Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny przypadek Centralnego zamka


Gość Emcio153

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Emcio153

Witam oto następujący problem mam centralny zamek i alarm alarm mam odłaczony a centralny zamek działał cały czas normalnie po zimie jak chce otworzyc drzwi to otwieraja sie moje i pasażera obok a tylne zami oby dwa nie chca sie otworzyc ani nic nie tykaja ani nic co to moze byc czyzy centralne mi poszły czy wystarczy przesmarowac.A wracajac do alarmu to poprostu mam go odłaczone bo nie chciał sie dac wyłączyc z pilota nie wiem co było wiec go odłaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam przegniłe kable w tylnych drzwiach. Sprawdź połączenia i kable w wiązkach do tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emcio153

Znaczy sie musze sciagnac tapicerke i zobaczyc w jakim stanie sa kable do centralnego

 

tapicerkę sciagnełem i iprad dostaje siłownik bo patrzałem na żarówce takze prąd dostaje a moze siłownik od centralnego jest w d*pie jak to zobaczyc zeby na darmo nie kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masa też dochodzi do siłownika? Podłącz do prądu siłownik na krótko i wtedy będziesz wiedział czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość tatunko

jA MIAŁEM PODOBNY PROBLEM. PRZYCZYNĄ BYŁO PRZEPALONE UZWOJENIE W SILNICZKU. NOWY SIŁOWNIK NABYŁEM ZA 15zł NA ZŁOMOWISKU I TERAZ WSZYSTKO DZIAŁA JAK TRZEBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest tak, że przy wciskaniu na pilocie otwarcia czy zamknięcia drzwi wszystkie się otwierają poza lewym tyłem... słychać że działa ale jakiś dziwny dźwięk temu towarzyszy jakby coś tam w środku się obluzowało. Zdjąłem tapicerkę żeby sprawdzić o co kaman i te cięgno od otwierania/zamykania nie chodzi :( Niedawno działało, później zaczęło przerywać a teraz ani zamknąć ani otworzyć; pozostaje tylko ręczne otwieranie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu bawiłem się też z zamkiem tylnych drzwi i o tyle była heca że po rozebraniu nasmarowaniu działał a po założeniu w drzwi z powrotem swoje :rolleyes: zorientowałem się że jak ściskałem mocno zamek w środku to było wszytko ok i pod oporem działał po prostu był za lużno jeden silniczek i usztywniałem go jakoś chyba sylikonem albo żywicą mam nadzieje że coś wam pomogłem :rolleyes: Ps. to było jakoś w zimę i na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie natomiast podobny problem wygląda następująco... Oczywiscie lewe tylne drzwi... I z przycisku na konsoli i z pilota silownik chodzi. Ten pstryczek nawet sie rusza, ale niestety nie na tyle zeby zamknac drzwi. Otwiera bez problemu, ale jakby nie ma sily zeby je zamknac. Sprawa jest o tyle dziwna, że wymieniłem cały zamek wraz z siłownikiem i problem wygląda dalej tak samo... moze ktos ma jakis pomysł?

 

-------------

sprawa rozwiazana bylem u elektrykow i dolozyli mi drugi silownik i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...