Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN PRIMERA P 11


Gość daniel zl1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel zl1

WITAM MAM PROBLEM Z NISSANEM PRIMERA 2,0 TD 2000R P11 OTÓŻ W TRASIE MI CO PARĘ METRÓW GASŁ ODPALAŁEM A GDY DODAWAŁEM GAZU PADŁ I TAK PARĘ RAZY POSZEDŁ NA HOL NA DRUGI DZIEŃ NORMALNIE JEŹDZIŁEM PO PARU DNIACH ZNOWU TO SAMO O CO MU CHODZI PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku wyłączyłbym....Caps Lock-a bo KRZYCZYSZ

Potem standardowo diagnostyka przepływki <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

na początek diagnostyka "na spinacz" i będziemy dalej myśleć.

 

i trochę lektury: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60477-p11-i-p11144-faq-silnik-cd20t-diesel/

miałem na komputerze i nic nie wykazało

 

Ja na początku wyłączyłbym....Caps Lock-a bo KRZYCZYSZ

Potem standardowo diagnostyka przepływki <_<

to znaczy niewiem bo miałem na komputerze auto i nic nie wykazało usterka znika i się pojawia w nieodpowiednim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

czy jak się spsuło to check się palił ?

normalnie odpalam jak być powinno a jak w trasie się wyłączy to świeci się kontrolka akumulator olej silniczek ale odpalam znowu jest okej po paru metrach znowu to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym raczej na problem z elektryką a konkretnie z brakiem masy.

Sprawdź przy aku czy nic się nie poluzowało, zaśniedziałe przewody itp.

Taka kombinacja świecących kontrolek...hmmmm, czy one zapalają się jednocześnie, nie masz problemów z rozruchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Stawiałbym raczej na problem z elektryką a konkretnie z brakiem masy.

Sprawdź przy aku czy nic się nie poluzowało, zaśniedziałe przewody itp.

Taka kombinacja świecących kontrolek...hmmmm, czy one zapalają się jednocześnie, nie masz problemów z rozruchem?

z odpalaniem niema problemu a kontrolki gdy spada gaz świecą się tak samo jak przy rozruchu czyli wygląda że coś z elektryką ale komputer nic nie wykazał bo jeżdżę ale boję się żeby znowu mnie nie zawiódł a w którym miejscu jest aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu jest aku

 

pod maską taki prostokąt i wychodzą z niego grube kable :dribble:

 

chyba że masz na myśli ECU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, powiedz mi jakim programem CI sprawdzal autko. Kolega Nowak podal Ci link w ktorym znajdziesz jak samemu zrobic autodiagnostyke (jak go otworzysz bedzie tam link kody bledow z opisem autodiagnostyki). TY masz autko z 2000r wiec bedziesz mial zlacze trapezowe i wedlug opisu zrob sobie autodiagnostyke. To jest pewniejsze niz jakis komputer. *Poejrzewam ze bedzies mial klopot z czujniem polozenia polozenia walu korbowego. . Ale to tylko moje podejrzenie. Jak zrobisz bledy to bedzie wiadomo. A tak na przyszlosc. Rzadko ktory polaczy sie z naszym nissankiem wiec tylko zostaje autodiagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Daniel, powiedz mi jakim programem CI sprawdzal autko. Kolega Nowak podal Ci link w ktorym znajdziesz jak samemu zrobic autodiagnostyke (jak go otworzysz bedzie tam link kody bledow z opisem autodiagnostyki). TY masz autko z 2000r wiec bedziesz mial zlacze trapezowe i wedlug opisu zrob sobie autodiagnostyke. To jest pewniejsze niz jakis komputer. *Poejrzewam ze bedzies mial klopot z czujniem polozenia polozenia walu korbowego. . Ale to tylko moje podejrzenie. Jak zrobisz bledy to bedzie wiadomo. A tak na przyszlosc. Rzadko ktory polaczy sie z naszym nissankiem wiec tylko zostaje autodiagnostyka.

witam ja 2 tygodnie temu wymieniłem właśnie czujnik napędu wału i było okej w tedy zgasł w ogóle i na hol teraz odpala jeżdżę ale po 2 tygodniach mam problem nowy jak ta usterka się pojawia to odpala parę metrów i spada z obrotów teraz jeżdżę problem znikł ale boję się dalej jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

okej sprawdzę dam znać pozdrawiam

 

Wobec tego zrob bledy. Zobaczymy

mam prośbę nigdy sam nie robiłem odczytu błędów co muszę mieć i jak to się robi żebym sobie poradził proszę o pomoc z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej sprawdzę dam znać pozdrawiam

 

 

mam prośbę nigdy sam nie robiłem odczytu błędów co muszę mieć i jak to się robi żebym sobie poradził proszę o pomoc z góry dziękuje

 

Musisz mieć spinacz biurowy lub inny drucik o takowej średnicy i przeczytać linka podanego wyżej w tym temacie, nic się nie bój możesz tylko poprzez zwarcie spalić swoje auto :D (1.04)

 

Ps. aku=akumulator (taki skrócik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Musisz mieć spinacz biurowy lub inny drucik o takowej średnicy i przeczytać linka podanego wyżej w tym temacie, nic się nie bój możesz tylko poprzez zwarcie spalić swoje auto :D (1.04)

 

Ps. aku=akumulator (taki skrócik)

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Daniel co z bledami?. Czy juz zrobione?.

WITAM NIE MAM NARAZIE CZASU MYŚLĘ TYLKO CZY JAK ZROBIE NA SPINACZ TZN WYKASOWANIE TO CZY DOBRZE TO ZROBIĘ BO CZYTAŁEM JAK TO ZROBIĆ I TROCHĘ SIĘ POGUBIŁEM MAM ZEWRZEĆ 9 i 16 ja mam wejście trapezowe czy na pewno nic nie popsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytanie bledow zajmie CI pare chwil. Tak masz zewrzec 9 i 16 pin (skrajne w dolnym rzedzie) .Jesli tak zrobisz jak jest opisane to nic nie zepsujesz. Troche wiary we wlasne mozliwosci. Ja tez od tego zaczynalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Odczytanie bledow zajmie CI pare chwil. Tak masz zewrzec 9 i 16 pin (skrajne w dolnym rzedzie) .Jesli tak zrobisz jak jest opisane to nic nie zepsujesz. Troche wiary we wlasne mozliwosci. Ja tez od tego zaczynalem.

dobra sprawdzę jutro w dolnym pierwszy i ostatni otworek spinacz i co pokarze mi że wykasowano nawet jak w tej chwili nic się nie dzieje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Ci wymiga kod 55 czyli brak bledow albo pokaze blad . Jeszcze bardzo wazna sprawa.Czy jesli wlaczysz zaplon i nie odpalasz silnika to kontrolka check sie swieci?. jesli nie to nalezy najpierw ja uruchomic bo inaczej nie zczytasz bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Odczytanie bledow zajmie CI pare chwil. Tak masz zewrzec 9 i 16 pin (skrajne w dolnym rzedzie) .Jesli tak zrobisz jak jest opisane to nic nie zepsujesz. Troche wiary we wlasne mozliwosci. Ja tez od tego zaczynalem.

witam narazie nie sprawdzę bo wyjeżdżam za 2 tygodnie wrócę to sprawdzę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje to 5 min. i nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi tylko kawałek drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel zl1

Odczytanie bledow zajmie CI pare chwil. Tak masz zewrzec 9 i 16 pin (skrajne w dolnym rzedzie) .Jesli tak zrobisz jak jest opisane to nic nie zepsujesz. Troche wiary we wlasne mozliwosci. Ja tez od tego zaczynalem.

witam samochód jeździ jak gdyby nic się wcześniej nie działo na razie nie będę robił tego wykasowania błędów bo nie świeci się check wymienie filtr paliwa i nie wiem czy w tedy jak mi staną

samochód czy nie chodziło mu o tylne hamulce bo mi się zapiekły szczęki i koło się z tyłu bardzo mi się grzało może jakiś czujnik tam jest i powiedział stop no nie wiem a tak w ogóle jak się zabrać do tego koła z tyłu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod jest z 2000roku wiec musisz zobaczyc czy naprawde z tylu masz bebny czy tarcze hamulcowe. Na pewno tez masz ABS wiec jakby ktorys czujnik padl to powinna sie swiecic kontrolka od ABS .

 

Jezeli sie grzeje kolo to trzeba sprawdzic czy dobre jest lozysko na kole i czy czasami nie zacial sie tloczek w cylinderku hamulcowym(tarcze ) lub tloczki na cylinderku (bebny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...