Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana żarówki świateł stopu


Gość robertp74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertp74

Witam. Jestem tu nowy. Posiadam Primerkę Sedan 2002r. od czerwca. Nie znalazłem wątku dotyczącego wymiany żarówek w tylnich lampach więc pozwoliłem sobie poprosić Was o pomoc. Czy mógłby ktoś napisać, podpowiedzieć jak wymienić żarówkę światła pozycyjnego i stopu w P12 sedanie? Chcialem to zrobić sam, kupiłem żaróweczkę, odchyliłem tapicerkę, zobaczyłem wiązkę kabli i gumową zaślepkę i pomyślałem ze sprawa jest banalna... A tu lipa.... I nie wiem jak sie dostać do żarówek. W moim poprzednim aucie (Peugeot 405 SRI) taka wymiana zajmowala okolo 10sekund... Pozdrawiam Forumowiczów i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony94

co prawda ja mam hatchback i z tego co ja pamiętam to trzeba wyjąć całą lampę i wtedy odkręcamy tą czarną zaślepkę i na tej zaślepce są wszystkie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do wymiany żarówki w tylnej lampie to wypinasz zatrzaski,odsłaniasz "tapicerkę" następnie masz dwie śróbki i ostrożnie wyciągasz cały klosz,który jest na zatrzaskach,a potem z górki...postojowych jeszcze nie miałem okazji wymieniac.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertp74

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Bardzo się przydały. Rzeczywiście po ściagnięciu tapicerki są 2 śrubki do odkręcenia i 2 zatrzaskowe spinki. Prosta sprawa jak się wie co i jak. Ale w głowie mi sie trochę nie mieści, że żeby wyciągnąć żarówkę trzeba ściągać cały klosz.... Jak za chwilę przepali mi się któraś z pozostałych żarówek i bede musial zrobic dokładnie to samo, to mnie krew zaleje :) Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podepnę się pod temat , Pomoże mi ktoś z wymianą stopu w Kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kombi wyjmujemy całą lampę. Tuż przy lampie są dwie zaślepki zasłaniające śruby, po odkręceniu lekko pociągamy i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz kostkę i będziesz miał lampe na wierzchu to spryskaj kontaktem styki dla poprawy połączeń i na przyszłość. Dobrze dopasuj zaślepkę świateł bo lubi sie źle wpasować i klosz paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...