Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1,5 98KM czasami gaśnie tuż po odpaleniu


Gość tonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący, jak na razie mało uciążliwy problem. Czasami ale tylko przy ciepłym silniku jak np przejadę kilka kilometrów i zgaszę silnik aby wejść do sklepu itp, to przy próbie ponownego dopalenia silnik gaśnie. odpala na sekundę lub może dwie. Obroty idą do około 1000/1200 i nagle spadają do zera i silnik gaśnie. Muszę wtedy przy odpalaniu szybko go przygazować i jest ok. Dzieje się to tylko na ciepłym silniku, i nie zawsze. W około 50% prób odpalenia. Na zimnym odpala na dotyk. Może ktoś wie co moze być przyczyną takiego zachowania się silnika? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz LPG??

Nie mam. Narazie biję się z myślami nad zamontowaniem i szukam też informacji jak ten silnik się sprawuje na gazie. A czy zmiana oleju może mić wpływ na takie zachowanie? Bo to zaczęło się po wymianie oleju. Wcześniej był shel 10w60 z takim go kupiłem i przez pół roku jeździłem i nie było problemów gdy przyszedł czas na wymianę mechanik polecił mi castrol magnatec 5w40 i od tej pory tak zaczął palić na ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeśli jeszcze temat jest aktualny to mogą pochwalić się że miałem podobny problem z gasnącym silnikiem tylko tyle że w pojemności 1,8.Chciałem się pozbyć problemu przed założeniem gazu. Jeździłem na podpinanie do komputera lecz nic nie wykazywało, dopiero jeden spec powiedział że to błahostka-zabrudzona przepustnica przykleja się w pozycji zamkniętej i jest powodem gaśnięcia silnika zaraz po odpaleniu. Wziął jakiś środek do mycia popsikał i wyczyścił ściereczką.Rezultat jak ręką odjął!!! Następnie założyłem gaz i śmigam tanio! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jeśli jeszcze temat jest aktualny to mogą pochwalić się że miałem podobny problem z gasnącym silnikiem tylko tyle że w pojemności 1,8.Chciałem się pozbyć problemu przed założeniem gazu. Jeździłem na podpinanie do komputera lecz nic nie wykazywało, dopiero jeden spec powiedział że to błahostka-zabrudzona przepustnica przykleja się w pozycji zamkniętej i jest powodem gaśnięcia silnika zaraz po odpaleniu. Wziął jakiś środek do mycia popsikał i wyczyścił ściereczką.Rezultat jak ręką odjął!!! Następnie założyłem gaz i śmigam tanio! Pozdrawiam

Bardzo możliwe,że to zabrudzona przepustnica. To samo powiedział mi diagnosta na przeglądzie. Jeszcze się za to nie wziąłem, bo nie jest to zbytnio uciążliwe, ale przy okazji wizyty w warsztacie wspomnę o tym mechanikowi.

 

Usterka ustąpiła sama po założeniu gazu. Może gaziarze cos tam przeczyścili niechcący :)

Pozdro dla Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...