Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

bio paliwo p11 diesel 2.0


nygus1985

Recommended Posts

witam jestem nowym użytkownikiem Nissana primery p11 2.0 diesel

Zważywszy na ciągły wzrost cen ropy, mam pytanie co do BIO paliwa jest ono sporo tańsze bo u mnie po 4.29.

Wyczytałem że zanieczyszczają filtr paliwa, ale ich cena może mnie skłonić do ich stosowania. Mam pytanie do użytkowników którzy jeżdżą na BIO jakie maja odczucia? i czy nie wiąże się z tym jakieś uszkodzeni silnika?

Sporo podwyżek nastało, więc na pewno sporo osób będzie szukała tego typu oszczędności, osoby z postami typu "kup sobie rower to będziesz miał taniej" niech się wstrzymają od wypowiedzi.

Najważniejsze czy jeżdżąc na BIO nie narażam silnika na szybsze zużywane? i co powinienem zrobić by BIO nie niszczyło za szybko silnika ( o ile wpływa na szybsze jego zużycie )?

Link to comment
Share on other sites

Almerą N15 na bio sporo jeździłem. Spalanie większe, niż ropki (i to czasami nawet litr na 100km), przy -10st na dworze zamarzło mi w baku. Silnik chodził ciszej i tak jakby mniejsze wibracje miał. Gdy kupiłem Almerkę to wtedy bio było po 2,40zł. Przy spalaniu ~7l tego cuda jeździłem po prostu za śmieszne pieniądze, za 100zł lałem i 650km dało się zrobić. LPG mógł się schować./ Teraz za stówkę to 350km max... Moim skromnym zdaniem - przy obecnej cenie 50gr / litr - nie warto. Lepiej nalej mu dobrej oranżadki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...