Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Cięzko odpala auto


Gość Emcio153
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Emcio153

Witam jakiś czas temu poszedł mi benkiks a teraz mam problem wymieniełem bendiks na nowy wirnik na nowy i szczotki a auto pali jak paliło jak ze starym benkiksem tylko teraz bendiksa nie słychac. Chodzi mi oto ze jak nagrzeja sie świece to jak krece to musze troche pokrecic zeby odpalił a jak nie do dopiero za 2 razem odpala wiecie co to moze byc na liczniku mam 400 tys km czy to moze byc pompa paliwa ze tak długo muszę go krecic az zaskoczy prosze wypowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieda rady dobrze tego tak zrobić. potrzebny komp i dobry pompiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj niech się jeszcze ktoś inny wypowie, może jakieś inne propozycje będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz sie za kat wtrysku sprawdz swiece zarowe. Moze to byc nieprawidlowy kat wtrysku tak jak wyzej napisano jezeli przy odpalaniu masz kleby dymu za soba , a nawet pusci baka . Jesli tak masz jak opialem to pompiarz niech zainteresuje sie paskiem rozrzadu od strony pompy wtryskowej . Mogl przeskoczyc o zabek . Ale najpierw sprawdz swiecie moze wolaja o wymiane a to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, auto zapalało po długim kręceniu rozrusznikiem lub za 2 razem, ustawiłem pompę wtryskową ( sam ) i jest lepiej niż w niejednym nowy aucie, auto pali na dotyk nawet przy -20 stopniach i spalanie spadło z ok 9,5 do ok 6,5 w mieście :) Ale zanim zabierzesz się za pompę sprawdź świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej nie ustawiaj pompe samemu (jesli trzeba bedzie) bo kat wtrysku to ustawia sie czujnikiem zegarowym . A pomyslales co bedzie jak trzeba bedzie przestawic pasek na pompie i wtedy nie ustawisz kata wtrysku. Podejrzewam nawet ze Ty nie wiesz co to jest kat wtrysku i jak jest bardzo wazny dla silnika. A pozniej bedzie pomocy bo silnik nie chodzi. Jak sobie poczytasz na ten temat to bedziesz wiedzial ze kat wtrysku mierzony jest w milimetrach i to sa czesci setne milimetra. Dla silnika cd20 jest to 0,79-0,85mm. I teraz co bedzie jak za duzo przyspieszysz zaplon. Owszem on bedzie lepiej odpalal ale moga polynac tloki. Wiec jesli tego nigdy nie robiles to sobie daj spokoj. SA mechanicy ktorzy ustawiaja na sluch ale oni maja doswiadczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje jeżeli nie masz pojęcia jak to zrobić to lepiej jedź do mechanika, mi się udało ustawić ( na słuch ) ale bez doświadczenia lepiej się za to nie zabieraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emcio153

tak normalnie działał jak sie swiece nagrzały i tylko raz i odpaliło auto.

 

Hah problem zlikwidowny nikt mi nie powiedział że na wężu co idzie od pomy paliwa to filtra paliwa musi być zawór zwrotny założony i ja go nie miałem i teraz autko pali normalnie hhe zobaczę jeszcze rano jak odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze CI dziala. Tylko prosze sie zstanowic nad jedna rzecza. Czy primerka miala ten zaworek od poczatku. Nie. Moja tez nie ma. Jesli musisz zalozyc zaworek zwrotny to znaczy ze paliwo cofa Ci sie do zbiornika i pompa nie trzyma(czyli jest nieszczelna). A czy pompka na filtrze paliwa jest twarda. Pomysl sam. Masz jak piszesz na liczniku 400tys km. Jesli ta pompa nie byla robiona to ma prawo juz siadac. Jestem za tym zeby CI chodzilo jak najdluzej . Jeszcze jedna rada . Jak masz zaworek zwrotny plastikowy to wymien go na metalowy. Wytrzyma dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emcio153

kupiłem metalowy odrazu w sklepie mi doradzili

 

tylko tak ma marginesie pompa byłą robiona kosz ok 300złskasowali mi a wtedy miałem jescze bendiks w d*pie teraz wymieniłem bendiks i nadal tak robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...