Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Hałas


Gość MarianPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarianPOL

Witam, posiadam Nissana Primerę 2.0 1991. Gdy się rozpędzam (od 60 km/h) słychać z tyłu hałas najbardziej słychać go przy 90 (km/h). Myślę, że to może być łożyska, wszystkich co pytam też tak uważają. Moje pytanie brzmi ile takie łożysko kosztuję i ile by kosztowała wymiana dwóch łożysk z tyłu.

 

P.S Piszczenie w lewym kole z przodu? Może być coś z uszczelką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz opony zimowe to podmien je, daj tylnie na przod i zobacz czy dalej bedzie slychac to z tylu. Niektore opony zimowe sie zabkuja i wyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli łożyska to na zakrętach będzie się robić głośniej lub ciszej, warto posadzić kogoś z tyłu i niech posłucha.

co do wymiany i cen to najlepiej zadzwoń do sklepu z częściami i jakiegoś warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Masz rację, jak się skręca to jest trochę ciszej, a co do opon mam letnie. Muszę wymienić łożysko.

 

Łożyska nie kupisz trzeba kupić całą piastę która kosztuję od ok 150 -180 do nawet 300 zł wymiana jest prosta odkręcasz koło, zdejmujesz bęben lub tarcze odkręcasz piastę zdejmujesz i przykręcasz drugą mi to zajęło 15 min, no chyba że nie masz pojęcia o mechanice i chcesz zapłacić mechanikowi, ale roboty nie ma z tym dużo, a jak masz możliwość to wymień sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poszło lewe łożysko to na zakręcie w prawo będzie głośniej, a w lewo ciszej. jeśli prawe to odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MarianPOL

Okazało się, że piasta jest w dobry stanie za to łożysko bardzo złym. Jednak dało rade załatwić samo łożysko. Jednak po zrobieniu łożyska okazało się, że problem tkwił również w rurze wydechowej którą również zrobiłem, tak cicho to jeszcze nie było :)

 

 

P.S Zastanawia mnie piszczenie z przodu w kole prawdopodobnie lewym, ale tylko przy bardzo mały prędkościach. Czego to może być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec nie odbija jak powinien i piszczy.

rozebrać i nasmarować i w razie potrzeby rozruszać tłoczki i zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...