Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1,9dCI demontaż tapicerki drzwi


helfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę czy mógłby ktoś napisać jak krok po kroku zdemontować tapicerkę przednich prawych drzwi w naszej primerce. Miałem naprawę lakierniczą i coś chyba sknocili bo jak samochód schodzi z obrotów podczas jazdy, oraz na biegu jałowym słychać jak coś obija się w drzwiach. Do serwisu daleko a może to jakaś błahostka a pogoda dzisiaj fajna więc można by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki Adamie, już jedne drzwi zrobiłem okazało się, że w uchwycie do zamykania drzwi jak ściągnie się ten plastik tam jest wzmocnienie z blachy w formie trapezu albo to za słabo dokręcili albo zapomnieli dać podkladki. Dorobiłem gumową i jest ok. Jednak mam do Ciebie jeszcze prośbę. Muszę rozebrać w lewych drzwiach ten plastik tam gdzie jest głośnik i sprawdzić czy głośnik się nie poluzował na zaczepach albo ten plastik czy da się jakoś go usztywnić. Generalnie jest tak, że na wolnych obrotach, dochodzi w tym miejscu do wkurzających wibracji jak docisnę ręką w tym miejscu to ustają. Musze jednak ściągnąć całą tą tapicerkę i trochę się przeraziłem rysunek, który dałeś jest dość mały i tak naprawdę bez jakiegoś łopatologicznego opisu nie ruszę z tym bo nie chcę nic pourywać. Gdybym mógł Cię prosić krótko punktami krok po kroku co najpierw zdemontować, aha przy okazji może masz jakiś patent na to, że przy podnoszeniu szyb piszczy coś ale tylko jak jest ciepło w zimie tego nie ma no i w deszczu strasznie rozmazuje krople po szybie ? wystarczy wymienić uszczelki ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wymieniłem uszkodzony głośnik w lewych drzwiach P12 2005 rok. Gdzieś na forum jest opis bo sam korzystałem. Z tego co pamiętam to robi się tak:

1. Ściągam taki ozdobny srebrny plastik z uchwytu którym łapiesz i zamykasz drzwi, lekko śrubokrętem podważam i teraz odkręcam śrubę, którą widać.

2. Druga śruba jest pod zaślepką okrągłą bliżej kokpitu, widać ją po otwarciu drzwi.

3. Trzecia śruba pod przyciskami domykania szyb.

4. Teraz wystarczy złapać od dołu tapicerkę, jest taki prostokątny otwór, i pociągnąć do siebie, i tak do samej góry, tapicerka wyskoczy z zatrzasków i połączona jest tylko linką, której nie trzeba demontować jeśli chcesz wymienić tylko głośnik.

W razie pytań pisz, mogę jakieś fotki zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...