Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

{P11} Lambda w SR20E


Gość enkipenki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość enkipenki

Witam!

 

przejrzałem forum, przeczytałem temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62665-p11-wymiana-sondy-lambda/page__st__40 ale temat umarł bez odpowiedzi...

 

u mnie jest następujący problem: auto na gazie BRC sekwencja i od tego czasu zapala się check - sonda lambda - tak powiedział mi gazownik, objawy - auto przy przyspieszaniu czasem mocno zmuli i delikatnie szarpie, spalanie 11l gazu/100km i przyspieszanie wyraźnie gorsze na gazie, choć czasem potrafi ładnie przyspieszyć, innym razem silnik wyje a auto przyspiesza jak by chciało a nie mogło.... nie wiem czy kupować lambdę tą przed czy za katalizatorem??? czy to faktycznie lambda czyproblem w złej regulacji gazownika...

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jeździ na PB?? jak check zapala się od momentu założenia LPG to raczej tam trzeba szukać, jak już wymieniać to I lambadę II sprawdza tylko stan KATA, a jaki bład się wyświetla??

 

podłącz miernik do sondy i zobacz czy faluje, wpinasz się w czarny od sondy a drugi od miernika do masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

dokładnie jaki błąd wywala nie pamiętam, ale pięćdziesiąt coś, dziś będę wieczorem wiedział, jadę do znajomego na komputer,- ma na lapku program diagnostyczny - czy w ten sposób zdiagnozujemy dokładnie o co lotto? Na Pb jest dobrze, auto przyspiesza bardzo ładnie i się nie dusi, z tego co pamiętam jeżdżąc na Pb check nie zapalał się, zarówno przed założeniem instalacji gazowej (to na 100% wiem, że się nie zapalał, bo wtedy zapalił się od przepływki :) ) jak i później po przełączeniu na Pb. Dodam, że spalanie LPG jest na niezłym poziomie w porownaniu do tego co tu widzę i czytam u innych 11,3 l/100km - przy jeździe różnej jeśli chodzi o nacisk stopy na pedał gazu i mieszanej bo 3/4 miasto i reszta trasa (11km z domu do pracy i z powrotem . korki itp)

 

i też od razu pytanie nr 2 - czy kupować sondę uniwersalną czy dedykowaną? znalazłem googlając jakąś hurtownie w Wwie, gdzie po nr katalogowym Nissana (podali mi go w ASO po nr nadwozia mojego auta) wyszła sonda dedykowana NGK za 305zł +13 kurier ...

 

aha - czy oprócz tego, że żaróweczka kontrolki checka może się przepalić od ciągłego świecenia grozi coś jeszcze ? silnikowi?

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na PB jest ok. to raczej źle wyregulowana instalacja LPG. Prawdopodobny błąd to "zbyt uboga mieszanka" - dlatego gazmen sugeruje lambdę- chyba nie umie Ci tego dobrze zestroić...

Podepnij się pod sterownik LPG i zobacz co się dzieje.

 

Co do spalania to raczej normalne, ale w mieście mój potrafi łyknąć nawet do 14 LPG -więc twoje może sugerować, że jeździsz "ubogo"

Edytowane przez miziera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowaną, ale to moje zdanie i niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif, czyli masz problem z instalacją LPG, jedź do gazmena niech wyreguluje a nie ściemnia, że sonda nie działa

 

zależy jaki ma program, ale sprawdzi jak faluje bez problemu, a jak zaświeci Ci się teraz check to zrób autodiagnostykę na spinacz i będziesz wiedział co i jak

 

 

Podepnij się pod sterownik LPG i zobacz co się dzieje.

 

niestety kolega kupił BRC i teraz jest skazany na gazmena jeszcze zależy jaka instalacja??? do niektóych trzeba MAP oddzielny (ale to już zaczynam sprawdzać jak to obejść biggrin.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma zrobić na PB i LPG i zobaczyć różnice w falowaniu lambady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

Tofu - możesz rozmawiać do mnie prostszym językiem? jak chłop krowie na rowie? ;)bo ja nie rozumieć o co lotto ;)

 

na dzień dzisiejszy niestety nie zdiagnozowaliśmy auta bo były problemy z softem ( windows 7 ! )a i metoda na spinacz zawiodła :(

powiedzcie mi czy to możliwe, że lambda jest walnięta skoro auto tak mało pali??? z tego co wiem i co mówił znajomy jeśli lambda jest uszkodzona auto dużo pali, a moja prima pali "tylko" 11l LPG/100km (przypominam - wcale nie delikatna jazda, dwóch kierowców, 3/4 jazda po mieście + włączona non stop klima, radio zwykłe, radio CB, ksenony a więc prądu trochę żre) więc może przyczyna leży w źle ustawionej instalacji? Może ona generuje błąd skoro przed założeniem LPG na Pb błedu nie wywalało...

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miziera już Ci napisał, że może być błąd ubogiej mieszanki, prawdopodobnie masz źle wyregulowany gaz, metoda na spinacz działa wtedy jak świeci się check

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu - możesz rozmawiać do mnie prostszym językiem? jak chłop krowie na rowie? ;)bo ja nie rozumieć o co lotto ;)

 

na dzień dzisiejszy niestety nie zdiagnozowaliśmy auta bo były problemy z softem ( windows 7 ! )a i metoda na spinacz zawiodła :(

powiedzcie mi czy to możliwe, że lambda jest walnięta skoro auto tak mało pali??? z tego co wiem i co mówił znajomy jeśli lambda jest uszkodzona auto dużo pali, a moja prima pali "tylko" 11l LPG/100km , więc może przyczyna leży w źle ustawionej instalacji? Może ona generuje błąd skoro przed założeniem LPG na Pb błedu nie wywalało...

 

 

Jeżeli lambda by padła to palił by Ci jak smok, najprościej jak już się upierasz to sprawdzisz miernikiem takim do mierzenia napięcia w sieci, ustawisz zakres pomiarowy na 1V i wepniesz się pomiędzy czarny przewód sondy a masę samochodu (lub - aku). Przy pracującym silniku na wolnych obrotach napięcie powinno się zmieniać od 0 do ok 0,8 V- jeżeli przegazujesz to napięcie powinno stać na ok. 0,8 V (sonda bogato),puścisz gaz sonda powinna spadać do 0 V (sonda ubogo) i zacząć znowu falować cyklicznie. To tak w skrócie. Ale to wina LPG nie sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

@miziera już Ci napisał, że może być błąd ubogiej mieszanki, prawdopodobnie masz źle wyregulowany gaz, metoda na spinacz działa wtedy jak świeci się check

 

check się właśnie cały czas pali, nie wiem, może znajomek źle się podpiął nim w terminal ... ale ok, jutro jadę do gazmena i niech myśli ... w końcu instalka jest świeżutko założona ...

 

miziera dzięki za podpowiedź, dino również - chylę czoła, a tak na marginesie nie wiecie gdzie mogę kupić jakiś zestaw do diagnostyki, żebym mógł samodzielnie w przyszłości sprawdzać te rzeczy ? Na alledrogo coś mało tego i soft po francusku ;)

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elm za 60zł załatwi sprawę, do tego programy hmmm tez damy radę ;) ale w zestawie dostaniesz podstawowy do kasowania błędu,jak się świeci check to może źle się wpiąłeś spinaczem, bo powinno działać i migać,

 

nocuje na winogradach z 31 na 1 możemy spróbować podpiąć i będziesz wiedział czy działa i jaki kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

elm za 60zł załatwi sprawę, do tego programy hmmm tez damy radę ;) ale w zestawie dostaniesz podstawowy do kasowania błędu,jak się świeci check to może źle się wpiąłeś spinaczem, bo powinno działać i migać,

 

nocuje na winogradach z 31 na 1 możemy spróbować podpiąć i będziesz wiedział czy działa i jaki kupić

 

oki, znalazłem tu: http://allegro.pl/bmw-opel-mercedes-honda-nissan-renault-interfejs-i1528073375.html z softem , wydaje się ok i to w Poznaniu, więc mam na miejscu, dzięki za propozycję - podaj mi nr fona na priv, jeśli jutro u gazmena nic nie poprawi się to będę Cię "męczył" ;) , a tymczasem możesz zerknąć na aukcję z ww linka czy warto to wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

Dziś byłem u gazmena, porobił coś w programie i stwierdził, że wszystko jest dopieszczone, skasował błąd ( P0134 ) , wyjechałem , podczas przyspieszania auto się zdławiło i trach wyskoczył ponownie check ... co Wy na to?

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u gazmena, porobił coś w programie i stwierdził, że wszystko jest dopieszczone, skasował błąd ( P0134 ) , wyjechałem , podczas przyspieszania auto się zdławiło i trach wyskoczył ponownie check ... co Wy na to?

 

 

 

a co my możemy na to ;)

 

p0134 - czujnik O2 brak aktywności dotyczy I lambady,

 

 

masz za ubogą mieszankę niech wyreguluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u gazmena, porobił coś w programie i stwierdził, że wszystko jest dopieszczone, skasował błąd ( P0134 ) , wyjechałem , podczas przyspieszania auto się zdławiło i trach wyskoczył ponownie check ... co Wy na to?

 

Hmmmmmm błąd 0134 -zbyt wysokie napięcie na wyjściu z lambdy, czyżby jednak padła?

Słuchaj...mam sondę, ale nie dedykowaną...nówka sztka może ze 200 km na niej zrobiłem, zdjąłem ją od siebie bo dużo na niej palił, ale na próbę na podmianę możesz założyć, jeżeli reflektujesz podaj adres na priva -dostaniesz ją gratis.

 

Skasuj błąd "spinaczem" przełącz na PB i daj mu po garach, jeżeli wywali "czeka" to problem po stronie PB (zakładając, że układ LPG szczelny)- jeżeli nie to LPG

Edytowane przez miziera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm błąd 0134 -zbyt wysokie napięcie na wyjściu z lambdy, czyżby jednak padła?

 

 

to co piszesz to 0132 a jemu się wyświetla 0134- brak aktywności na LPG czyli za ubogo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

hmmm, gazmen dziś właśnie tę mieszankę jeszcze zubożył, bo niby była za bogata .. więc sam już nie wiem ... jest ta lambada si czy nie?

mnie też wychodzi po kodzie: "P0134 O2 Sensor Circuit No Activity Detected Bank 1 Sensor 1" czyli tak jak napisał DINO

miziera - dzienks za propozycję, na razie się wstrzymam, ale będę miał na uwadze, jak by co pozwolę sobie się zgłosić wkrótce ...

Ps. Gazmen mówił jeszcze, że teraz wszystko jest idealnie ustawione jak na Pb ..., że może kable wysokiego napięcia daawać mogą już jakieś przbicie i gotowy błąd na lambdzie...

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy ustawić prawie tak samo trzeba zobaczyć jak działa lambada, czy faluje LPG i PB maja inny AFR, powinien podpiąć sondę do takiego strojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz to 0132 a jemu się wyświetla 0134- brak aktywności na LPG czyli za ubogo,

 

No nie wiem :whistle:

post-37588-0-06374300-1301426767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...