Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Porysowany wyswietlacz komputera pokladowego


csm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakladam nowy temat, bo nie znalazlem nic podobnego na forum. Mianowicie, mam porysowany wyswietlacz komputera pokladowego (lifting) przez czyszczenie go czystym ale zbyt twardym recznikiem. Przez to staje sie on malo czytelny w dzien (wiem jak ustawiac jasnosc).

 

Wiecie czym moge go spolerowac lub co innego zrobic, tak zeby nie pogorszyc sprawy? Niby blahostka ale mocno utrudnia zycie.

 

Mam w planie wyprobowac DISPLEX - preparat do usuwania rys glownie z wyswietlaczy telefonow, ale wole najpierw zapytac na forum, bo na pewno ktos z Was mial do czynienia z polerowaniem takich powierzchni.

 

Dzieki z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakladam nowy temat, bo nie znalazlem nic podobnego na forum. Mianowicie, mam porysowany wyswietlacz komputera pokladowego (lifting) przez czyszczenie go czystym ale zbyt twardym recznikiem. Przez to staje sie on malo czytelny w dzien (wiem jak ustawiac jasnosc).

 

Wiecie czym moge go spolerowac lub co innego zrobic, tak zeby nie pogorszyc sprawy? Niby blahostka ale mocno utrudnia zycie.

 

Mam w planie wyprobowac DISPLEX - preparat do usuwania rys glownie z wyswietlaczy telefonow, ale wole najpierw zapytac na forum, bo na pewno ktos z Was mial do czynienia z polerowaniem takich powierzchni.

 

Dzieki z gory za odpowiedzi.

 

Sprawdź prozaiczna pastę do zębów. Poleruje a nie niszczy powierzchni. Polerowałem wyświetlacz radia oraz wyświetlacz od wieży w domu.

 

PS. najlepiej zacznij od jakiejś małej powierzchni w rogu na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam podobnie i też mnie trochę irytują te ryski, które są widoczne przy niekorzystnym kącie padania światła.

Zastanawiałem się nad naklejeniem folii poliwęglanowej (tak jak na telefony) ale niestety takiej dużej nigdzie nie znalazłem - może ktoś ma informację czy można kupić gdzieś na wymiar taką folię?

 

Polerował już ktoś ten wyświetlacz pastą polerską ?

 

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na forum kosmetyki aut odnośnie foli na porysowany ekran lcd w BMW. Gość miał strasznie porysowany ekran. Zresztą widać na zdjęciach.

nazwa aukcji: FOLIA MATOWA ANTIGLARE MONITOR NETBOOK LAPTOP inne

sprzedający: soundmasta

firma: PW EDURAMA, ul. Kowalska 2, 58-560 Jelenia Góra, kom. 0-507-125-035

Cena: ok 55 zł.

 

Zdjęcia zapożyczone:)

przed nałożeniem foli http://img688.imageshack.us/img688/3199/dsc00206e.jpg

po nałożeniu: http://img600.imageshack.us/img600/8714/dsc00212cl.jpg

 

PS nie jest to żadna reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska bedzie chyba za bardzo scierna. Ten displex by sie predzej nadal. Folia to tez jakies rozwiazanie i brzmi calkiem nieglupio, ale zeby ja nakleic to by trzeba chyba wyciagac wyswietlacz, zeby nie porobic pecherzy powietrza i rowno polozyc.

 

Jezeli chodzi o folie na wymiar, to warto popytac tych najwiekszych sprzedawcow poliweglanow z allegro, czy nie wytna pare sztuk.

 

Ja nie mialem za bardzo kiedy jakos sie tym zajac, ale mam w planie najpierw sprobowac paste do zebow, tylko nie wiem czy nie za bardzo mam porysowany ten wyswietlacz, zeby ona cos dala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z porysowanym wyświetlaczem telefonu poradziłem sobie tak:

1)Zmatowiłem wyświetlacz papierem ściernym (nie pamietam juz jaką grubością) tak żeby zlikwidować grube rysy

2)Następnie w ruch poszedł wodny papier ścierny

3)Pasta do zębów, wiertarka i końcówka do polerowania na wiertare

4) Na koniec czysta końcówka do polerowania i woda

 

Efekt bardzo zadowalający (wyświetlacz jak nowy) ale trzeba uważać żeby polerowany wyswietlacz (plastik) nie osiągnął zbyt wysokiej temperatury bo może się odkształcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ekran monitora LCD z dotykiem wypolerowałem delikatnie pastą farecla G10 :) Były na nim delikatne ryski i kropeczki farby. A druga sprawa kiedyś miałem porysowany wyświetlacz w telefonie i kupiłem jakąś folię na ekranik i ku mojemu zdziwieniu ryski praktycznie zniknęły, a kupiłem ją na alledrogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na forum BMW ;) W tym temacie w pierwszym poście jest foto szybki od zegarów przed i po polerowaniu. Troszkę niżej jest opis jak autor tego dokonał :)

 

Użyłem Meguiars Plastx na małym polerującym padzie sonusa, następnie po polerce nałożyłem warstwę CG jetseal 109 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswieze:

 

Polecam Plak nablyszczajacy do plastikow - mocno poprawia kontrast wyswietlacza i mniejsze rysy staja sie niewidoczne, a reszta przestaje przeszkadzac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...