Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaz do n16 1,5 16v


Gość tonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja założona. Stag 300plus, reduktor zavoli, wtryski valtek 34 - będę tym który przetestuje valteki 34 :) Dziś przejechałem pierwsze 25km do pracy (czeka mnie jeszcze droga powrotna). Różnica nie zauważalna w jeździe na gazie i benzynie. Po 1000km (czyli za około 3 tyg) opiszę więcej wrażeń, mam nadzieję, że tylko pozytywnych. Zbiornik trochę mały bo 34l w kole, gazu wchodzi 27l ale większy wystawał by ponad podłogę. Martwi mnie jedna rzecz, mianowicie zawór tankowania nie odbił przy pierwszym tankowaniu do pełna, zwolniła tylko pompa w dystrybutorze. Wyczytałem, na gazeo, że czasami bywa tak przy pierwszych tankowaniach i najlepiej sprawdzić to na różnych stacjach. Zależne to bywa od ciśnienia na dystrybutorze. Czy może tak być? Druga sprawa, jaka jest optymalna temperatura przełączania z benzyny na lpg? Ja mam ustawione 25st. Przełącza się dosyć szybko, ale moja almerka zawsze szybko osiągała temperaturę silnika. Wiadomo, przy niższej temp. przełączy się szybciej, ciut tej benzynki się zaoszczędzi, ale dla mnie ważniejsze jest czy to aby zdrowe dla silnika i instalacji?

Dziękuję wszystkim za porady, szczególnie DINO i Tofu.

Pozdro dla wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitt, testuj V34 zobaczymy co i jak, perwsze tankowanie zawsze jest takie, tym się nie przejmuj, miałeś strojenie w trasie??? pokaż jakieś zdjęcia, i wyłącz ISA bo pewnie masz włączone w innym przypadku będziesz jeździł na ubogo po pewnym czasie, u mnie tak było, teraz w lecie to spoko 15-20st i będzie gitt w zimie też można tak zostawić ale to zależy czy V34 to wytrzymają ;) daj jakies scriny z ustawień i map,

 

 

NO I WITAMY KOLEJNĄ KUCHENKĘ W KLUBIE laugh.giflaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitt, testuj V34 zobaczymy co i jak, perwsze tankowanie zawsze jest takie, tym się nie przejmuj, miałeś strojenie w trasie??? pokaż jakieś zdjęcia, i wyłącz ISA bo pewnie masz włączone w innym przypadku będziesz jeździł na ubogo po pewnym czasie, u mnie tak było, teraz w lecie to spoko 15-20st i będzie gitt w zimie też można tak zostawić ale to zależy czy V34 to wytrzymają ;) daj jakies scriny z ustawień i map,

 

 

NO I WITAMY KOLEJNĄ KUCHENKĘ W KLUBIE laugh.giflaugh.gif

Strojenie w trasie było. ISA to autoadaptacja? Wleciało mi z głowy aby o tym wspomnieć gazownikowi i nie wiem czy mam to włączone. Koniecznie zapytam o to przy pierwszym serwisie. Chyba do tej pory nic się złego nie stanie? Zdjęcia wrzuce na dniach, może nawet juro. Scriny też postaram się wrzucić po pierwszym serwisie. Gazownik chyba się nimi ze mną podzieli :) ja sam nie mam zamiaru podpinać się do sterownika bo laik w temacie jestm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat mam Alę taką jak autor postu rocznik 2000 N16 1.5 98kM 16v, pewne 80tyś przebiegu.

 

Zerknij do dowodu rej. tego pewnego auta, Twoje auto ma 90KM, a nie 98KM jesli to faktycznie 2000r.

 

. Zbiornik trochę mały bo 34l w kole, gazu wchodzi 27l ale większy wystawał by ponad podłogę.

 

Spokojnie, bez kombinacji wchodzi butla 42l i nic nie wystaje.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc .czytam twoja wiadomosc olpg do n16.ja sam zakladam instalacje ale nie polecilbym takiego zestawu.

a/zwroc uwage na gwarancje

b/czy jest na wszystkie podzespoly czy na elektronike

c/cena mowi sama za siebie

d/jak sprawa przegladow okresowych

d/zawory fakt wyregulowac trzeba

e/lubryfikacja zbedna sprawa ale montujemy rozne podcisnieniowe i elektroniczne na zasadzie nie zaszkodzi a moze pomoze

d/sam mam murano i wczoraj zakladalem instalke bez lubryfikacji

JESLI CHCESZ POGADAC NA TEN TEMAT DZWON 604-518-886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc .czytam twoja wiadomosc olpg do n16.ja sam zakladam instalacje ale nie polecilbym takiego zestawu.

a/zwroc uwage na gwarancje

b/czy jest na wszystkie podzespoly czy na elektronike

c/cena mowi sama za siebie

d/jak sprawa przegladow okresowych

d/zawory fakt wyregulowac trzeba

e/lubryfikacja zbedna sprawa ale montujemy rozne podcisnieniowe i elektroniczne na zasadzie nie zaszkodzi a moze pomoze

d/sam mam murano i wczoraj zakladalem instalke bez lubryfikacji

JESLI CHCESZ POGADAC NA TEN TEMAT DZWON 604-518-886

 

a dlaczego byś nie polecił???? możesz to rozwinąć???

ad. a/ ????

ad. b/ zazwyczaj na wszystkie elementy jest gwarancja producenta

ad. c/ że gazmen zarobił mniej niż inni???

ad. d/ ?????

ad. e/ nie zaszkodzi ale jak źle wyregulowana instalacja to nie pomoże

ad. f/ czyli poprzedni punkt zbędny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bopich

Dino odpowiedz proszę napisałeś kiedyś że jnstlacja w twoim samochodzie trwała 16godzin i że nie da się tego dobrze zamontować w 8

mi mają zamontować w 8 mam szukać innego warsztatu ? jak będą dłuższe węzyki do wtryskiwaczy to żle ja jestem zielony więc proszę łopatologicznie chcę zagazować i jeżdzić nic nie kombinować nie przeestawiać żeby nie sp:whistle:ć skusiłem się na ten zestaw bo go polecacie ale cena u p.Rogowskiego za dobry montaż to pół ceny auta fachowcy u których byłem montują dobrze dobrze regulują czy to wystarczy montaż we wtorek na pw napiszę ci ile zaśpiewał p.Rogowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino odpowiedz proszę napisałeś kiedyś że jnstlacja w twoim samochodzie trwała 16godzin i że nie da się tego dobrze zamontować w 8

mi mają zamontować w 8 mam szukać innego warsztatu ? jak będą dłuższe węzyki do wtryskiwaczy to żle ja jestem zielony więc proszę łopatologicznie chcę zagazować i jeżdzić nic nie kombinować nie przeestawiać żeby nie sp:whistle:ć skusiłem się na ten zestaw bo go polecacie ale cena u p.Rogowskiego za dobry montaż to pół ceny auta fachowcy u których byłem montują dobrze dobrze regulują czy to wystarczy montaż we wtorek na pw napiszę ci ile zaśpiewał p.Rogowski

 

wszystko zależy od ilości osób pracujących przy aucie i skomplikowania budowy silnika, dlatego, że wyjęcie kolektora z SR20DE jest trudniejsze niż z 1.6, (dłużej trwa) ale jak ekip[a oblatana to, hmmm

 

co będziesz montował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 300+

Zavoli n

romano

Hana

Ponoć przy aucie 2 osoby czy można zamontować

Bez zdejmowania kolektora

 

zestaw gitt, w razie czego się poprawi ;) przy dobrych wiatrach powinni się uwinąć, pamiętaj o zbiorniku aby był dobrze zamontowany, czyli zaworem od zderzaka,

KOLEKTOR TRZEBA ZDEJMOWAĆ w innym przypadku syf pójdzie w cylindry, opowiesci o smarze i odkurzaczu można sobie podarować bo nic nie dają,

hanki pojedynczo jak najbliżej wtrysków, zobacz na moje zdjęcia, na pewno się da, ale ja robiłem dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciężki temat, zależy czy masz jakiś wybór, bo cena za ten zestaw nie jest zła, i zawsze po montażu można sobie wywiercić po swojemu ;) ja przejeździłem tak ponad 5 lat, zanim dokonałem zmian, na zdjęciach wszystko widać jak było wcześniej i jak jest teraz smile.gif nawet jak byś miał dopłacić parę złotych za zdjęcie było by gitt, uszczelka jakieś 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.8 nie zdejmowali bo nie ma śladów odkręcania, ale nic się nie stało, instalacja działa od 9tys km bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.8 nie zdejmowali bo nie ma śladów odkręcania, ale nic się nie stało, instalacja działa od 9tys km bez kłopotów.

 

przecież napisałem, ze przejeździłem tak ponad 5 lat, i nissmo dalej lata a już na LPG zrobiłem ponad 180kkm, ale chodzi o to, że bez zdejmowania nie da rady dobrze nawiercić kolektora itd.

niektórym to przeszkadza innym nie i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bopich

DINO czy możesz mi podpowiedzieć o co spytac "monterów" przy odbiorze samochodu na jakie szczegóły zrócić uwagę bo jednak troche kasy u nich zostawie

wiem juz że

prosic wiercenie na zdjętym kolektorze

Butla zaworem w stronę zderzaka

coś z autoadaptacją (tego nie rozumiem)łopatologicznie poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanki pojedynczo zaraz przy wtryskach PB, możesz pokazać im moje zdjęcie jak to wygląda i że da się tak zrobić

 

autoadaptacja, jest to nowy wytwór AC, niby ma być tak, że po włączeniu komp od gau, samodzielnie sie koryguje itd. niestety w praniu nie wychodzi tak jak zakładano, u mnie po jakimś czasie silnik to był muł, do tego jak podpiąłem fejsa, to sonda cały czas na ubogo, ale jest to fajne narzędzie, czyli jak gazmeny pokryją mapy W TRASIE wtedy włączyc autoadaptację przy strojeniu niech porobi korekty po obrotach i wyłączyć, i będzie gitt, jak zostawią włączoną to możesz po kilku dziesięciu km jeździć już na ubogiej mieszance, aby to zobaczyć w programie trzeba mieć podłączoną sondę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja inastalacja, czyli listwa valtek 34, reduktor zavoli, stag 300+, wielozawór tomasetto, obudowa wielozaworu bormech. Dane przepisane ze świadectwa homologacji. Póki co działa ok, nie czuję abym w ogóle miał instalację, samochód jeździ identycznie jak na benzynie,ale to za wcześnie aby ją chwalić. Przejechane dopiero 100km. Koszt inastalacji 2000zł

post-40238-0-52917300-1304884671_thumb.jpg

post-40238-0-29675000-1304884681_thumb.jpg

post-40238-0-69449300-1304884694_thumb.jpg

post-40238-0-95789900-1304884704_thumb.jpg

post-40238-0-39815400-1304884716_thumb.jpg

post-40238-0-04334500-1304884727_thumb.jpg

post-40238-0-01704600-1304884740_thumb.jpg

post-40238-0-93080600-1304884750_thumb.jpg

Edytowane przez tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasuje ,,,,może ślepy jestem ale nie ma 2 węża na czujniku ciśnienia /

 

ponad to wszystko zrobione tak by krzyczało że masz gaz ,,,

 

wtryski leżą !!!!

długie wężyki do kolektora

i nie wiem co z tym podciśnieniem , nie zrobili kompensacji /?

 

kur,,,, sie dopatrzyłem że owszem jest kompensacja podpięta prosto pod reduktor ale nie ma wyjścia na czujnik w takim wypadku nie ma szans zgrać map ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasuje ,,,,może ślepy jestem ale nie ma 2 węża na czujniku ciśnienia /

 

ponad to wszystko zrobione tak by krzyczało że masz gaz ,,,

 

wtryski leżą !!!!

długie wężyki do kolektora

i nie wiem co z tym podciśnieniem , nie zrobili kompensacji /?

 

kur,,,, sie dopatrzyłem że owszem jest kompensacja podpięta prosto pod reduktor ale nie ma wyjścia na czujnik w takim wypadku nie ma szans zgrać map ,,,,

Z tego co wyczytałem w necie to 80% montowanych wtrysków jest na leżąco. Może to i nie najlepiej, ale tak większość gazowników montuje. Poza tym jestem laikiem w kwesti gazu, to mój pierwszy gaz, więc nie mogłem instruować monterów, zaufałem im, zrobili jak uważali. Zakład istnieje 12 lat więc jakieś tam doświadczenie chyba mają, ale może niekoniecznie :) Zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu. jak coś zacznie szwankować to będę ich nachodził. Ale jestem otwarty na wszelkie opinie i rady, bedę miał o co pytać przy pierwszym przeglądzie

Edytowane przez tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...