Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11.144] żarówka H7 czy H4


Gość wjck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo już sam nie wiem czy mam dobrze:

 

w manualu jest że żarówka do lampy przedniej do świateł mijania to H1

 

u mnie jest w tym miejscu H4

 

Gość na allegro mówi mi, że u niego jest H7.

 

Czy ktoś mnie "oświeci" jak powinno być?

 

Dzięki,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje ci tylko wyjąć i samemu sprawdzić. Ksenona wyjmuje się w 30sek, więc zwykła żarówka chyba nie powinna sprawić większych problemów... Wg katalogu na stronie IC powinna być H7. W ogóle nie jest przypadkiem tak, że jak jest soczewkowy reflektor to jest zawsze H7?

 

EDIT: nie doczytałem, masz wstawioną H4 w mijania?

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mijania H7 Drogowe H1. Zarówka H4 ma w sobie światło i mijania i drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak, mam H4, po co to nie wiem, ale tak właśnie jest ;)

 

Dzięki za reakcję

Piotrek

 

Na 100% są to H7(soczewki) i H1 (długie). W instrukcji obsługi natomiast jak wół stoi, że wszystkie są H1. Oj można się zdziwić w trasie, jak trzeba wymienić a ma się tylko H1 <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% są to H7(soczewki) i H1 (długie). W instrukcji obsługi natomiast jak wół stoi, że wszystkie są H1. Oj można się zdziwić w trasie, jak trzeba wymienić a ma się tylko H1 <_<

 

Wszystkie H1 są w P11/WP11, więc może w instrukcji nie zaktualizowali albo instrukcja nie od p11.144 tylko od poprzednika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie H1 są w P11/WP11, więc może w instrukcji nie zaktualizowali albo instrukcja nie od p11.144 tylko od poprzednika ;)

 

Instrukcja od P11.144; Nie zaktualizowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w swojej P11.144 z 2000r w soczewkach - mijania mam H7 - dzisiaj wymieniałem bo jedna padła

Edytowane przez stoneface
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniłeś tylko jedną to nie zdziw się jak zaraz padnie

W instrukcji od P11 144 jest błąd Żarówki w P11,144 to: mijania H7 lub D2S (xenon) a drogowe H1

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Koledzy ja troszkę z innej beczki, czy H7 podejdzie w gniazdo D2S ??? Czy jest jakiś adapter???

Przyznam że żarniki D2S kosztują majątek, oczywiście mówię tu o orginalnych żarnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy ja troszkę z innej beczki, czy H7 podejdzie w gniazdo D2S ??? Czy jest jakiś adapter???

Przyznam że żarniki D2S kosztują majątek, oczywiście mówię tu o orginalnych żarnikach.

 

chcesz do lampy ksenonowej włożyć zwykłą żarówkę? ale wiesz że przy zapaleniu ona dostaje kilkanaście tysięcy voltów, a przetwornica zapodaje prąd zmienny? :-)

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy ja troszkę z innej beczki, czy H7 podejdzie w gniazdo D2S ??? Czy jest jakiś adapter???

Przyznam że żarniki D2S kosztują majątek, oczywiście mówię tu o orginalnych żarnikach.

 

Jak chcesz to mogę się z tobą zamienić na całe lampy mam halogenowe :) dojazd i wymiana gratis :)

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz do lampy ksenonowej włożyć zwykłą żarówkę? ale wiesz że przy zapaleniu ona dostaje kilkanaście tysięcy voltów, a przetwornica zapodaje prąd zmienny? :-)

 

Liczyłem na to że zostanę oświecony odnośnie co z czym się je :-) dzięki NRB

Poprzedni wlaściciel zapewniał mnie że w autku zamontował "orginalne" D2S, od kupna mineło raptem 2 mieszki a żarniki lubią pomrygać.

Stad moje zainteresowanie.

 

Jak chcesz to mogę się z tobą zamienić na całe lampy mam halogenowe :) dojazd i wymiana gratis :)

 

Raczej pozostane przy xenonkach :-)

Kwestia znalezienia orginalnych orginałów D2S w rozsądnej cenie.

Edytowane przez scandalieross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia znalezienia orginalnych orginałów D2S w rozsądnej cenie.

 

ja ostatnio kupowałem tu:

http://allegro.pl/ks...3074778726.html

 

Wedle całej dostępnej wiedzy którą znalazłem w necie, a szukałem w różnych źródłach, gość ma oryginały. I wygląd żarnika i to jak świeci zdaje się potwierdzać. Tak jak facet pisze na aukcji - za 70-80 zł też znajdzie się oryginały ale takie których termin ważności już się kończy i świecą o połowę słabiej. To chyba najtańsza oferta w necie której warto zaufać. Nie żebym specjalnie reklamował tego gościa, po prostu tak jak Ty szukałem opcji "najtańsza i najlepsza", znalazłem jego i jestem zadowolony. Ja się przekonałem że nie warto zakładać chińskich palników po tym jak zobaczyłem co zrobiły z moją lampą - historię możesz poczytać tu

http://forum.nissank..._20#entry908234

i tu

http://forum.nissank..._80#entry910025

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRB, to że żarówka halogeowa dostaje prąd zmienny czy stały nie ma większego znaczenia. W obu przypadkach będzie świecić poprawnie. Możesz sobie wziąć domową żarówkę halogenową która pracuje z transformatorem 12V i podłączyć do samochodu, i na odwrót. Będzie świecić.

Fakt napięcie jest tutaj problemem. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo uszkodzenia przetwornicy po podłączeniu żarówki halogenowej. A jeżeli przetwornica by wytrzymała, to spali się żarówka. Żarówka ma badzo krótką żywotność powyżej ok 15V. Ostatnio H4 Philipsa spaliła mi się po ok 5min świecenia przy ok 19V.

 

Taki detal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...