Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

XENONY P11 97r


Gość stivengti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stivengti

Witam mam problem jak tu cos wykabinowac zeby zalozone ksenony do p11 nie razliy??swiatlo jest ustawione idealnie swieci na droge tylko xenon jest tak moncy ze przebija AZ te scieszki na kloszach do odpowiedniego pochylenia swiatel mijania ??co zrobic ??raza jak niewiem lamp juz wiecej przechylic nie moge brewki malo pomagaja ale roznica jest odblask w lampie zniszczyc?? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony w P11 z 97r yyyyyyyyyyy

Sorki kolego ale lampy w P11 nie są przystosowane do xenonów które są dopiero w P11.144

Kup dobre H1 np. Philips Blue Vision, lub poszukaj odpowiednie lampy z homologacją, bo nawet jak coś wykombinujesz to ten wynalazek normalnie przeglądu nie przejdzie.

To tylko moje zdanie, niech się jeszcze wypowiedzą koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie narazisz się bardzo policji i innym kierowcom. Lampy w P11.144 są gładkie, prawie bez żadnych przetłoczeń wewnątrz, przezroczyste. W P11 już tak "gładko" nie jest, więc po założeniu żarnika ksenonowego będzie za dużo światła rozpraszanego i po prostu będziesz oślepiał. Pomijam już koszt przerabiania instalacji. Tak więc jak ksenony chcesz zakładać, to raczej całe lampy musisz zmienić (koszt pewnie spory a homologacji i tak nie będzie). Są tacy, co przerabiają zwykłe lampy na ksenonowe, ale z przeglądami to i tak lipa, bo musisz mieć czyszczenie i poziomowanie. Zawsze mogą się przyczepić, diagnosta może nie podbić przeglądu, policja nawet zabrać dowód (i słusznie). Jak koniecznie chcesz na "niebiesko" świecić to załóż żarówki "cool blue" czy inne podobne Philips albo Osram i pozycyjne LED. Efekt wizualny będzie, a problemów raczej unikniesz.

Osobiście powiesiłbym za ja** wszystkich wieśniaków, którzy zakładają ksenony to starych bet, skod i innych golfów, a potem jeżdżą z nieustawionymi i świecą tak po oczach, że jeszcze 5min później bolą, a człowiek po spotkaniu takiego matoła długo widzi tylko białe plamy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stivengti

Wg mnie narazisz się bardzo policji i innym kierowcom. Lampy w P11.144 są gładkie, prawie bez żadnych przetłoczeń wewnątrz, przezroczyste. W P11 już tak "gładko" nie jest, więc po założeniu żarnika ksenonowego będzie za dużo światła rozpraszanego i po prostu będziesz oślepiał. Pomijam już koszt przerabiania instalacji. Tak więc jak ksenony chcesz zakładać, to raczej całe lampy musisz zmienić (koszt pewnie spory a homologacji i tak nie będzie). Są tacy, co przerabiają zwykłe lampy na ksenonowe, ale z przeglądami to i tak lipa, bo musisz mieć czyszczenie i poziomowanie. Zawsze mogą się przyczepić, diagnosta może nie podbić przeglądu, policja nawet zabrać dowód (i słusznie). Jak koniecznie chcesz na "niebiesko" świecić to załóż żarówki "cool blue" czy inne podobne Philips albo Osram i pozycyjne LED. Efekt wizualny będzie, a problemów raczej unikniesz.

Osobiście powiesiłbym za ja** wszystkich wieśniaków, którzy zakładają ksenony to starych bet, skod i innych golfów, a potem jeżdżą z nieustawionymi i świecą tak po oczach, że jeszcze 5min później bolą, a człowiek po spotkaniu takiego matoła długo widzi tylko białe plamy :angry:

nie jestem matołem matole dlatego ze chcem temu zapobiec i chcialem sie dowiedziec jak a nie uslyszec durne wypowiedzi NIE DA SIE I TYLE a nie straszne historie mi opowiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się chce. A Twoje lampy kolego nie są fabrycznie przystosowane do xenonu, więc jak chcesz zapobiec oślepianiu to po prostu wyjmij xenon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stivengti

Pisze się chce. A Twoje lampy kolego nie są fabrycznie przystosowane do xenonu, więc jak chcesz zapobiec oślepianiu to po prostu wyjmij xenon!

NIE zrobie tak ze razic nie bedą kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kultury stivengti, włazisz "w butach" na forum i jako zielony obrażasz innych, nie widzę żeby ktoś Ciebie nazwał matołem więc ty nie obrażaj innych !!!

 

Po za tym jeśli nawet jakimś cudem wypolerujesz klosz od środka,zabezpieczysz odbłyśniki przed temperaturą i wyregulujesz to jeszcze zostanie Tobie jedno - założenie spryskiwaczy, zapewne wiesz po co.

Skórka za wyprawkę, kup lepiej nowe lampy Valeo, jeśli chcesz dobrą poradę.

 

A w sprawie xenonów, to raczej nikt Tobie nie pomoże abyś oślepiał innych i robił wieśtuning w primerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- założenie spryskiwaczy, zapewne wiesz po co.

 

 

i system samopoziomowania biggrin.gif i do tego nie wyregulujesz aby nie oślepiać innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeżeli założysz xenony do starych kloszów, które nie są dostosowane do takiego żródła światła jakim jest xenon, nie zamontujesz spryskiwaczy tych świateł, oraz z tego co pamiętam czujników samopoziomujących ów świateł, to robisz po prostu wieś tuning oślepiasz innych i nie jest to dozwolone a kążda kontrola przez drogówke zakończy się mandatem do 500zł i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego:D sam słyszałem jadąc z kolegą jego audi po wieś tuningu właśnie;D także jak koledzy wcześniej polecam doinwestowanie w lepsze żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...