Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

poduszka skrzyni biegów Terrano II


Gość jareksm2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jareksm2

Witam,

Jestem posiadaczem terrano II 2,7 Tdi rok 99. Do częstych napraw drobnostek już sie przyzwyczaiłem, problem pojawił się dziś i dotyczy poduszki pod skrzynią biegów, która krótko mówiąc a właściwie pisząc dokończyła swego żywota i w związku z tym mam pytanka:

 

Po pierwsze: czy faktycznie jest tak ciężko dostępna????

Po drugie strasznie kosztowna jak na taką pierdołę, czy nie ma zamienników, bo proponowane ceny wahają się od 480 do 700zł (szok)

A po trzecie - publikowane zdjęcia w necie wskazują, że poduszki pod silnik (nieco tańsze) i skrzynię są takie same. Czy aby na pewno???? Mechanik twierdzi co innego.

 

Jeżeli ktoś mógłby coś doradzić to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu kupowałem: http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Poduszka-skrzyni-biegow-Maverick-Terrano-FO-52497/2097

Podobno da się dopasować z Lublina za ok 30-50zł

 

 

Witam.

Znalazłem na alledrogo poduszkę do lublina http://allegro.pl/lublin-zuk-nowa-poduszka-zawieszenia-silnika-i1503650491.html

 

Może napisze ktoś kto próbował dopasować taką poduszkę do terrano 2. Jeśli to ta poduszka :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem na alledrogo poduszkę do lublina http://allegro.pl/lublin-zuk-nowa-poduszka-zawieszenia-silnika-i1503650491.html

 

Może napisze ktoś kto próbował dopasować taką poduszkę do terrano 2. Jeśli to ta poduszka :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Jednak potweierdza się że Lublin i Nissan to podobna myśl konstrukcyjna. Jak już jest opisane w bodajże Zrób to Sam pasują równiez odboje z samochodu Lublin do przodniego wahacza.

 

No jak ta poduszka ze dychę bedzie pasować to by było git. Oby to ktoś potwierdził

 

Nie piszę że z Lublina bo ostatnio mi zarzucił ktoś że skoro z Lublina to nie można tego dostać w innym mieście jak Lublin :rolleyes:

Edytowane przez terranosaur
;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak potweierdza się że Lublin i Nissan to podobna myśl konstrukcyjna. Jak już jest opisane w bodajże Zrób to Sam pasują równiez odboje z samochodu Lublin do przodniego wahacza.

 

No jak ta poduszka ze dychę bedzie pasować to by było git. Oby to ktoś potwierdził

 

Nie piszę że z Lublina bo ostatnio mi zarzucił ktoś że skoro z Lublina to nie można tego dostać w innym mieście jak Lublin :rolleyes:

 

No własnie. Najlepiej by było żeby ktoś potwierdził (pokazał zdjęcia) czy da się założyć z lublina poduchę :) W końcu to trzydziestokrotnie mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Haloo

Może odświerze temat.... czy ktoś z szanownych posiadaczy sTyranych II próbował już dopasowywać poduszkę skrzyni biegów od ..... ? Ceny tej oryginalnej (mniej lub bardziej), części zaczynają się od 300+przesyłka :( ....

Edytowane przez Koval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za link.... w zeszłym tygodniu kupiłem, jednak od modelu 1996 wzwyż. Jak się pomyśli... :whistle: da się dopasować. Święto 11 listopada spędziłem pod sTyranym... oj duużo można zrobić beż kanału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

panowie mam pytanie a mianowicie jak mam terrano z roku 2002 3.0 154km był to automat i ktoś przerobił na manual i poszła poduszka czy to ma coś wspólnego ?

a następne pytanie dotyczy czy pasuje poduszka od 2.7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie a mianowicie jak mam terrano z roku 2002 3.0 154km był to automat i ktoś przerobił na manual i poszła poduszka czy to ma coś wspólnego ?

a następne pytanie dotyczy czy pasuje poduszka od 2.7 ?

 

http://nissan4u.com/...illustration_1/

Pod nr 5 masz nr poduchy. Na manualnej i automatycznej skrzyni wystepuje ten sam nr poduchy. Ale dla pewności sprawdź jeszcze raz. I sprawdź też sobie na 2.7 czy jest to samo :)

Edytowane przez kraqsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...