Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera 2.2 Di a olej spożywczy


Gość Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dobie szalonych cen benzyny proszę o opinie, rady, porady na temat wykorzystania oleju spożywczego do zasilania tego silnika. Może mieszanka 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodatnich temperaturach i mieszance 50/50 mysle ze by jezdzil i to bez wiekszych problemow. Tylko czy oszczednosci sa na tyle wysokie ze warto ryzykowac? (ewentualne uszkodzenie pompy, wtryskow) Mysle ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dobie szalonych cen benzyny proszę o opinie, rady, porady na temat wykorzystania oleju spożywczego do zasilania tego silnika. Może mieszanka 50/50.

 

nie nadaje się do żadnych nowszych silników.

BIO owszem, ale nie czysty, nieprzerobiony rzepak. Po kilku-kilkunastu kkm zabijesz wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dobie szalonych cen benzyny proszę o opinie, rady, porady na temat wykorzystania oleju spożywczego do zasilania tego silnika. Może mieszanka 50/50.

Masakryczny pomysł. Ja bym nie wlał nawet 1/10. Spróbuj sobie taki olej przez filtr paliwa przepuścić...Nie mówiąc już o VP44 czy w/w wtryskiwaczach.

 

Pomysł na ceny - mniej jeździć. Ja dzisiaj na rowerku do pracy przyjechałem B).

W ciągu 1 miesiąca na dojazdy do pracy (dla mnie i dla Żony) idą mi prawie 2 pełne tankowania (ok 500 zł). A bilet na ZTM ok 120 zł/m-c. Różnica wystarczy i na podwyżkę VAT i na wzrost ceny ropy. Pobory mi nie wzrosły więc i budżet domowy musi zostać na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje spożywcze i inne wynalazki, co mogą się zapalić,to w zwykłych mechanicznych pompach wtryskowych silników wolno ssących, wlewają i podobno jeżdżą,ale pompy sterowane elektronicznie racze się nie nadają do takich eksperymentów. Chyba,że nie masz na co kasy wydać to nalej i podziel się z nami obserwacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...