Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażnik na rowery


tomekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na ewentualny transport nart oraz kajaka, również najbardziej pasuje mi bagażnik dachowy. Author53 rozumiem że masz panoramiczny dach?

Tak i podglądam czy wszystko dobrze się trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

odświeżam temat. Szukam bagażnika na dach rowerowego, który też w zimie będzie można przysposobić do przewozu nart. Jako że jestem laikiem w tych sprawach to czy ktoś może mi coś doradzić co wybrać? Mam wersję Acenta bez relingów, więc nie wiem czy można najpierw montować relingi i do nich dokupić belki czy może baza bez relingów będzie lepsza?

 

Jakby też ktoś umiał doradzić gdzie szukać takich bagażników na śląsku i gdzie ewentualnie montować to też będę wdzięczny. Mogą być używane nie musi być nowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Musisz kupić bagażnik bazowy. Początkowo miałem jak dobrze pamiętam marki Cruz. Masakra. Nie wiem jak to się działo, ale przy 80km/h i powyżej trzęsła mi się cała podsufitka i dach wchodził w niemiłosierne wibracje. Udało mi się go zwrócić do sklepu i wymieniłem na Mont Blanc z mocowaniami oczywiście dla QQ bez relingów.

Później dokupiłem dwa uchwyty na rowery (montowane do rynienki w powyższym bagażniku) Thule ProRide 591 za 315zł / szt. Rewelacja! Wiadomo, Thule nie jest tani, ale jeżeli chodzi o bagażniki, haki itp. to chyba najlepsza firma. Rower montuje się bardzo szybko i pewnie. "Na dole" masz pokrętło, którym ściągasz "łapki" trzymające ramę, później tylko paski na koła i rower zamocowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i były Cruz i Mont Blanc.

Mam dokładnie jak na tym zdjęciu (belki aluminiowe aero czy jak to tam nazywają ;)) :

 

MB_3000_alu_na_aucie_str_int.jpg

 

 

Tak wygląda to u mnie:

 

5sGWxUq.jpg

 

R7HlmSP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam cos takiego jak RACE 3 firmy MENABO  już trzecie auto go targa i nie daje powodów do narzekania a znacznie tańszy od THULA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś może wrzucić zdjęcie belek Aguri z zamontowanym box'em dachowym? Czy belki są na tyle wysoko nad szybą, że nie ma problemu z montażem box'a? Jestem już praktycznie zdecydowany na taki zestaw:

 

- belki Aguri + 3x bagażnik na rowery Aguri

- belki Aguri + box Hakr Magic 320

 

ale przed zakupem chciałbym mieć 100% pewności że uchwyty od box'u zmieszczą się pomiędzy belkami a szybą :)

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wrzucić zdjęcie belek Aguri z zamontowanym box'em dachowym? Czy belki są na tyle wysoko nad szybą, że nie ma problemu z montażem box'a? Jestem już praktycznie zdecydowany na taki zestaw:

 

- belki Aguri + 3x bagażnik na rowery Aguri

- belki Aguri + box Hakr Magic 320

 

ale przed zakupem chciałbym mieć 100% pewności że uchwyty od box'u zmieszczą się pomiędzy belkami a szybą :)

Nie mam takich belek ani takiego boxu. Mam podobne i nie mam z tym problemu. Nie ma takiej możliwości, na 100%, aby cybanty mocujące box czy bagażnik rowerowy dotykały do szyby. Boxy są tak skonstruowane że mają zagłębienia na belki a cybanty nie wystają poza ich dolną krawędź. Cybanty w tym boxie zakłada się od dołu ku górze więc nadmiar gwintu jest w środku boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak wyglądają belki Aguri na samochodzie, na razie "zaparkowane" z tyłu relingów, czekają na założenie bagażników rowerowych.

 

post-88157-0-65087500-1489693540_thumb.jpg

 

post-88157-0-84332700-1489693542_thumb.jpg

 

post-88157-0-58587100-1489693545_thumb.jpg

 

post-88157-0-81551400-1489693548_thumb.jpg

 

Pomimo kształtu skrzydła gwizdały już od 50km/h, trzeba było wsadzić gumowe maskownice rowków i teraz jest już cicho, nawet przy 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomimo kształtu skrzydła gwizdały już od 50km/h, trzeba było wsadzić gumowe maskownice rowków i teraz jest już cicho, nawet przy 140km/h.

To jest normalne zachowanie. Do tego służą te maskownice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to mój bagażnik na rowery Aguri Acuda II, zamontowany na belkach Aguri.

 

post-88157-0-99895100-1490554444_thumb.jpg

 

post-88157-0-98882200-1490554449_thumb.jpg

 

post-88157-0-21119500-1490554454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć, chciałem odświeżyć ponownie temat. Chce jakis bagażnik na dach (panoramiczny) ale nie mam relingów. I pytanie pierwsze czy potrzebne sa relingi? Chyba są wersję bez konieczności relingów? Może ktos coś polecić (jakość / cena :) )? i czy taki bagażnik jest na stałe czy można go łatwo zdemontować jak nie jest potrzebny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, chciałem odświeżyć ponownie temat. Chce jakis bagażnik na dach (panoramiczny) ale nie mam relingów. I pytanie pierwsze czy potrzebne sa relingi? Chyba są wersję bez konieczności relingów? Może ktos coś polecić (jakość / cena :) )? i czy taki bagażnik jest na stałe czy można go łatwo zdemontować jak nie jest potrzebny? 

Czy masz relingi czy nie to podstawą pod każdy bagażnik rowerowy czy do zamontowanie boksu są belki. Co prawda inne ale spełniają podobna rolę bazy. Poniżej link do podobnego tematu na forum.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90830-problem-z-monta%C5%BCem-baga%C5%BCnika-dachowego/

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie jest dział "sprzedam" ale gdyby ktoś chciał, to miałbym na sprzedaż bagażnik oryginalny do qashqai bez seryjnie zamontowanych relingów. 

Jak ktoś jest zainteresowany to proszę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo bagażników na hak. Zmieniły się przepisy i uchwyt musi mieć podświetlenie tablicy, światła cofania, przeciwmgielne itd. Nie kupować uchwytów 7pin tylko 13!

 

To samo chyba dotyczy haków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a która przyczepa do 650kg ma światła cofania?
widział ktos camping lub przyczepkę do przewożenia piachu z światłem wstecznym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...