Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Dziwny dźwięk w mojej Primerce


Gość Sebastian89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian89

Witam. Od niedawna posiadam Primerke P11 1.6.

Mam trochę dziwny problem. Nie wiem czy Wam go dokładnie wytłumaczę ale postaram się....

Podczas jazdy niekiedy słyszę dziwny szum... tzn taki dźwięk jakbyście dmuchali w szklaną szyjkę od butelki albo coś podobnego do dźwięku jak się wjedzie na linie pobocza która jest tak specjalnie prążkowana (przeciw zaśnięciu kierowcy i zjechania na inny pas) tylko dużo głośniejsze.

Nie wiem jak mogę to jeszcze wytłumaczyć... Postarajcie sobie to wyobrazić...

Nie jest to regularne...Nie dzieje się to przy jakiejś konkretnej prędkości...

Proszę o pomoc... Od czego może to być...Co ten dźwięk powoduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy jakaś felga się nie grzeje, ja miałem takie dudnienie czasami podczas jazdy i okazało się, że klocek się klinował i trzymał tarcze. Nie zawsze ale czasami dudniło. Masz wtedy wrażenie, że auto nie ciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

Występuje to tylko jak jadę prosto. Delikatnie skręcę to przestaje...

marcin360 dlaczego twierdzisz, że to opony?

Opony są świeżo założone...

Edytowane przez Sebastian89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin360

Występuje to tylko jak jadę prosto. Delikatnie skręcę to przestaje...

marcin360 dlaczego twierdzisz, że to opony?

Opony są świeżo założone...

 

Przy jakiej prędkości się to dzieje? 60,80,100 km/h ??

 

Ja miałem dudnienie - dźwięk jakby były otwarte oba okna z tyłu - przy prędkości 60km/h na IV biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje to tylko jak jadę prosto. Delikatnie skręcę to przestaje...

 

czy cichnie jak skręcasz obojętnie w którą stronę, czy tylko np. w lewo, albo w prawo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

Właśnie nie mogę określić przy jakiej jest to prędkości... Ostatnio przy 60 wcześniej przy 180 różnie...

 

I jak delikatnie skręcę - obojętnie w którą stronę - to przestaje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ostatnio przy 60 wcześniej przy 180 różnie...

 

Szum przy 180 km/h? - jego przyczyna chyba nie wymaga naszych rozważań. A swoją drogą to może być kiedyś ostatni szum, który usłyszy autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

Jarosław nie chodzi mi o szum. Tylko o specyficzny dźwięk... i nie mówię że zawsze przy 180 bo tylko raz tak jechałem...chodziło mi raczej o to że w różnych prędkościach min 60 a nawet 180...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej ci nie pomożemy tak na odległość. Musisz jechać do jakiegoś mechanika i sprawdzć po kolei łożyska, opony, hamulce itd. Może znajdzie się przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za szybko wg mnie chcesz wyminiać, szkoda kasy. Grzeją ci się koła po dłuższej jeździe? W ten sposób można poznać, czy klocki o tarcze obcierają. Zresztą nawet gdyby obcierały, to nie trzeba zaraz wyminiać, zwykle wystarczy rozebrać, przeczyścić i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian89

No właśnie ja już wymieniałem opony. próbowałem na dwóch innych i to samo. Ale ostatnio zauważyłem że lewa felga jest ciepła... może faktycznie się klocek wiesza i to daje taki dźwięk...

co prawda jest on trochę wytarty ale coś tam tej okładziny jest, więc nie wiem... Tarcza wygląda na dobrą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że jedna felga jest ciepła więc zrób z tym coś jak najszybciej bo spali się klocek i będziesz musiał wymieniać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...