Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Zapowietrzony układ hamulcowy


Guest

Recommended Posts

Dobry wieczór!

Problem wystąpił taki po czyszczeniu zacisków tylnych:

Na wyłączonym silniku jak zacznę deptać hamulec to pedał robi się twardy, natomiast po włączeniu silnika robi się miękki, że łapie hamulce dopiero przy podłodze i to słabo. Przy cylinderkach był odpowietrzone.

Teraz pytanie gdzie są te zaworki do odpowietrzenia(tak wyczytałem na forum ;) )

Wstawiłem 3 zdjęcia i prosiłbym o podpowiedź

dscn2613a.jpg

dscn2614o.jpg

dscn2615k.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jezeli dobrze zlozyles zaciski tylne to procedura odpowietrzania wedlug manuala jest nastepujaca. Stacyjka OFF . Odlaczyc beezpiecznik ABS lub przewod od akumulatora. I teraz prawe tylne kolo, lewe przednie , lewe tylne i prawe przednie. A Ty masz ABS.

Link to comment
Share on other sites

Zaworki do odpowietrzania masz na każdym zacisku hamulca koła , na końcu odpowietrznika powinna być gumka żeby chronić przed syfem .

Link to comment
Share on other sites

Guest MarioemP10

Odpowietrz hamulce bardzo proste.Odkręcasz koło podnosisz auto bierzesz butelkę jakąś wlewasz trochę płynu hamulcowego do butelki podłączasz wężyk do śrubki na zacisku.Potrzebna druga osoba do pompowania pedałem.Pompujesz 6 razy popuszczasz śrubę,jak pedał zejdzie to powtarzasz procedurę aż przestanie wychodzić powietrze.:devil:

 

Robiłem tak u siebie po wymianie zacisków tylnich i hamuje cacy.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłeś to? Odpowietrzyleś i jest ok? Bo jak wymieniałem klocki z tyły to żeby było łatwiej odkręciłem taką regulacje na środku (rozpierającą klocki z gwintem) póżniej zapomniałem ją napiąć i miałem podobnie jeżeli dobrze rozumiem. Przy czyszczeniu mogłeś ją odkręcić. objaw był taki że nie było również ręcznego. Niezbyt to profesjonalnie ująłem ale może coś ci pomoże :lol: ... Aj sorki to zaciski nie bębny z tyłu:P Pomyliło mi sie nie zwracajcie uwagi:P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...