Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] - Sprzęgło, do wymiany czy nie


pieto83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heej,

Potrzebuje porady co do sprzęgła

Mam coś sportowego stage 2, po gwałtowności zacisku wnioskuje ze na spieku od dłuższego czasu mam wrażenie że się kończy ,

(nie bardzo idzie jak sie wdepnie przy 5000RPM nie wiele lepiej przyspiesza jak przy 2000 )

dość to dziwne tymbardziej ze poprzedni właściciel powiadał ze wymienial 3, moze 4 lata..

Generalnie nie jestem pewien może to taki urok spieków i stąd garść pytań:

 

- Do wymiany czy nie ?

- Moze wystarczy "wyregulować"

- Kupic nowe czy zregenrowac ?

- Kogoś polecicie w Trójmieście ?

- Chyba jego twardość mnie denerwuje wole coś łagodniejszego - Mocne uczucie poślizgu jest na oryginalnym ?

- Może to nie sprzęgło ?

 

z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej,

Potrzebuje porady co do sprzęgła

Mam coś sportowego stage 2, po gwałtowności zacisku wnioskuje ze na spieku od dłuższego czasu mam wrażenie że się kończy ,

 

pytanie czy śmierdzi jak masz wrażenie, że nie łapie ?

można kupić Nismo albo Exedy z tego co wiem. Exedy u nas kilka firm sprowadza więc nie powinno być problemu. Raczej cywilna praca tego sprzęgła niż sportowa. Tzn nie przygrzmocisz w korku w samochód przed Tobą :D

 

Zregenerować ? TFU :blink:

wyregulować ? :huh:

nowe będzie kosztować ze 2 tys i posłuży (powinno) 2 lata przy ostrzejszym używaniu. a przy zwykłym dużo dłużej. To samochód sportowy i musi coś się zużywać :devil:

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki test.

Pojeździj przez chwile autem, często zmieniaj biegi.

Następnie wrzuć na dwójkę i wejdź na obroty ok 4tyś i w pewnym momencie gwałtownie dodaj gazu do oporu.

Jak obroty silnika Ci skoczą w górę a następnie trochę opadną to znaczy że sprzęgło już się kończy.

Aczkolwiek ten sposób będzie działał jak już sprzęgło jest mocno zmęczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale wybór, normalnie oczopląsu można dostać :o ja bym sobie jakiś stage 1 wziął dla siebie i od razu flywheel w komplecie.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głupie pytania zadaje, ale cóż jestem głupi..

Te sprzęgła tzw sportowe to są spieki ..?

o ile pamięć mnie nie myli to mam stage2 coś sportowego < 450HP i jest mocno denerwujące

2cm całego zakresu pedała i generalnie dziwnie szarpie (tak z przerywaniem),

wolę coś dla mięczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytania zadaje, ale cóż jestem głupi..

Te sprzęgła tzw sportowe to są spieki ..?

o ile pamięć mnie nie myli to mam stage2 coś sportowego < 450HP i jest mocno denerwujące

2cm całego zakresu pedała i generalnie dziwnie szarpie (tak z przerywaniem),

wolę coś dla mięczaków.

 

jak szarpie z przerywaniem to jest do wymiany. moje tez już tak ma. tam są sprężynki które równoważą tarcze i pewnie się "wygły" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szarpie z przerywaniem to jest do wymiany. moje tez już tak ma. tam są sprężynki które równoważą tarcze i pewnie się "wygły" :D

 

ja własnie czekam ]:> miało być w środe:// exedy stage 1 i kółeczko ACT :)

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie czekam ]:> miało być w środe:// exedy stage 1 i kółeczko ACT :)

 

PZdr

 

 

Jeszcze pewnie nie przyszło ? a dałbyś namiar do kolesia.. :P

boje się trochę z przesyłką, czym on wysłał ?

 

..a właśnie... warto brać nowe kółeczko ?

 

hmm, może aluminum - http://cgi.ebay.co.uk/FIDANZA-ALUMINUM-FLYWHEEL-03-06-350Z-INFINITI-G35-/120310425071?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c030f65ef

Edytowane przez pieto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, który załatwia temat dla Worma, ogarniał i dla mnie. Znam go osobiście i nie ma się naprawdę czego bać. Nie ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No dobra, po przeczytaniu całego internetu i wszechczasu zastnawiania się, wedle wszelkiej wiedzy, co najlepsze kupiłem to:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400121337677&viewitem=

Edytowane przez pieto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie u siebie nie mam takiej potrzeby, ale kiedyś z ciekawości przeglądając eBay , ten zestaw też mi się rzucił w oczy.Pytałeś się o koszty przesyłki do Polski?Bo mi w jednym z amerykańskich serwisów za łącznik stabilizatora tył wartości 12$ cena przesyłki do Polski wyszła 132$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, generalnie rożnie wychodzi z przesyłką, faktycznie ze ten komplet zaplacile duzo bo $189

ale, za to UPSem lotniczym , priorytet z ubezpieczeniem, liczę ze za 3dni będzie mi zawalać korytarz.

 

i tak taniej niż samo sprzęgło BYkupic w pl,

tam plus kółko i przesylka wynioslo mnie razem 1650 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...