Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144/P11.144] Wymiana przepływomierza


florian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

Niestety chyba też będę musiał wymienić przepływomierz powietrza, ponieważ silnik już od dłuższego czasu po nagrzaniu gaśnie po upływie kilkunastu-kilkudziesięciu sekunadach. Pomierzyłem dzisiaj napięcie na przepływomierzu:

 

1000 obr/min - 1,5 V

1500 obr/min - 1,54 V

2000 obr/min - 1,7 V

2500 obr/min - 1,73 V

3000 obr/min - 1,8 V

3500 obr/min - 1,9 V

4000-5000 obr/min - 2,05-2,1 V

 

Silnik SR20DE, przepływomierz BOSCH 0280 218 096

 

Czy te wartości kwalifikują przepływomierz do wymiany?? Jeżeli tak, to co wymienić sam wkład czy cały przepływomierz?? Na allegro znalazłem trzy pasujące przepływomierze z czego jeden za ponad 900 zł (tego sobie odpuszczam), drugi Boscha link i trzeci niby markowy ale nic więcej nie wiadomo link . Kupował może ktoś z was któryś z tych przepływomierzy?? A może da się kupić przepływomierz od jakiegoś innego auta i przełożyć sam wkład? Bardzo proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez florian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70131-p11-sr20de-przeplywomierz/page__p__757088__fromsearch__1#entry757088

 

Zaoszczędzisz trochę kasy :D

 

I jeszcze tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71216-p11144-wymiana-przeplywomierza/page__p__764846__fromsearch__1#entry764846

 

Tak dla jasności :D

 

Swoją drogą ciężko jest ustalić na 100%, że przepływka padła, najprościej byłoby podmienić od kogoś z takim silnikiem i byłoby jasne, ale jak nie masz możliwości a auto słabo się zbiera to kupuj ...najwyżej odsprzedasz...towar chodliwy :D

Edytowane przez miziera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

za kolegą miziera - polecam taką przekładkę, - sam zresztą tak zrobiłem po przeczytaniu jego postu (chwała mu za podzielenie się tą nowiną!) i wszystko gra i buczy !

 

nrwkadkiprzepywomierza.jpg

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czyszczenia - spray CRC air sensor clean - cena 20zł +10 minut roboty i odczułem wyraźną poprawę kultury pracy silnika.

IMHO - jezeli przepływka daje jakies odczyty to jest sprawna (działa) - ich zaniżenie może wynikać z zanieczyszczeń na tych gorących blaszkach/drutach. Tam naprawde nie ma co sie zepsuć - jak sie żaden z drucików nie przepali.

Jak rozebrałem to myślałem - to nic nie da to wszystko jest czyste , a jak popryskałem okazało sie że kratka przed przepływką wcale nie ma byc czarna tylko srebrna. Taki sam osad musiał byc na drucikach przepływomierza - stanowiąc izolator i zaniżając odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czyszczenia - spray CRC air sensor clean - cena 20zł +10 minut roboty i odczułem wyraźną poprawę kultury pracy silnika.

IMHO - jezeli przepływka daje jakies odczyty to jest sprawna (działa) - ich zaniżenie może wynikać z zanieczyszczeń na tych gorących blaszkach/drutach. Tam naprawde nie ma co sie zepsuć - jak sie żaden z drucików nie przepali.

Jak rozebrałem to myślałem - to nic nie da to wszystko jest czyste , a jak popryskałem okazało sie że kratka przed przepływką wcale nie ma byc czarna tylko srebrna. Taki sam osad musiał byc na drucikach przepływomierza - stanowiąc izolator i zaniżając odczyty.

 

Tylko trzeba z przepływką jak z jajeczkiem :D

Po pierwszym moim czyszczeniu, też była poprawa, ale zachciało mi się dłubać wacikiem... :D

Po tym dłubaniu już wiedziałem jak wygląda przepływka od środka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba z przepływką jak z jajeczkiem :D

Po pierwszym moim czyszczeniu, też była poprawa, ale zachciało mi się dłubać wacikiem... :D

Po tym dłubaniu już wiedziałem jak wygląda przepływka od środka :D :D :D

 

 

Czyli kupuje przepływomierz 0280218005 zamieniam w swoim wkładkę i powinno śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerek70

Właśnie czy ktoś już to sprawdził że wkład z czujnikiem można wymienić na wkład bez lub czujnik przełozyć?i czy to działa??

 

W przepływce o numerze 0280 218 096 jest wkład F00C2G2060 i taki sam wkład jest przepływce do almery o numerze 0280 218 094 niestety cena tych przepływomierzy jest dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czy ktoś już to sprawdził że wkład z czujnikiem można wymienić na wkład bez lub czujnik przełozyć?i czy to działa??

 

W przepływce o numerze 0280 218 096 jest wkład F00C2G2060 i taki sam wkład jest przepływce do almery o numerze 0280 218 094 niestety cena tych przepływomierzy jest dość wysoka.

 

Cyba coś pokręciłeś.. :rofl: spójrz na numery :D chyba chodziło Ci o 0280218005 -cena 200 PLN na aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerek70

nic nie pokreciłem

w przepływce 0280218005-almera i 0280218025-primera jest wkład bez tego czujnika F00C2G2039

w przepływce 0280218094-almera i 0280218096-primera jest wkład z tym czujnikiem F00C2G2060

Pytanie jest czy ktoś może potwierdzić że można przełożyć wkład bez czujnika do przepływomierza 0280218096 w którym oryginalnie jest wkład z czujnikiem?ewentualanie przełożyć ten czujnik jeszcze?Jest ktoś kto tak zrobił i czy działa to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pokreciłem

w przepływce 0280218005-almera i 0280218025-primera jest wkład bez tego czujnika F00C2G2039

w przepływce 0280218094-almera i 0280218096-primera jest wkład z tym czujnikiem F00C2G2060

Pytanie jest czy ktoś może potwierdzić że można przełożyć wkład bez czujnika do przepływomierza 0280218096 w którym oryginalnie jest wkład z czujnikiem?ewentualanie przełożyć ten czujnik jeszcze?Jest ktoś kto tak zrobił i czy działa to dobrze?

 

Nie wiem czy dobrze Cię rozumie-chodzi o termistor we wkładce?

Jeżeli tak-to nie ma to znaczenia czy z czy bez , pisał o tym Dino w temacie do którego linka podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak kolego, dokładnie tak ..

 

WITAM

 

Dziś wymieniłem wkład mojego przepływomierza, auto już nie gaśnie, ale po trzecim odpaleniu zapaliła się kontrolka silnika. Jutro zlikwiduję ten błąd i zobaczę co się będzie działo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Dziś wymieniłem wkład mojego przepływomierza, auto już nie gaśnie, ale po trzecim odpaleniu zapaliła się kontrolka silnika. Jutro zlikwiduję ten błąd i zobaczę co się będzie działo.

 

Pozdrawiam

 

Najpierw odczytaj błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odczytaj błąd.

 

znajomy ma komputer więc jutro odczytam błąd i przy okazji go zlikwiduję. Napiszę jutro co udało mi się ustalić

 

Najpierw odczytaj błąd.

 

WITAM

 

Błąd skasowany, komputer pokazał błąd P0110 czyli "czujnik temp. powietrza wlotowego - usterka". Jak narazie kontrolka ponownie się nie zaświeciła i mam nadzieję, że się nie zaświci. Wrazie czego możecie mnie nakierować gdzie ten czujnik się znajduje?

 

Pozdrawiam

 

znajomy ma komputer więc jutro odczytam błąd i przy okazji go zlikwiduję. Napiszę jutro co udało mi się ustalić

 

 

 

WITAM

 

Błąd skasowany, komputer pokazał błąd P0110 czyli "czujnik temp. powietrza wlotowego - usterka". Jak narazie kontrolka ponownie się nie zaświeciła i mam nadzieję, że się nie zaświci. Wrazie czego możecie mnie nakierować gdzie ten czujnik się znajduje?

 

Pozdrawiam

 

 

Niestety błąd pojawił się ponownie. Mógłby mi ktoś napisać gdzie znajduje się ten czujnik??

 

Pozdrawiam

 

Witam ponownie

 

 

Porównałem ze sobą czujnik który kupiłem i ten który miałem zamontowany, różnią się one tym, że nowy nie ma takiego małego rezystorka. Może to jest przyczyna pojawiania się błedu? Gdzieś na forum wyczytałem, że właśnie ten rezystorek jest czujnikiem temp powietrza. Może spróbować go przełożyć? Jak myślicie??

Druga sprawa to, że moja wtyczka do przepływomierza ma 5 przewodów a u znajomego w P11.144 z takim samym silnikiem ta wtyczka ma 4 przewody. Wiecie może z czego to wynika??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez florian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę się pod temat.U mnie wtyczka od przepływomierza też ma cztery przewody.

I mam takie pytanie pod który przewód się podpiąć żeby zmierzyć napięcie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termistor można przełożyć, prawdopodobnie 5 przewód jest właśnie do sygnału od tego elementu (o ile dobrze pamiętam-było gdzieś już), czujnik (termistor) znajduje się (ci co nie mają w przepływce) w dolocie na wejściu do filtra powietrza -w elektroniku powinien kosztować grosze (jutro pstryknę fotkę jak nie znajdziecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pokreciłem

w przepływce 0280218005-almera i 0280218025-primera jest wkład bez tego czujnika F00C2G2039

w przepływce 0280218094-almera i 0280218096-primera jest wkład z tym czujnikiem F00C2G2060

Pytanie jest czy ktoś może potwierdzić że można przełożyć wkład bez czujnika do przepływomierza 0280218096 w którym oryginalnie jest wkład z czujnikiem?ewentualanie przełożyć ten czujnik jeszcze?Jest ktoś kto tak zrobił i czy działa to dobrze?

 

Witam - moje zapytanie jest identyczne jak powyższe. Mam przepływkę 0280218096 a w środku wkład F00C2G2060 - czy mozna tam włożyc wkład z przepływki 0280218005 a więc model F00C2G2039? co z dodatkowym czujnikiem? nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termistor można przełożyć, prawdopodobnie 5 przewód jest właśnie do sygnału od tego elementu (o ile dobrze pamiętam-było gdzieś już), czujnik (termistor) znajduje się (ci co nie mają w przepływce) w dolocie na wejściu do filtra powietrza -w elektroniku powinien kosztować grosze (jutro pstryknę fotkę jak nie znajdziecie)

 

 

WITAM

 

Termistor przełożyłem, błąd skasowany i kontrolka silnika już się nie świeci :).

 

Ale mam kolejny problem tym razem z temperaturą wyświetlaną na desce rozdzielczej, dziś (temp. na zewnątrz ok 20 stopni) pokazywał 10 stopni i w trakcie półgodzinnej jazdy teamp bardzo powoli rosła i doszła do 15 stopni. Mógł się uszkodzić czujnik?? bo chyba termistor z przepływomierza nie ma wpływu na wskazania tamperatury zewnęrznej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Edytowane przez florian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość matali

Witam - moje zapytanie jest identyczne jak powyższe. Mam przepływkę 0280218096 a w środku wkład F00C2G2060 - czy mozna tam włożyc wkład z przepływki 0280218005 a więc model F00C2G2039? co z dodatkowym czujnikiem? nikt nie wie?

 

Zrobiłem taką podmiankę - zamiast 2060 założyłem 2039 bez termistora - silnik odpalił, ale nie wkręca się na obroty. Być może ta przepływka 2039 którą dostałem na próbę jest także uszkodzona, choć wątpię. Prawdopodobnie taka zamiana nie zdaje egzaminu. Spróbuję przełożyc jeszcze termistor.Jesli jest ktoś zyczliwy z Wrocławia i okolic i posiada primerę 2.0 WP144 to proszę o pomoc. Najlepiej ktos z przepływomierzem 2039 - po prostu chciabym sprawdzić działanie swojej przepływki 2039, czy jest naprawde uszkodzona, czy po prostu nie wspolgra z moim modelem. Doszedłem do takiej wprawy w wymianie, ze wymiana zajmuje 60 sekund, wiec nie zabiore dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy zasyfiony filtr paliwa może mieć wpływ na pomiar przepływomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy zasyfiony filtr paliwa może mieć wpływ na pomiar przepływomierza?

 

Nie-za to zasyfiony filtr powietrza jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam szanowne grono klubowiczów.

 

  Mam do wymiany w swojej P11.144 QG18 przepływomierz i niestety siedzi w niej przepływka o nr. bosch 0280218094 i jest to niestety ta co kosztuje krocie. Jak wyczytałem na forum można zastosować przepływkę dużo tańszą, bądź sam wkład z 0280218005 i przełożyć termistor ze starego. Mam do Was pytanie czy 0280218005 ma takie same wymiary zewnętrzne jak 0280218094, jeśli tak to zamiast ingerencji w przepływomierz celem przełożenia termistora ( utrata gwarancji) zamontować cały nowy tańszy i czy można wlutować się w przewody idące do wtyku przepływomierza i sam termistor na przewodach zamontować w obudowie filtra powietrza? jeśli tak to proszę o podanie pod przewody do których pinów idące, czy są to piny 1i3?

 

Pozdrawiam NyskaPrimera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nikt tak chyba nie próbował robić, ale pomysł wydaje się dobry. W końcu w 1.8 tak właśnie jest to rozwiązane fabrycznie. Nie jestem pewien czy wymiary są takie same, 005 może mieć mniejszą średnicę, ale na pewno takie same są wkładki. Tak, to będą przewody 1 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nrb dzięki za potwierdzenie pinów. nowy przepływomierz 005 zakupiony i zamontowany w miejsce starego ( dokładnie te same wymiary)+ termistor za całe 80gr. zamontowany przed samym wejściem powietrza do obudowy filtra  i 300 zeta w kieszeni, a i silnik dostał nowe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jedynie podpowiem bo jestem po wymianie że opcja z wymiana stary za nowy  (model 005-komplet) najtaniej wyszła mi o dziwo w serwisie Bosch ok 290 zł (ich cennik oficjalny ze strony) na hurtowni moto min. 340zł szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...