Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Dwa wycieki!


sTrIt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od nidawna jestem posiadaczem Nissana Primery 2.0 16V P11 z 1996r. w sedanie :) Z autka byłem bardzo zadowolony dopóki nie wjechałem na kanał u mechanika ... Mianowicie spec uznał że cieknie z uszczelki pod głowicą i z simeringu skrzyni biegów. Przeraził mnie trochę ten fakt bo autko wydawało mi się bardzo zadbane a tu taki ewenement :/ Mechanik powiedział że narazie z tym mogę jeździć ale będzie to jednak trzeba kiedyś zrobić... I tu pytanie do was, czy 800zł za wszystko to wygórowana cena? Jestem trochę zniesmaczony tym faktem bo kupując Nissanka byłem nastawiony na to że przy silniku nigdy nic robił nie będe, a tu taki feler...

Edytowane przez sTrIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I tu pytanie do was, czy 800zł za wszystko to wygórowana cena?

 

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie czy te usterki to norma w primerkach z tym silnikiem (130km)? Jest to troszke dla mnie zaskoczeniem :P Moze cykne pare fotek i sami ocenicie skad moze sie to lac :> Autko kupilem od Pani ktora troszke go zamulila i musialem go troszke przepalic zeby zaczal normalnie latac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie . Kupilem od Pani czy od jezdzacego emeryta. Autko zadbane i pieknie chodzi. Jak wielu dalo sie na to nabrac. Powiem CI ze ja nie kupowalem od pani czy emeryta ale tez dalem sie troche nabrac. MOgla pojezdzic bez plynu chlodzacego i cieknie spod uszczelki. Ale to mogla. Powiedz na jakiej podstawie stwierdzil ze cieknie spod uszczelki. Czy np. widac jest olej pomiedzy glowica a blokiem czy jakis inny objaw. Jak opiszesz to wtedy bedziemy sie zastanawiac dalej.

 

A moze cieknie sopod uszczelki od klawiatury zaworow i bedzie zaoliwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie będziesz zostawiał za soba plam, nie ruszaj uszczelki pod głowicą. Tym bardziej, że piszesz iż silnik pracuje miodzio.

 

A simering skrzyni biegów zrób- tam nic nie można spieprzyć;)

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam sie na mechanice ale autko obejrzal od spodu i od gory. Plamki zostawiam, ale nie sa to jakies sladowe ilosci, raczej niewielkie. Porobie wam dzisiaj (jak przestanie padac :/) dokladne zdjecia i bedziemy myslec co z tym robic. Narazie z autko jestem mega zadowolony, bo przechodzi codziennie moje najsmielsze oczekiwania :)

Edytowane przez sTrIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam sie na mechanice ale autko obejrzal od spodu i od gory. Plamki zostawiam, ale nie sa to jakies sladowe ilosci, raczej niewielkie. Porobie wam dzisiaj (jak przestanie padac :/) dokladne zdjecia i bedziemy myslec co z tym robic. Narazie z autko jestem mega zadowolony, bo przechodzi codziennie moje najsmielsze oczekiwania :)

 

Najlepiej podłóż karton po silnik na dłuższy czas, wtedy zobaczysz czy duży wyciek czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Jak kolega wyżej najlepiej to nic nie ruszaj ale możesz jeszcze sprawdzić jaki masz ubytek oleju.U mnie też uszczelka do wymiany ale jakoś nic się nie dzieje więc nic nie ruszam.:whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko przyszlo to i zdjecia sa :) Zamieszczam rowniez film z pracy silnika bo na moje oko cos chodzi nie tak?

 

 

p10102181600x1200.th.jpg

p10102191600x1200.th.jpg

p10102201600x1200.th.jpg

p10102211600x1200.th.jpg

p10102221600x1200.th.jpg

p10102231600x1200.th.jpg

p10102241600x1200.th.jpg

p10102251600x1200.th.jpg

p10102261600x1200.th.jpg

p10102271600x1200.th.jpg

p10102281600x1200.th.jpg

p10102291600x1200.th.jpg

p10102301600x1200.th.jpg

 

 

 

Film

Edytowane przez sTrIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałeś auto po dłuższym postoju czy wcześniej go dłużej "chetałaeś"? Jakoś dziwnie zapalił... Poza tym chyba wsio ok :whistle:

 

edit: Wycierałeś te wycieki i patrzyłeś czy się pojawiają?

Edytowane przez SlawekS25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stało może z 3godzinki. Zawsze tak odpala :> Co do wycieków to ich w ogóle nie ruszałem :> Poziom oleju jest nadal taki sam, a nie powiem bo ostatnio dałem trochę po garach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to na pewno tego robil nie bede bo kasy i tak nie ma :P Chcialem sie tylko dowiedziec czy jazda z ta usterka nie spowoduje jakiejs katastrofy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na twoim miejscu to bym porzadnie silnik wymyl. U mnie kapal olej po usterce czujnika cisnienia oleju, i nawet po wymianie przez pol roku zostawial plame, dopiero jak porzadnie umylem silnik to teraz nie ma plam. Umyj i zobacz moze to jakies slady po starym wycieku. Ja jezdzilem rok ze sporym wyciekiem i nawet nie musialem dolewac oleju, jezeli nie ubywa tak duzo to mozna jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak bedzie trzeba zrobic zeby miec 100% pewnosci :P Druga sprawa jest ten simering skrzyni biegow. Nie wiecie gdzie moge taki dostac? Bo to chcialbym zrobic jak najszybciej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz półosi kupisz w Inter-cars ,fota itp . Między lewym a prawym simeringiem jest różnica więc dowiedz się od mechanika z której strony ciekło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...