Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Miganie lampki system kontroli silnika, system immobilajzera NATS


Gość popas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Dziś zauważyłem taki problem: kiedy wsiadam do auta i przekręcam kluczyk na on to miga mi kontrolka system kontroli silnika, system immobilajzera NATS(taka pomarańczowa)normalnie zapalam i jadę. Jeśli zgaszę auto i wyłącze i zaraz włącze zapłon to nie miga. Jeśli siedze w aucie i nie zapale auta to za każdym razem jeśli włączam i wyłączam zapłon to ta kontrolka miga. Nie wiem co jest przyczyną i czy jest poważna proszę o pomoc. Ktoś mi mówił że ta kontrolka lubi wariować jak ktoś ma auto na gazie i że to nic poważnego się nie dzieje.

 

Mam primere p11.144 1,6 16v 99KM z gazem rok 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co dokładnie dolega Twojemu autu ale po pierwsze: pomarańczowa lampka to check engine czyli taka lampka za pomocą której komputer auta sygnalizuje kierowcy że coś z silnikiem lub osprzętem silnika jest nie tak. Po drugie: często się zdarza że ta właśnie lampka zapala się w autach z instalacją gazową (choćby z powodu nieprawidłowego odczytu danych z sondy lambda) Taki problem powinien usunąć gazownik. Po trzecie: sposób migania lampki jaki opisujesz jest łudząco podobny do sygnalizowania awarii NATSa Przeczytaj sobie instrukcję obsługi samochodu - tam sposób migania jest dokładnie opisany. Wtedy będziesz wiedział w jakim kierunku skierować swoje dalsze poszukiwania. Jakby co to instrukcja jest na forum (po polsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracam do tematu. Nie byłem jeszcze na komputerze sprawdzić czy mam jakiś błąd. Auto zachowuje się normalnie. Dobrze pali(czyli immobilajzer jest dobry) i nie jest zauważalny jakiś gwałtowny wzrost spalania. Centralny i alarm działa bez zarzutu. A lampka miga przy załączeniu zapłonu i zapalaniu przy zapalonym silniku cisza nie pali się ani nie miga.Jeśli szybko wyłącze zapłon i chce zapalić to nie miga jeśli chwilę poczekam albo wyciągnę kluczyk ze stacyjki to miga. Nie wiem czy to się przyda do diagnozy ale zauważyłem żę jak rozrusznik "się zaczai"(nie od razu zakręci tylko taki charakterystyczny dźwięk)to lampka nie miga tylko normalnie tak jak ma być podczas zapalania zaświeci a po zapalaniu gaśnie i wszystko gra.

 

nie wiem czy moje opowiadanie jest zrozumiałe ale starałem się to jakoś napisać żęby zrozumieć. Co mam w tej sytuacji zrobić? Czy jest to jakaś poważna usterka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja mam taki problem że ta pomarańczowa lampka mi miga ja tylko przekręcę kluczyk , auto zapali ale po chwili zaraz gaśnie jaka może być przyczyna prośiłbym o pomoc dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...