Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kody Błędów Almera n15 1.6 ?


Gość mariusz lange

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz lange

Mam almerke N15 z silnikiem 1.6 na gazie. ostatnio zaczeła mi kopcic a tydzień temu nie odpaliła . mechanik wymienił aparat zapłonowy. dziś sprawdzilem diagnostyke zworką i lampka CHCEK ENGINE wyświetliła mi koy błędów :14-1 i 14-3 . Proszę wszystkich o pomoc co to za usterki ? Z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Musimy sobie wyjasnic jakie masz zlacze diagnostyczne.Czy prostokatne 14 pinowe cz trapezowe 16pinowe. Co prawda i dla tego i dla drugiego zlacza nie ma takich bledow jak napisales. Dla 14 pinowego sa kody dwucyfrowe ,a dla 16 pinowego sa kody czterocyfrowe. Moze to ma byc kod 14 tylko powtarza sie raz,drugi trzeci. Jesli tak jest to kod 14 oznacza czujnik predkosci pojazdu lub jego obwod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz lange

Dzięki za szybką reakcję na mojego posta. Sprawdziłem złącze, jest prostokątne 14 pinowe. Co do kodu błędu to też jestem zaskoczony. Mam almere już trzy lata i pare razy diagnozowałem ją w ten sposób i było wszystko OK ;).

 

Dodam jeszcze że sprawdzałem trzy razy i po każdej probie lampka wyświetlała 14 długich i 1 szybki, następnie 14 długich i 3 szybkie i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

mam podobny problem - opisany na innym forum -> http://nz/viewtopic.php?p=422370#422370

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...