Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpaleniem Notesa


ulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brązowe dorabiali prywaciarze i to było dobre!Oryginały były z jakiegoś stopu z mosiadzem.Problem tkwił w tym że wystarczyło włożyć wirnik w nie rozwiercona tuleję i po kilku tys było to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu opiszę swój problem.

 

Mam z notesem sytuację że po dłuższym odpaleniu (np. dzisiaj 15 min jazda miejska plus 15 min postoju na odpalonym) nie chce odpalić.

Tzn.tak jakby siadł aku/brakowało prądu, nie ma siły zakręcić rozrusznikiem, jest minimalny obrót i koniec plus kontrolka ABS się zapala. Nie dzieje się tak na krótkich dystansach.

 

Tak samo miałem kiedyś po trasie ponad 100 km.

 

I najlepsze jest to że po około godzinie jak ostygnie pali jak gdyby nigdy nic.

 

Uprzedzę pytania aku nowy świece nowe w tym roku.

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

EDIT

 

Jak na złość w warsztacie wszytko gra, niczego nie znaleźli, mam jeszcze warsztat zajmujący się konkretnie japońskimi samochodami ale trochę na obrzeżach miasta i ciężko z dojazdem

 

Może ktoś ma jakiś pomysł

Pozdrawiam

 

EDIT

 

 

 

Regeneracja rozrusznika załatwiła sprawę szczotek już nie było praktycznie i jeszcze jakaś blaszka od bendiksa się urwała i mogło rozwalić cały rozrusznik

 

Za całość z montażem 120 i kreci jak szalony

Edytowane przez ozeh2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Ja również mam problem z rozruchem, więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.

Mój Notek to E12 z silnikiem HR12DE. Rano na zimnym silniku zapala bez problemu. Po przejechaniu jakiegoś dystansu, kiedy zgaszę silnik i po krótkim postoju próbuję zapalić, to jest problem. Nieraz muszę nieźle się nakręcić, aby silnik zaskoczył. Po całkowitym wystudzeniu zapala bez problemu. Czyżby coś z czujnikiem temperatury? Trochę googlałem i na różnych forach piszą, że może to być wina czujnika temperatury.

 

Dziś sprawdziłem poziom płynu chłodzącego i zauważyłem, że poziom w zbiorniku wyrównawczym jest poniżej minimum - czy to może być przyczyną kłopotów z ponownym rozruchem?

Tak przy okazji chciałem spytać, jaki płyn chłodzący można dolać na uzupełnienie - czy musi być oryginalny Nissana? W instrukcji jest napisane, że ma być oryginalny Nissana albo odpowiednik - ale jaki, to już nie wspominają.

Notek jest jeszcze na gwarancji i nie chciałbym jej stracić, a w instrukcji straszą, że tak może się stać w przypadku użycia nieodpowiednich materiałów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dolewam zielony Borygo Eko i nigdy nie doczepiali się na przeglądzie. Utrzymuj stan Max płynu tak mi doradzał w serwisie.

 

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również mam problem z rozruchem, więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.

Mój Notek to E12 z silnikiem HR12DE. Rano na zimnym silniku zapala bez problemu. Po przejechaniu jakiegoś dystansu, kiedy zgaszę silnik i po krótkim postoju próbuję zapalić, to jest problem. Nieraz muszę nieźle się nakręcić, aby silnik zaskoczył. Po całkowitym wystudzeniu zapala bez problemu. Czyżby coś z czujnikiem temperatury? Trochę googlałem i na różnych forach piszą, że może to być wina czujnika temperatury.

 

Dziś sprawdziłem poziom płynu chłodzącego i zauważyłem, że poziom w zbiorniku wyrównawczym jest poniżej minimum - czy to może być przyczyną kłopotów z ponownym rozruchem?

Tak przy okazji chciałem spytać, jaki płyn chłodzący można dolać na uzupełnienie - czy musi być oryginalny Nissana? W instrukcji jest napisane, że ma być oryginalny Nissana albo odpowiednik - ale jaki, to już nie wspominają.

Notek jest jeszcze na gwarancji i nie chciałbym jej stracić, a w instrukcji straszą, że tak może się stać w przypadku użycia nieodpowiednich materiałów eksploatacyjnych.

Jak nie wiesz,albo nie masz zielonego to kup bezbarwny,są w sprzedaży.Mieszalne ze wszystkimi i do wszystkich typów chłodnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...