Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kilka problemow naraz !


Gość arson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie klubowiczow Nissana .

Mialem przerwe w eksploatacji mojej primerki (diesel 2,2 td 2002r). Jak nie mialem przez 2 lata z nia problemow to teraz wyszlko kilka i licze ze znajdzie sie kilka madrych glow dla ktorych moje problemy to pestka . Perwszy z nich to blokowanie tylnego prawego kola . Trzyma cos tylne kolo i to nie kiepsko do tego stopnia ze akumlator mialem rozladowany i potrzaba bylo 3 chlopa zeby go wogole ruszyc z miejsca . Po uruchomieniu i przejechaniu paru kilometrow bez zmian . Wyraznie mocno cos trzyma przy wolniejszym ruszaniu dobiegaja dziwne steki i jeki (w czasie kiedy auto stalo reczny nie byl zaciagniety wiec raczej wykluczam sprawy linki recznego). Druga sprawa to oswietlenie przednie .Dyskoteka sie zrobila !:) mialem przepalone zarowki switel mijania lewj strony i postojowej z prawej . Wymienilem obie i teraz sytuacja odwrotna z tym ze zarowki sie nie przepalily bo nowa zakupiona w lewej lampie zaswieci a po wlozeniu do prawego leflektora nie swieci i przy tym nie ma rowniez lewego postoju . Zeby bylo malo to przestala dzialac tylna wycieraczka . Bezpieczniki posprawdzalem wszystkie sa ok . Czyzby silniczek padl ? No i dobila mnie na koniec ogromna ilosc wody w tylnych drzwiach .Uchylajac od spodu uszczelke wylecialo chyba z 5 litrow deszczowki a drzwi byly zamkniete lacznie z szyba z tym ze ten problem juz mi sie kiedys objawil ale potem mialem z tym problemu az do teraz . Szczerze mowiac to boje sie wsiadac do autka zeby nie wyszlo cos wiecej :):dribble: aha no wyszlo wsumie .Ubywa mi plynu w zbiorniczku wspomagania kierownicy(ten problem mialem juz wczesniej) . Uzupelnilem i za kilka dni mialem znowu ubytek minimalny co prawda bo spadlo ciute ponizej oznaczenia minimum ale juz przeczenie w kierownicy bylo tzn na pompie . Uzupelnilem i mialem cisze przez kilka tysiecy kilometrow a teraz widze ze znowu ponizej minimum . Oj nazbieralo sie co ? Jesli moge prosic o jakies porady a nieukrywam ze najbardziej martwi mnie to tylne kolo ... no i swiatla ... hmmm :whistle: i ... ok ok to pierwsze najbardziej :) bede wdzieczny za pomoc i porady . Pozdrawiam nissanowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego, woda w drzwiach w P12 to normalna - przeczyścic wyloty w tylnych drzwiach pod uszczelkami i bedzie git, przewaznie wlazi tam syf rozny i zapycha calosc.

Co do wspomagania, to sprawdzilbym czy maglownica nie przepuszcza i czy nie ma wyciekow tutaj.

 

Reszte problemow nie wiem, wiec nie mieszam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tylne koło to prawdopodobnie zacisk- do mechaniora i konserwacja, jeżeli nie rozrusza to tylko wymiana- pewnie najtaniej używkę. U mnie się udało nie do końca blokowało przed naprawą tak że aż szedł dym i to tylko czasami, męczył się biedny mechanik chyba 2 godz- zrobił na tyle że nie blokuje ale do i tak muszę pomyśleć o innym zacisku bo odrobinę gdzieś jeszcze ociera w porównaniu do lewego koła. Lampy- na poczatek masy w tylnych lampach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...