Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail nie odpala POMOCY !!!!!


wysockip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam straszny problem bo mój X nie może zapalić, od pewnego czasu zaczęły się problemy z obrotami na postoju wolne obroty falowały w granicach 700-800 obrotów, ale auto odpalało i po nagrzaniu falowanie znikało, od paru dni podczas dojazdu do skrzyżowania i naciśnięciu sprzęgła po prostu od razu gasł tak jakby nie miał wolnych obrotów, wczoraj wiałem problemy bo trzeba było dłużej pokręcić żeby zapalił i zgasł mi pare razy na drodze z powodu braku wolnych obrotów, a dzisiaj SZOK bo wtaje rano do pracy a tu nic tylko kręci nie zapala ani oddechu, kontrolki się normalnie zapalają ta od nagrzewania świec gaśnie i tylko kręci nie odpala, w związku z tym przykrym incydentem potrzebuje pomocy bo naprawdę nie wiem co mam robić do najbliższego serwisu mam 60 km, a jak tam zawioze auto na lawecie to oni mni już potraktują odpowiednio cenowo, może ktoś spotkał się z podobną usterką będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tymi samymi objawami przyczyną był zawór na pompie. Wtryski i pompa były w trzech firmach- każdy kasę wziął i diagnozy były rozbieżne zupełnie- od tego że wszystko ok, do takiej że całość do wymiany!!! - firma Diesel sytem z Warszawki!!! Omijać szerokim łukiem!!!

Po wymianie zaworu wszystko gra i buczy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś coś bliżej napisać o tym zaworze na pompie ??

 

Miałem właśnie mechanika pod domem i podłączył X-a do kompa i żadnych błędów nie pokazało czyli z elektroniką wszystko w porządku, mechanik twierdzi że może być to przyczyna filtra paliwa który mógł się zakitować od różnych dodatków do paliwa, lub wina pompy paliwa umieszczonej przy zbiorniku paliwa, jadę najpierw po nowy filtr paliwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś coś bliżej napisać o tym zaworze na pompie ??

 

Miałem właśnie mechanika pod domem i podłączył X-a do kompa i żadnych błędów nie pokazało czyli z elektroniką wszystko w porządku, mechanik twierdzi że może być to przyczyna filtra paliwa który mógł się zakitować od różnych dodatków do paliwa, lub wina pompy paliwa umieszczonej przy zbiorniku paliwa, jadę najpierw po nowy filtr paliwa,

 

 

Nie wiem czy uzyskałeś odpowiedź, ale u mnie falowanie obrotów i problem z odpalaniem na zimnym był spowodowany zaworem SCV na pompie wtryskowej. Zawór ten zobaczysz pod listwą wtryskową - jest to około 10 cm walec z wtyczką do której dochodzą kabelki. U mnie przy wymianie okazało się dodatkowo, że jest to zawór Denso z wadliwej serii 006. Po wymianie SCV (przy okazji zrobili mi czyszczenie pompy), musiałem pojechać do ASO w celu zaprogramowania pompy i wszystko teraz chodzi idealnie. W X z 2004 roku jest jeden zawór (koszt około 550 PLN) w starszych modelach są dwa: zielony i czerwony (koszt około 800 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Auto jakoś odpaliło, niestety wyszła nowa usterka brak mocy pedał w podłogę a obroty na 3 biegu 2,5 tys i nie chcą dalej tak jakby go coś trzymało, obroty dalej falują na biegu jałowym, dzisiaj byłem w stacji ASO nissana i nie znaleźli żadnych błędów, stwierdzili jedynie za niskie ciśnienie na pompie wtryskowej, i teraz nie wiem czy wymienić całą pompę czy wystarczy jak wymienie ten nieszczęsny zawór SCV (regulator ciśnienia), zawór niby tańszy ale czy to pomoże ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Auto jakoś odpaliło, niestety wyszła nowa usterka brak mocy pedał w podłogę a obroty na 3 biegu 2,5 tys i nie chcą dalej tak jakby go coś trzymało, obroty dalej falują na biegu jałowym, dzisiaj byłem w stacji ASO nissana i nie znaleźli żadnych błędów, stwierdzili jedynie za niskie ciśnienie na pompie wtryskowej, i teraz nie wiem czy wymienić całą pompę czy wystarczy jak wymienie ten nieszczęsny zawór SCV (regulator ciśnienia), zawór niby tańszy ale czy to pomoże ???

Pozdrawiam

 

 

Zdarza się, że może być czujnik na listwie CR, ale w większości przypadków ten objaw to wina zaworu SCV. Upewnij się jeszcze u kolegi Ryba382 - pomógł mi w diagnozie mojego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...