Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Paski napędowe osprzętu


Gość tomecki34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomecki34

Witam !!!

Szanowni koledzy mam prośbę o podanie sposobu wymiany pasków napędowych przy silniku. Jeżeli ktoś mógłby dodać jakie trzeba kupić, bo jak szukam po sklepach internetowych to dostaje szału.Cały czas wyskakuje mi kilka rodzai i nie mogę zatrybić które są właściwe. Niby jeden motor a pięćset różnych pasków. Silnik QG18DE rok 2000 z klimatyzacją. Poproszę o ewentualne numery bądź rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie było o paskach znajdziesz ta też mój post mamy idealnie takie same modele chyba ?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68606-paski-klinowe-w-22-dci/page__p__746294__fromsearch__1#entry746294

ja dbierałem wg Contitecha tego co tam w temacie i było OK

 

Czyli ciut inaczej niż "hucka" z tego co widzę

Jak nie wyrzuciłem opakowania a może się tak zdarzyć ;) to jutro sprawdzę

A wchodząc teraz na tą stronkę pokazało:

http://www.aamkatalog.ctapps.de/aam_katalog.pl?action=kfzsearchresults&lang=de&hs=85&md=2020#

 

NISSAN ALMERA TINO (V10) - 1.8 - Motor-Code: QG18DE

Artikel-Nr. Artikelstatus Info

4PK850 PS

6PK1095 ALT, (AC), 01/2001->

6PK1110 ALT, (AC), ->01/2001

6PK820 ALT, (-AC)

I ja kojarzę że mam te pierwsze 2 bo ten ciut dłuższy z 3 pozycji jest od 01.2001 ? a ja mam 10.2000

 

Czyli zdecydowanie ten 4 rowkowy był by zły od "hucka" za długi raczej

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta był poruszany ale do 2,2 diesla.

 

Ale przeczytałeś mój post powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomecki34

Ale przeczytałeś mój post powyżej?

 

Czytałem wezmę kupię te dwa pierwsze zobaczę co z tego wyjdzie. W serwisówce znalazłem takie wymiary : 21,36 X 819 , 21,36 X 1.110 , ale książka jest od nowszej tino.

 

W tym temacie było o paskach znajdziesz ta też mój post mamy idealnie takie same modele chyba ?

http://forum.nissank...__1#entry746294

ja dbierałem wg Contitecha tego co tam w temacie i było OK

 

Czyli ciut inaczej niż "hucka" z tego co widzę

Jak nie wyrzuciłem opakowania a może się tak zdarzyć ;) to jutro sprawdzę

A wchodząc teraz na tą stronkę pokazało:

http://www.aamkatalo...&hs=85&md=2020#

 

NISSAN ALMERA TINO (V10) - 1.8 - Motor-Code: QG18DE

Artikel-Nr. Artikelstatus Info

4PK850 PS

6PK1095 ALT, (AC), 01/2001->

6PK1110 ALT, (AC), ->01/2001

6PK820 ALT, (-AC)

I ja kojarzę że mam te pierwsze 2 bo ten ciut dłuższy z 3 pozycji jest od 01.2001 ? a ja mam 10.2000

 

Czyli zdecydowanie ten 4 rowkowy był by zły od "hucka" za długi raczej

 

Sprawdzałem paski w katalogu ASHIKI i faktycznie ten pierwszy się zgadza 112 - 4 PK 850 PS , ale z drugim jest cyrk bo podają oni że do 09.2004. powinien być 112 - 6 PK 1110 ALT/AC , a po 09. 2004 powinien być: 112 - 6 PK 1090 ALT/AC Czyli najpierw montowane były te dłuższe a później krótsze. Biorę dwa w sklepie i tyle, najlepszy sposób,niewłaściwy zwrócę.

 

Paski wymienione. Do rocznika 2000 to komplet 4PK850 i 6PK1113 firmy Gates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj odkurzałem Tinkę i oczywiście w schowku (koło zapasowe)były tekturki z pasków Contitecha :rolleyes: - tradycyjnie nie wywaliłem i u mnie podeszły 4PK850 - tu nie ma wątpliwości i 6PK1110 (alternator) Contitecha a podejrzewam że i ten najkrótszy by podszedł (6PK1095) jest trochę miejsca do regulacji w sumie to ok. 1,5 do 1,8 cm max różnicy od najkrótszego do najdłuższego 6PK1095 - 6PK1113 ważne aby był 6 rowkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie z tej waszej gadki wychodzi mydlo i powidlo. Powiedzcie mi teraz tak tylko bez sciemy. mam tinę rocznik 2005 2,2dci silnik francuza jestem zadowolony jak narazie , ale chcialbym sie zabezpieczyc w paski powiedzcie mi teraz prawde i podajcie mi wymiary bez sciemy jakie powinny byc to bym sobie zakupil pozdro iprosze o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

234diego

oj, widze kolega zaszył się gdzieś w jakiejś spiżarni, i tylko mu powidła w głowie :P;)

A tak na poważnie to, w tym wątku idzie rozprawka o paskach do "benzolka", znaczy się do QG18DE, znaczy się niemalże nic tu dla ON nie ma. Niemalże bo, kolega Bodek05 w swej wypowiedzi datowanej: Napisano 22 marzec 2011, 00:02 podał linka do wątku dla ON, i jeżeli tam nic dla siebie nie znajdziesz, to w ostateczności możesz z VIN'em uderzyć do ASO, i zapytać o nr katalogowy/wymiary pasków. Możesz też spróbować zajrzeć tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/13677-numer-vin-rozkodowanie-strony-internetowe/ , podać VIN, i zapytać kolegę R35 czy nie miałby danych o paskach do Twego motorka?!

No, a na zakończenie, w kwestii "zawartości cukru w cukrze", czyli "francuskości francuza" to, o ile dobrze wyczytałem tu na forum, 2,2 DCi to nowsza "odmiana" 2,2 Di - znaczy się "japończyk" ci on, a nie żaden "francuz" :whistle:

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Robalek nie pocieszaj ich - francuz to jest i tyle :whistle: tak w książkach stało....

Ale jak jeździ to się cieszyć i tyle.

 

a co do pasków przecież pisze tutaj w linku trzeba wybrać swój Model:

http://www.aamkatalog.ctapps.de/aam_katalog.pl?action=kfzsearchresults&lang=de&hs=85&md=2020##

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oj widze panowie sie wywadza to jak w koncu jest francuz to czy nie ,czy japoniec czy nie zary zartami jaki on by nie byl ale najwazniejsze ze smiga filtry i oleje co 10 tys. i ma jezdzic pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2,2 dCi NISSANA to nie żaden francuzik!!! Jest to silnik japoński(D.I) z dodanym C.R.i osprzętem Denso a nie Boscha,.Są też francuskie 2,2 dCi Renault, ale to zupełnie inny silnik, wiem bo kolega ma lagunkę z tym motorem,ale to już inny temat.Jeżeli chodzi o paski ,przerabiałem to, i wyszło na to że najlepiej ściągnąć stare i jechać do sklepu dobrać, wyszło mnie to 3 razy taniej niż miałbym kupować w ASO. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...