Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Kupno Nissan Primera P11 2.0 Diesel (2000/2001)


Gość pwl

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich gorąco powitać.

Piszę do was, gdyż mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać mój problem.

Otóż szukam obecnie i to od jakiegoś czasu bezskutecznie samochodu dla siebie. Natrafiłem dzisiaj na ogłoszenie: http://moto.allegro.pl/primera-2000r-ful-wypas-skora-super-stan-i1518350288.html Nigdy do tej pory się nad Nissanem głębiej nie zastanawiałem gdyż mało tych samochodów na rynku więc nie miałem okazji, ale dzisiaj się właśnie taka nadarzyła. Niestety nie wiem nic o tym samochodzie, nie wiem czy warto się nim zainteresować. Jestem studentem więc moje dochody są trochę niestałe i ograniczone więc poszukuje auta stosunkowo taniego w utrzymaniu i eksploatacji. Do tej pory szukałem Vectry B w podobnym roczniku. Byłym bardzo wdzięczny gdybyście mi napisali jakie są ceny części, co i jak często się zużywa, co się często lubi popsuć, czy są jakieś części, które koniecznie wypada wymienić po zakupie (np w mazdach rozrząd i to na oryginalny - słyszałem że w nissanach jest na łańcuchu - czy też trzeba go wymieniać?), najlepiej w odniesieniu do np opli. Nie jestem osobą szczególnie interesującą się motoryzacją więc boję się, że okaże się to "wyprawą z motyką na słońce". Jeśli uważacie, że auto jest dla mnie warte zainteresowania to na co powinienem zwracać uwagę przy kupnie? Mógłbym auto jutro obejrzeć więc bardzo proszę o wszelkie porady, uwagi i wskazówki.

Z góry dziękuje.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich gorąco powitać.

Piszę do was, gdyż mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać mój problem.

Otóż szukam obecnie i to od jakiegoś czasu bezskutecznie samochodu dla siebie. Natrafiłem dzisiaj na ogłoszenie: http://moto.allegro.pl/primera-2000r-ful-wypas-skora-super-stan-i1518350288.html Nigdy do tej pory się nad Nissanem głębiej nie zastanawiałem gdyż mało tych samochodów na rynku więc nie miałem okazji, ale dzisiaj się właśnie taka nadarzyła. Niestety nie wiem nic o tym samochodzie, nie wiem czy warto się nim zainteresować. Jestem studentem więc moje dochody są trochę niestałe i ograniczone więc poszukuje auta stosunkowo taniego w utrzymaniu i eksploatacji. Do tej pory szukałem Vectry B w podobnym roczniku. Byłym bardzo wdzięczny gdybyście mi napisali jakie są ceny części, co i jak często się zużywa, co się często lubi popsuć, czy są jakieś części, które koniecznie wypada wymienić po zakupie (np w mazdach rozrząd i to na oryginalny - słyszałem że w nissanach jest na łańcuchu - czy też trzeba go wymieniać?), najlepiej w odniesieniu do np opli. Nie jestem osobą szczególnie interesującą się motoryzacją więc boję się, że okaże się to "wyprawą z motyką na słońce". Jeśli uważacie, że auto jest dla mnie warte zainteresowania to na co powinienem zwracać uwagę przy kupnie? Mógłbym auto jutro obejrzeć więc bardzo proszę o wszelkie porady, uwagi i wskazówki.

Z góry dziękuje.

Paweł

CZeść. Myślę, że warto się zainteresować tym autem, ja co prawda posiadam fure w starszej budzie ale można przyjąć , że są to bardzo podobne modele. Jesli chodzi o ceny części to są one na rozsądnym poziomie, i oczywiście można posiłkować się zamiennikami. Pytasz co się lubi psuć? Na pewno warto zwrócić uwagę na górny wahacz przedniego zawieszenia oraz na półosie-lubią się ukręcać. Poza tym myślę że jest to auto raczej bezawaryjne- warunek- kupno w miarę zadbanego egzemplarza z rozsądnym przebiegiem.

Pokazane auto jest to diesel

, rozrząd jest w nim na pasku, warto wymienić po kupnie dla świętego spokoju, poza tym wiadomo -filtry, olej, płyn hamulcowy. Jeśli zdecydujesz się na diesla to rodził bym na dokładne sprawdzenie stanu silnika (pompa wtryskowa, turbina) ponieważ jeśli kupisz i okaże się że te elementy są do roboty to czekają cie niemałe wydatki. Ale przy odrobinie szczęścia to będziesz posiadaczem naprawde fajnego autka :) .

Musisz mieć tylko świadomość, że jest to spory samochód i będzie swoje palił - w mieście ok 8 litrów , no i przy tym do demonów nie należy. Ale jak będziesz dbał to silnik długowieczny.

P.S. to auto z ogłoszenia fajne ale przebieg na 99% kręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...