Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawór egr


Gość dylemat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Jestem nowym uzytkownikiem. terano2 rok '97 - benzyna - bez gazu.

Na wolnych obrotach nie pracuje na wszystkich cylindrach (na 3) ostatni nie pracuje. Przy zwiększeniu obrotów praca jest prawie normalna.

Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli piszesz ze po zwiekszeniu obrotow praca jest prawie normalna to moze sprawdz przeplywomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przepływomierz, co Ty piszesz. Czy przepływomierz ogranicza pracę jednego z cylindrów? No weź pomyśl :rolleyes: .

Szukaj przyczyny w iskrze lub wtrysku paliwa. Może coś z kompresją jest nie tak na jednym z cylindrów. Zawory? Nie zaszkodzi pomierzyć kompresję na podejrzanym cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nasz napisal ze swiece i przewody sprawdzone. Czyli wedlug mnie iskra na swiecy jest , przewody wysokiego napiecia nie kopia ,swiece sa ladnie wypalone na brazowo. Choc mam i mialem co do tego duze watpliwoci ale musimy wierzyc koledze bo tak napisal. Druga sprawa . Nie napisal kolega jak odpala samochod .Czy ciezko?. Czy jak odpali to trzesie silnikiem (jak przy wypadaniu zaplonu) . Czy tylko sinik pracuje nierowno (obroty faluja.) Tego nie wiemy. ZA falowanie obrotow jest tez odpowiedzialna przeplywka. Moze sprawdzic wtryskiwacze. Moze pomierzyc cisnienie sprezania tak jak napisales. Moze tez pojechac na bledy zobaczy jakie sa. Jesli ma wypadanie zaplonu to wykaze. Sprawdzic przeplywke nie zaszkodzi to nic nie kosztuje. Ale nie bede sie przy tym upieral ze to akuratnie musi przeplywka i nic innego. Czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny to nie pali "od dotknięcia" ale większych kłopotów nie ma, natomiast przy rozgrzanym czasem kłopoty są znaczne (musi trochę pokręcić) i trzęsie silnikiem jakby miał się rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny to nie pali "od dotknięcia" ale większych kłopotów nie ma, natomiast przy rozgrzanym czasem kłopoty są znaczne (musi trochę pokręcić) i trzęsie silnikiem jakby miał się rozlecieć.

 

Ja obstawiam świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodiagnostyka rowniez do Terrano 2 2,4l benzyna od 1993roku. Sa rowniez kody bledow. Moze komus sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...