Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] samozapłon


Gość kloocek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. na poczatku chcial bym sie przywitac, wiec witam wszystkich forumowiczow :)

 

Od niedawna stałem się właścicielem nissana 350z z roku 2006 który właśnie płynie do polski z usa :)

Zacząłem się interesować zaletami i wadami tego autka i usłyszałem że 350z'ki z roku 2006 maja jakąś wadę i dochodzi do samozapłonu samochodu. Chciałem się spytać czy słyszeliście o czymś takim, a jak tak to co powoduje ten samozapłon. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum!

 

Niestety, ale pierwsze słyszę. Wątpie, żeby taka "doskonałaść" miała takie poważne wady :-). Musisz poszukać na jakimś amerykańskim forum, może tam znajdziesz coś na ten temat.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usłyszałem to od gościa który handluje częściami miedzy innymi właśnie do nissana 350z.

powiedział mi ze mniej więcej na dziesięć aut jakie kupił w ośmiu była spalona komora silnika.

zastanawiam się czy mówił o wersjach us i eu czy tylko o us.

 

tak czy siak dzięki wielkie za info :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tsuiso.pl

Facet wciskał Ci kit. Po pierwsze - przejrzałem dokładnie już jakiś czas temu kompletną dokumentację dotyczącą usterek fabrycznych w Nissanach i nie ma mowy o takim czymś. Poza tym... Jeśli się boisz czegoś takiego wystarczy pojechać do serwisu Nissana - ASO i tam zadać to pytanie, że rozważasz kupno, itd. - na forum sporo jest osób które mają pojęcie, ale niekoniecznie o samochodach. A ASO mimo złych odczuć, braku części i kompetencji zrobią to samo co ja zrobiłem - wejdą na logi serwisowe i Ci zaprzeczą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja (2006 rocznik) nie chce się zapalić nawet jak ma czerwone hamulce i stoi w oparach benzyny :).

 

 

gucio co ty ja w benzynie myjesz ;)

 

hehe swoja droga tez pierwsze słysze to nie Lambo :D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie panowie :) troche mnie uspokoiliscie :)

 

mieszkasz w okolicy nieco pagórkowatej więc raczej pomyśl o hamulcach i stalowym oplocie :devil: o samozapłonie zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mysle juz nad hamulcami, zawieszeniu i felgach.

 

co do zawieszenia i hamulcow moze jakies rady ??

 

wiem ze jednym z wiekszych minusow wersji us jest to ze zaciski nie sa BREMBO. ile mniej wiecej kosztuja takie zaciski do z'ki ??

 

a co do zawieszenia to czy oplaca sie kupowac same sprezyny czy juz nie bawic sie w takie cos i odrazu gwint ? zastanawiam sie nad sprezynami bo tez licze sie z groszem :)

 

felgi chce wsadzic 20" - 2x8,5" 2x10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mysle juz nad hamulcami, zawieszeniu i felgach.

felgi chce wsadzic 20" - 2x8,5" 2x10"

 

brembo kup zaciski jakieś używki i przewody hamulcowe w stalowym oplocie (nowe).

co do zawiasów to pytanie jest po co chcesz wymieniać i co chcesz przez to osiągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nie bede klamal :D strasznie denerwuje mnie przeswit ktory chce zlikwidowac...

 

jeszcze nie jezdzilem tym autkiem wiec w tym momencie nie jestem w stanie powiedziec czy to autko z tym zawieszeniem nadaje sie do driftu i zabawy czy trzeba kupic cos twardszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tsuiso.pl

Od razu Ci odpowiem - nie nadaje się do driftu, a przynajmniej nie na dłuższą metę :). na parę pierwszych przejazdów i owszem, ale jak ogarniesz już samochód to zaczniesz się wkur...ć, że auto Cię kastruje i będziesz ładował w to kasę. Lepiej zrób to od razu...

 

Jedyne rozsądne i cenowo i technicznie rozwiązanie to wydatek rzędu 4 000 PLN i zakup K-Sport Drift...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...