Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Złamany wężyk / słaba moc


Gość limsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

rozpoznajcie proszę co to za wężyk i do czego służy:

 

wezyk.jpg

 

Muszę go wymienić i zastanawiam się czy potrzebny jest jakiś specjalny - tak żeby kupić właściwy.. Silnik 2.0 TD 90KM

I drugie pytanie, czy on może mieć coś wspólnego ze słabą mocą auta, bo generalnie samochód jeździ w porządku tylko ma problemy z przyśpieszeniem do większych prędkości jak 120 km/h..

powyżej 80km/h samochód zbiera się już bardzo słabo mimo depnięcia na pedał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem u siebie i nic takiego nie mam.

jeśli chodzi o załamany wąż to tak napewno być nie powinno.

zrób zdjęcie skąd i na co idzie ten przewód to sprawdzę jak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego coś "nacudowane" - takiego wężyka tam normalnie nie ma, poza tym wszystkie węże masz na nieoryginalnych opaskach, coś ktoś robił i chyba nie do końca miał pojęcie.

 

Jeśli chodzi o brak mocy, to sprawdź wężyki podciśnienia, bo jak popękają to się nie da jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ma coś źle połączone.

 

14252533801898.png

 

chodzi mi o cześć z numerem 18.

 

Mogę oczywiscie się mylić bo nie mam takiego silnika tak tylko z nudów sobie zobaczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację ta obejma z węża to numer 18 u mnie ona jest lecz nie takim cienkim przewodem jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację ta obejma z węża to numer 18 u mnie ona jest lecz nie takim cienkim przewodem jak u Ciebie.

 

Dzięki za odpowiedź.

hmm, rurka ma średnicę 12 mm, założyłem nie łamiący się wężyk z pralki - bo nigdzie nie mogłem takiego dostać/

W środku płynie płyn chłodniczy - więc z mocą to nie będzie miało nic wspólnego...

 

Wczoraj mierzyłem napięcie na ostatnim pinie kostki przepływomierza - wyszło ok 1,2 V - czytałem że powinno być około 2-2,2V.

Zamówiłem nowy przepływomierz z Bosha - może silnik się rozkręci.

 

Czytałem jeszcze o możliwości zaślepienia zaworu EGR - nie wiem tylko jak się za to zabrać - jest może jakiś otwarty temat ze wskazówkami - nie udało mi się takiego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...