Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Ssanie / za wysokie obroty sr20di


Gość giraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem posiadaczem Nissana Primery p10 2.0slx silnik sr20Di benzyna .Mój problem polega na za wysokich obrotach nawet na ciepłym silniku . Podczas uruchomienia auta obroty utrzymują się w granicach 1200 tys. obr/min (w zimie nawet 2000 obr/min) nawet gdy silnik ma temperaturę . Podczas jazdy (trasa-ciepły silnik) przy hamowaniu , dojeżdżaniu do krzyżówki obroty powoli spadają do 1200-1500 następnie po chwili na prawidłowe 800-900 , czasami się coś zacina i pozostają za wysokie. Przy zmianie biegów spadają do 500 i same rosną do 1200 . Jazda po mieście jest równie uciążliwa ponieważ auto bez naciskania pedału gazu samo przyspiesza , na 2 biegu zamiast się dusić mojej primerze wzrastają obroty do 1000-1200 i jedzie sama ( tak samo na każdym biegu) Proszę o pomoc !!!

Spalanie w granicach 10-11 litrów

Primera zdrowa, zadbana 3 lata temu sprowadzona , wszystkie naprawy robione na bieżąco / olej filtry wymieniane co 8 tys .

Brak katalizatora , zaślepiony egr , przelotowy tłumik końcowy , nowy płyn chłodniczy (czysty układ)

Silnik zdrowy na 2 biegu 100km/h odcięcie , 3 bieg 150km/h odcięcie , 5 bieg 5 tys. obr./min 200km/h

 

przyczyna - odpiąłem kabel od czujnika temperatury i wszystko ok

Czy mogę tak jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giraf, poszukalbym przyczyny w kilku miejscach: przepływomierzu, przepustnicy czy nie jest za mocno zawalona brudem. No i czujnik od temperatuty.. z nim jest źle czy jak go odepniesz- bo zrozumiałem to tak że jak go odepniesz to jest ok. Być może sam czujnik jest pieprznięty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...