Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] pompa wtryskowa 2.0D problem


Gość MichalJDM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichalJDM

Witam

Na poczatku chcialbym sie przywitac gdyz jestem nowym uzytkownikiem forum:)

 

Wystapil problem w mojej primerze, poniewaz podczas jazdy auto nagle zgaslo. Probowalem zlokalizowac usterke i okazalo sie ze po odkreceniu przewodow przy wtryskiwaczach podczas krecenia rozrusznikiem, pompa nie podaje paliwa na wtryskiwacze. Paliwo dochodzi do pompy, poniewaz gdy odkrecilem przewod idacy od filtra paliwa do pompy to gdy naciskam na reczna pompke paliwo leci. Napiecie do zaworka umieszczonego z lewej strony pompy wynosi ponad 12V i jak odlaczam wtyczke od niego to slychac ze cyka.

 

W czym w takim razie moze tkwic problem? Czy jest jakis przekaznik od pompy wtryskowej? Moze to z nim jest jakis problem? Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie odpala i nie podaje paliwa na wtryskiwacze to prosze sprawdzic czy pasek od napedu pompy wtryskowej jest caly. Odkrec oslone i zobacz. Najpierw to potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze jak sciagasz wtyczke to zawor cyka. Sciagnij wtyczke z zaworu odcinajacego paliwo i sprobuj dac zasilanie bezposrednio z akumulatora na zawor. Zobaczysz czy odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Z którego miejsca, od strony grodzi samochodu, przy przyśpieszaczu początku wtrysku to standard, czy innego, opisz to miejsce dokładnie, a jeszcze lepiej zrób zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...