Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Ssanie / za wysokie obroty sr20di


Guest giraf

Recommended Posts

Guest giraf

Witam , jestem posiadaczem Nissana Primery p10 2.0slx silnik sr20Di benzyna .Mój problem polega na za wysokich obrotach nawet na ciepłym silniku . Podczas uruchomienia auta obroty utrzymują się w granicach 1200 tys. obr/min (w zimie nawet 2000 obr/min) nawet gdy silnik ma temperaturę . Podczas jazdy (trasa-ciepły silnik) przy hamowaniu , dojeżdżaniu do krzyżówki obroty powoli spadają do 1200-1500 następnie po chwili na prawidłowe 800-900 , czasami się coś zacina i pozostają za wysokie. Przy zmianie biegów spadają do 500 i same rosną do 1200 . Jazda po mieście jest równie uciążliwa ponieważ auto bez naciskania pedału gazu samo przyspiesza , na 2 biegu zamiast się dusić mojej primerze wzrastają obroty do 1000-1200 i jedzie sama ( tak samo na każdym biegu) Proszę o pomoc !!!

Spalanie w granicach 10-11 litrów

Primera zdrowa, zadbana 3 lata temu sprowadzona , wszystkie naprawy robione na bieżąco / olej filtry wymieniane co 8 tys .

Brak katalizatora , zaślepiony egr , przelotowy tłumik końcowy , nowy płyn chłodniczy (czysty układ)

Silnik zdrowy na 2 biegu 100km/h odcięcie , 3 bieg 150km/h odcięcie , 5 bieg 5 tys. obr./min 200km/h

 

przyczyna - odpiąłem kabel od czujnika temperatury i wszystko ok

Czy mogę tak jeździć ?

Link to comment
Share on other sites

Giraf, poszukalbym przyczyny w kilku miejscach: przepływomierzu, przepustnicy czy nie jest za mocno zawalona brudem. No i czujnik od temperatuty.. z nim jest źle czy jak go odepniesz- bo zrozumiałem to tak że jak go odepniesz to jest ok. Być może sam czujnik jest pieprznięty..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...