Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka poduszki powietrznej


janus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ja również potwierdzam, że powyższa procedura działa. Po odłączeniu wtyczki pod siedzeniem (musiałem kilka dni pojeździć bez fotela pasażera) i ponownym jego włożeniu i spięciu przewodów, kontrolka dalej migała. Wykonałem więc powyższą procedurę i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Dziękuję za wypowiedź koledze,,arek_sosnowiec"-jest konkretna i na temat .Natomiast wszystkie wypowiedzi wymądrzających się,,EXPERTÓW "są żałosne, głupie i lekceważące innych użytkowników forum.Czy o to tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panie Arku Ta procedura działa i to bardzo dobrze. Tą procedurę znalazłem w necie od innego modelu nissana zaraz po zapoczątkowaniu tego tematu. Przy okazji małej niezbędnej naprawy poprosiłem o sprawdzenie tego błędu poduszki. Diagnoza była krótka, zaś problem bardzo błahy migającej kontrolki. Wystarczyło przesunąć fotel, włożyć coś pod fotel, ruszyć kabel przy sprzątaniu, lekkie zawilgocenie kostki, itp. Tak to ma i trzeba z tym żyć. Po dłuższych obserwacjach eksploatacji tego problemu wszystko się potwierdzało. Przykład syn zaczął eksploatować auto, ustawianie fotela ( nie zawsze ) kończyło się miganiem błędu poduszki powietrznej kierowcy, zamiana gaśnicy która jest mocowana pod nogami na nową, przypadkowe ruszenie kabli kontrolka miga. Luzu na kostce nie ma, podłączenia zacisków czyste, z tego co się dowiedziałem to nie jest tylko przypadłość nissana. Dziękuję tym co ten temat odgrzali bo ta kontrolka naprawdę była irytująca. Lecz należy pamiętać że to jest tylko jedna z przyczyn to-jest poduszka ratująca życie. Przy okazji wizyty w warsztacie zgłosić ten problem, u mnie był on błahy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki mój imienniku Arkadiuszu. Twoja porada pomogła w moim Qashqaiu - nieszczelna szyba - zalana podłoga - wyjęcie fotele pasażera i odłączenie jego czujników - problem który spędzał sen z moich powiek. Teraz to już przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dziś i ja musiałem przetestować. Działa znakomicie. Od siebie dodam, że nie jest to tak dosadnie kasowanie błędu, co wprowadzenie systemu poduszek powietrznych w tryb autodiagnostyki. Jeżeli wszystko jest w porządku z układem, to w pamięci sterownika jest zapisywany nowy stan - prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skorzystałem i ja z patentu, bo wymieniając podświetlenie jednego z pokręteł klimy odłączyłem kontrolkę obciążenia fotela pasażera. Kontrolka przestała migać już po trzecim przekręceniu kluczyka, nie weszła w stan autodiagnostyki a po prostu nie zaświeciła się już i teraz jest już Ok.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego wątku na ten sam temat, pozwolę sobie w tym miejscu kontynuować mój problem z tym związany.

W Note model E11 Acenta prze kilkoma dniami zaczęła migać kontrolka AirBag. Korzystając z metody "kluczyka"  udaje mi się resetować, ale po odpaleniu silnika znów miga po kilkunastu sekundach, czasem później. Raz zaczęła migać po przejechaniu pół kilometra. Podczas metody "kluczyka" tryb diagnostyczny pokazuje sekwencję migania :

7sekund świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci i tak dalej powtarza ten cykl 2s/3s.

Rozumiem, że to oznacza, że w czasie diagnostyki skasował zapamiętany błąd i w czasie testu żadnego błędu nie znalazł.

Raz zdarzyło się, że pokazał inną sekwencję:

7sekund świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie, 2 krótkie impulsy, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie i znów powtarza 2 krótkie impulsy. I tak dalej chodzi w pętli.

Wyczytałem w internecie, że te dwa krótkie impulsy oznaczają "Driver airbag module"

Na wszelki wypadek podociskałem wtyczki pod fotelami, ale nadal kontrolka  błyska.

I teraz pytania:

-Gdzie jest schowany ten moduł ?

-Gdzie szukać przewodów i wtyczek od niego ?

-Czy skoro na kilkanaście resetów tylko raz uzyskałem sekwencją z dwoma błyskami to mogę założyć, że moduł jest sprawny, ale tylko chwilowe braki styków w jego połączeniach ?

-Jaki jest orientacyjny koszt tego modułu i jego wymiany? (wiem, że nie ma stałych cen, ale może ktoś wymieniał i orientuje się w cenach)

W ostatnich miesiącach nic przy samochodzie nie było robione i jako przyczynę mógłbym podejrzewać jedynie przesuwanie fotela pasażera przy przewożeniu długiego bagażu.

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle problem leży we wtyczkach pod siedzeniem co w przewodach. Może któryś przetarł się lub pękł ze starości. Warto je dokładnie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie zakładać nowego wątku na ten sam temat, pozwolę sobie w tym miejscu kontynuować mój problem z tym związany.

W Note model E11 Acenta prze kilkoma dniami zaczęła migać kontrolka AirBag. Korzystając z metody "kluczyka" udaje mi się resetować, ale po odpaleniu silnika znów miga po kilkunastu sekundach, czasem później. Raz zaczęła migać po przejechaniu pół kilometra. Podczas metody "kluczyka" tryb diagnostyczny pokazuje sekwencję migania :

7sekund świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci i tak dalej powtarza ten cykl 2s/3s.

Rozumiem, że to oznacza, że w czasie diagnostyki skasował zapamiętany błąd i w czasie testu żadnego błędu nie znalazł.

Raz zdarzyło się, że pokazał inną sekwencję:

7sekund świeci, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie, 2 krótkie impulsy, 2sekundy gaśnie, 3sekundy świeci, 2sekundy gaśnie i znów powtarza 2 krótkie impulsy. I tak dalej chodzi w pętli.

Wyczytałem w internecie, że te dwa krótkie impulsy oznaczają "Driver airbag module"

Na wszelki wypadek podociskałem wtyczki pod fotelami, ale nadal kontrolka błyska.

I teraz pytania:

-Gdzie jest schowany ten moduł ?

-Gdzie szukać przewodów i wtyczek od niego ?

-Czy skoro na kilkanaście resetów tylko raz uzyskałem sekwencją z dwoma błyskami to mogę założyć, że moduł jest sprawny, ale tylko chwilowe braki styków w jego połączeniach ?

-Jaki jest orientacyjny koszt tego modułu i jego wymiany? (wiem, że nie ma stałych cen, ale może ktoś wymieniał i orientuje się w cenach)

W ostatnich miesiącach nic przy samochodzie nie było robione i jako przyczynę mógłbym podejrzewać jedynie przesuwanie fotela pasażera przy przewożeniu długiego bagażu.

-

Rozwiazales problem bo mam to samo?

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wdrożeniem procedury najpierw sprawdźcie wszystkie połączenia wtyczek. Bez usunięcia powodu migania kontrolki, wdrożenie procedury nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem pod siedzeniami ok. Zauważyłem jeszcze ze za pierwszym razem po wykonaniu tej procedury - kontrolka pokazywala sekwencje bledu jak u kolegi wyzej tj. migala w odstepach 2-3sek. Teraz nie pokazuje zadnych sekwencji tylko odrazu po 7sek gasnie. Tyle ze znow zaczyna migac po przejechaniu 500m

 

Edit: jednak pokazuje caly czas ta sekwencje 2-3sek

 

 

Temat rozwiazany. Koszt 270 zl

Badanie kompem wykazalo przerwanie obwodu (tasmy) airbagu w kierownicy 50zl

Uzywana tasma pod kierownice 120zl

Wymiana+skasowanie bledu 100zl

 

Podobno te tasmy w nissanach awaryjne sa. W kolejce na wymiane juz czekal qashkai

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mkosteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...