

Dla mnie też jest to dziwne. Muszę jeszcze sprawdzić, bo może to "po chwili" ma tu jakieś znaczenie. Poza tym wydaje mi się, że zamknięce z klucza nie inicjuje alarmu. Chyba, że też po chwili... Dziś wieczorem spokojnie to sprawdzę jeszcze raz.

 

No i sprawdziłem i sprawa wygląda tak.

 

1. Jeżeli centralny zamek jest ustawiony w tryb "wygodny" (pojedyncze wciśniecie przycisku otwarcia na pilocie powoduje otwarcie wszystkich drzwi), to jak zamknięty centralnym samochód otwieram kluczem, otwierają się wszystkie drzwi - łącznie z tylną klapą. Wyraźnie przy tym słychać, że zamki nie są mechanicznie połączone i samo przekręcenie klucza w zamku nie otwiera pozostałych drzwi. Odryglowanie pozostałych drzwi powoduje dopiero otwarcie drzwi kierowcy.

 

2. Jeżeli centralny jest ustawiony w tryb "antynapadowy", otwarcie kluczem powoduje otwarcie tylko drzwi kierowcy. Czyli do tego miejsca wszystko jest zgodne z zasadą pracy centralnego zamka.

 

W obu przypadkach, jeżeli całkowicie otwarty samochód zamykam kluczem, zamykają się tylko drzwi kierowcy. Pozostałe pozostają nie zaryglowane i można je otworzyć.

 

Co ciekawe takie zachowanie zamka jest zgodne z moją instrukcją obsługi, która w rozdziale o zamkach w punkcie "rozładowany akumulator" mówi, że za pomocą klucza można awaryjnie otworzyć i zamknąć przednie drzwi od strony kierowcy.

 

Więc chyba tak ma być...

 

Z grubsza wszystko ma sens. Przy awari pilota można bez problemu otworzyć i zamknąć samochód (otwarcie kluczem, zamknięcie z centralnej konsoli lub kluczem w trybie antynapadowym jeżeli pozostałe drzwi nie były otwierane). Trochę gorzej sprawa ma się przy padzie akumulatora. Otworzyć można ale z zamknięciem może być problem - chyba, że samochód ma cenralny ustawiony w tryb "antynapadowy", który chyba jest trybem domyślnym w Note.

 

Tak czy siak, Nissan po raz kolejny chyba oszczędził...

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Koledzy,

 

a jak można auto przestawić z trybu wygodnego na antynapadowy? Ciekawa funkcja, nie wiedziałem, że można sobie ją przestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

 

a jak można auto przestawić z trybu wygodnego na antynapadowy? Ciekawa funkcja, nie wiedziałem, że można sobie ją przestawiać.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/81167-otwieranie-bagaznika/page__view__findpost__p__838289

czli po króce: wsiadasz do auta, naciskasz oba guziki na pilocie przez kilka sekund (do mignięcia kierunkowskazów) i wuala, jesteś w trybie anynapadowym. Żeby to wyłączyć postępuj ak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

gdy akku jest rozładowany niestety nie idzie zamknąć drzwi. a przynajmniej u mnie kilka dni temu nie poszło. może to wina tego, że mam zepsuty centralny zamek i nawet jak chcę otworzyć drzwi kierowcy to musze ręcznie, a nie przez pilota. ale w każdym razie szkoda, że producenci nie pomyśleli o dwóch sprawach w starcyh modelach -> żeby otwór na kluczyk był normalnie w panelu drzwi jak w nowszych modelach a nie pod nakładką i żeby przy rozładowanym akku kluczyk łapał wszystkie drzwi. oczywiście jest jeszcze opcja, że ze stresu <jako że to mój pierwszy samochód i pierwszy taki przypadek> coś źle zrobiłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżam temat, bo w dalszym ciągu walczę z moim centralnym zamkiem. Problem objawia się tym, że samochód na początku otwierał się podczs jazdy. Potem wzbudzął się także alarm i myślałem, że to jego sprawka. Teraz otwiera się także na postoju i nie jest to wina alarmu, bo właśnie wyprułem z niego całą elektronię i już go nie ma....

Ale zauważyłem dziwną rzecz. Bujnięce  nadwoziem jak zamochód stoi na postoju powoduje (czasem) owarcie centralnego zamka. Tak samo jak przejazd po nierównościach (czasem) powduje otwarcie także podczas jazdy. Bujałem nawoziem z różnych stron i nie ma to żadanego znaczenia. Czy w Note nie ma jakiegoś czujnika zderzeniowego, który otwiera zamek np. podczas wypadku? Może on jest winny? Gdzie go szukać. Może to coś co jest "na chłodnicy" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czujnika. Ale Okablowanie cały czas pracuje, więc bujając wtyczka w centralce zamka się porusza. Minimalnie ale się porusza.

Jak już wywalałeś centralkę alarmu trzeba było sprawdzić centralkę zamka centralnego.

 

Kiedyś miałem problem w Mercedesie że opuszczając lub podnosząc szybę i zjeżdżając np z krawężnika opuszczanie lub podnoszenie zatrzymywało się.

Po ponownym uruchomieniu znów działało. Winna była centralka szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego....w Notku jest szyna CAN

 

"W Nissanie Note nie ma jako takiego wydzielonego modułu centralnego zamka, tak jak jest np. w starszych Oplach. Centralnym zamkiem w Nocie zawiaduje tzw. BCM (Body Control Modul). Zawiaduje również kierunkowskazami, wycieraczkami itp."

 

A to wygląda tak i jest gdzieś w okolicy bezpieczników.

284B2EM03Ca.jpg

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie. To jest dobrze schowane w podszybiu - gdzieś to widziałem na zdjęciach. Może reset by pomógł - odłaczenie akumulatora na kilkanaście minut. Tylko żeby się coś nie spier.....ło. Choć kiedyś odłączyłem aku i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z 2 lata temu stał bez aku pod domem z 2 tygodnie :D i nic się nie stało.

Tak czytałem o tych modułach i czasami nie lubią wilgoci. Od kiedy masz te problemy z tym centralnym ?? Może dostała się tam wilgoć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger, za podobne "cuda" w k12 winny był micro styk zamka klapy bagażnika (switch) Po wymianie wszystko hulało ok.2 lata super, aż teraz mam problem z zamkiem drzwi kierowcy (też winny el. elektryczny zamka centralnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix, chodzi o mikrostyk, który otwiera bagażnik ?

 

Podejrzenie pada także na wiązkę łączącą drzi kierowcy z nadwoziem. Ktoś kiedyś dobierał się do niej aby sprawdzić, czy któryś przewód się nnie "załamał"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...