Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Drżenie przy wyższych obrotach P10 1.6


Gość roland187

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roland187

Od pewnego czasu zaobserwowałem w mojej Primerze dziwny dźwięk przy przekroczeniu 2500-2700 obr/min ciągnący się tak do 3200 obr/min, jedynie na 2 i 3 biegu. Sprawia wrażenie jakiegoś drżącego elementu z głębi deski rozdzielczej lub komory silnika. Czasami (np. dziś rano) nie było tego dźwięku, ale tak jest tylko sporadycznie. W jeździe to zasadniczo nie przeszkadza, tylko irytuje bo zamiast ładnego płynnego nabierania obrotów przez silnik, słychać drżenie :/

Napisałem bo chcę się dowiedzieć czy może ktoś tak miał i ewentualnie sobie z tym poradził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roland187

Pomyślałem, że może to sprzęgło (zużyte) bo przy większym obciążeniu dźwięk się nasila.

Tarcze sprzęgła ślizgają się przy rozpędzaniu i stąd te wibracje. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin360

U mnie (P11.144 1.8) jest podobnie, zauważyłem to wczoraj - na 3 biegu, ~3000obr drżenie między silnikiem a drążkiem zmiany biegów.

Byłem wczoraj na kanale i przy wybieraku dźwigni zmiany biegów zauważyłem spory luz, ale mechanik zerknie na to za kilka dni.

 

Dodam, że drży również lewarek zmiany biegów, a to może oznaczać, że winna jest sprężynka z tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...