Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki filtr powietrza do P11?


Gość Sebastian89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porównanie Knecht <--> Bosch.

 

Kupiłem Boscha z katalogu do N15, odpowiednio dobrany. Jakie było moje zdziwienie, gdy nie mogłem zapiąć obudowy filtra. Bosch był po prostu za duży o jakieś 2 - 3mm :)

 

Teraz kupiłem Knechta. Cena super (99zł za 3 filtry), pasuje idealnie.

 

Mało tego - Knecht jest sztywny, Bosch natomiast strasznie wiotki, dało się z niego zrobić rulonik.

 

Co jak co - jednak różnicę w jakości widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko wydaje, ze filtr byle jaki wystraczy parcuje akurat w sklepie motrozyzacyjnym i byly nawet takie przypadki ze najtanszy filtr powietrza zostal wciagniety do silnika :P oczywiscie nie caly tylko jakis tam kawalek. Warto zainwestowac raz na rok i wydac te 20 czy 30 zl wiecej na porzadny filtr.

 

Jeszcze nic nie wciągnęło :| A tak na poważne kosztował chyba 45 PLN. Jest dość solidny, zresztą za rok i tak poleci do śmieci, nie zdąży się nawet dobrze wybrudzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy,

 

  Pytanie bardzo lakoniczne ale muszę się upewnić. Harmonijką do dołu czy do góry? Bo jak otworzyłem pokrywe to wcześniej w warsztacie zamontowali harmonijką do góry i w ogóle dziwny filtr dali AP122 do P11 99'. Teraz nie wiem bo kojarzę, że harmonijka ma być do dołu a kratka u góry.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtrona, nie narzekam raczej.

Ale rozmyślam nad K&N bawełniany. Ponoć gwarancja na 1 000 000 mil :P

więc poza czyszczeniem byłaby to ostatnia wymiana filtra powietrza do końca żywotu auta ;)

myślicie, że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksz, K&N to filtr oliwiony (mokry), a z takimi trzeba ostrożnie, bo olejek może się dostawać na przepływomierz. Poza tym jeśli w ogóle uda Ci się na nim osiągnąć jakiekolwiek przyrosty mocy/NM, to będą one tak niewielkie i na tak wysokim zakresie obrotów, że tego nie odczujesz. W cenie 1xK&N jest 7xMann więc hmm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oliwiony.. racja, raczej nie zależy mi na przyrostach jeszcze 

w cenie K&N jest 7 mann i z 10 filtron :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmyślam nad K&N

bawełniany.

Stożek to ok. Do puszki szkoda kasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nasączanych nie polecam, nie są takie wspaniałe, jak się je opisuje. Przepuszczają sporo zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może i Filtron złych filtrów nie robi, ale za to cenią się jak nie wiadomo co. Wiele razy miałem tak, że filtry Knecht wychodziły kilka zł taniej, niż Filtron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po części zgadzam się z przedmówcą. Jeśli miałbym do wyboru filtr Knecht oraz Filtron to bez wahania wybrałbym ten pierwszy. A jeśli w dodatku mógłbym cokolwiek na tym zaoszczędzić to już w ogóle bez porównania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę odświeżę :D

Od czego jest ten "filtr" umieszczony w puszcze na miejscu, gdzie wychodzi kanał od odmy (chyba tak on się zwie)? Wydaje mi się, że wcześniejszy właściciel sam go dorobił. Chciałem teraz wymienić filtr powietrza, a nigdzie nie widzę w komplecie tego małego ustrojstwa :(

post-100842-0-82929400-1479740945_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja podczepiam się do tematu, nie dawno kupiłem swoją Primer'kę dopiero zabieram się za wymianę wszystkich niezbędnych rzeczy, bo nie mam pojęcia kiedy były wymieniane filtry, olej itp. A tak szczerzę to przyznam że to moje pierwsze auto i nie za bardzo orientuję się w temacie. Przeczytałem ciekawy artykuł https://supermechanik.pl/blog/filtry-samochodzie-czesto-wymieniac-mozna-tego-dokonac-samemu/ na temat co kiedy i jak i myślę że mi pomorze w ogarnięciu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...